Ford S-MAX

Ford S-MAX zadebiutował w 2006 roku. Wiele części pochodzi od innych modeli tej marki - Mondeo i Galaxy. W 2010 roku zaprezentowano model po faceliftingu. Dodano nowe lampy przednie z technologią LED do jazdy dziennej, także tylne lampy unowocześniono. Zmieniono także paletę silników. Zamiast 2,5-litrowego silnika z Forda Focusa ST, wprowadzono bardziej ekologiczny motor 2.0 EcoBoost o mocy 240 KM. W 2007 roku Ford S-Max został autem roku w konkursie Car of the Year 2007. W testach Euro NCAP zdobył 5 gwiazdek.

Opinia eksperta

Przestronne wnętrze, które można aranżować na wiele sposobów, solidne wykonanie z materiałów dobrej klasy, pewne właściwości jezdne i dynamiczny silnik czynią z S-Maxa samochód dobry niemal na każdą okazję.

Maciej Ziemek
redaktor "auto motor i sport"

Testy samochodów Ford S-MAX

BMW 2, Citan, S-max, Multivan Porównanie 25 czerwca 2022, 06:00

BMW 2 Active Tourer, Mercedes Citan, Ford S-Max i VW Multivan: porównanie vanów dla rodziny

Mówiło się, że vany z czasem zupełnie znikną z rynku, bo zostaną wyparte przez SUV-y i crossovery, ale właśnie pojawiły się cztery modele, które mają trafić w gust kierowców szukających auta  rodzinnego. Oto zupełnie nowe BMW 2 Active Tourer, Mercedes Citan i VW Multivan oraz Ford S-Max z nowym napędem.

Ford S-Max Testy samochodów używanych 19 grudnia 2021, 15:00

Używany Ford S-Max (od 2015) -Czy tylko świetnie jeździ?

S-Max drugiej generacji to, tak jak poprzednik, model o sportowym zacięciu. Jest praktyczny, obszerny, niezawodny i ma doskonałe właściwości jezdne.

Ford S-Max Testy samochodów używanych 23 lipca 2021, 12:27

Używany Ford S-Max (2006-2015) - Van z pazurem

Ford S-Max pierwszej generacji to model o sportowym zacięciu. Przez 10 lat wygrywał porównania z młodszymi konkurentami dzięki właściwościom jezdnym, a także funkcjonalności i niezawodności.

Wiadomości dotyczące modelu Ford S-MAX

Ford S-Max Hybrid Wydarzenia 10 lutego 2021, 16:43

Ford S-Max i Ford Galaxy z napędem hybrydowym

Ford S-Max Hybrid i Ford Galaxy Hybrid wchodzą do oferty, wykorzystując podzespoły hybrydowego Forda Kugi. Hybrydowe warianty mają być konkurencją dla silników Diesla.

Ford Grand C-Max Wydarzenia 28 kwietnia 2015, 12:33

Ceny Forda Grand C-Maxa i S-Maxa w polskich salonach

Do polskich salonów wjeżdżają dwa Fordy - Grand C-Max i S-Max, oba po faceliftingu. Zobacz, jak wyglądają ich polskie ceny.

Nowości vany Wydarzenia 8 kwietnia 2014, 14:00

Vany mogą więcej

Podobno brakuje im wdzięku. Może. Za to są coraz bardziej praktyczne. Oto nowe vany na ten i przyszły rok.