REKLAMA

Ford Ranger

Ford Ranger jest oferowany na dwóch rynkach, Amerykańskim i Europejskim i są to dwa różne modele. Europejski Ranger zadebiutował w 1999 roku w Barcelonie. Ranger był pierwszym pickupem oferowanym na europejskim rynku. W 2003 roku przeszedł drobny lifting polegający na zmianie wyglądu przedniego pasa. Druga generacja Rangera powstała w 2006 roku. Była oferowana w wersjach Single Cab, King Cab i Cargo. Najnowsza generacja zadebiutowała w 2010 roku. Forda Ranger III powstał przy współpracy z Mazdą, w wyniku czego powstała także Mazda BT-50. Ford Ranger jest dostępny w wersjach z pojedynczą, przedłużoną i podwójną kabiną. Auto zdobyło tytuł "Międzynarodowego Pickupa Roku 2013".

Testy samochodów Ford Ranger

Ford Ranger Pierwsza jazda 5 lipca 2012, 10:33

Ford Ranger

Silny i inteligentny. W dodatku urodziwy. Idealny kandydat do tytułu macho. Na wybieg pick-upów wjeżdża nowy Ford Ranger.

Ford Ranger, Mitsubishi L200 i SsangYong Actyon Sports Testy porównawcze 1 października 2008, 13:22

Ranger, L200 i Actyon Sports – Trzeba być twardym

Z farmy na drogę. Do miejskiego krajobrazu pasują jak trampki do garnituru. Czy rosnące powodzenie pick-upów to efekt jedynie ich wszechstronnych zdolności?

Ford Ranger Limited Pierwsza jazda 15 maja 2007, 11:49

Piąty wymiar

Jak dotąd w Polsce były oferowane cztery pick-upy - Toyota Hilux, Nissan Navara, Mitsubishi L 200 i SsangYong Actyon Sports. Na razie nie są zbyt popularne. Czy polubimy takie auta dzięki pojawieniu się na rynku Forda Rangera?

REKLAMA

Wiadomości dotyczące modelu Ford Ranger

Ford Ranger Carlex Design Wydarzenia 15 czerwca 2020, 16:57

Ford Ranger po polskim tuningu Carlex Design

Polska firma tuningowa Carlex Design wzięła na warsztat Forda Rangera. Trzeba przyznać, że przy tym pick-upie nawet Ranger Raptor wygląda potulnie.

Ford Ranger Thunder Wydarzenia 18 maja 2020, 16:25

Ford Ranger Thunder – ściśle limitowany pick-up

Ford Ranger Thunder to przykład na to, jak podkręcić sprzedaż danego modelu. Trzeba zaoferować jego limitowaną, a do tego rzucającą się w oczy wersję. Oto i ona.

Ford Ranger Raptor Wydarzenia 3 maja 2019, 11:27

Ford Ranger Raptor. Pick-up do zadań specjalnych

Ford szykuje gorącą europejską premierę swojego pick-upa w wersji Raptor. Znamy już cenę Forda Rangera Raptora.

REKLAMA