Honda City

Honda City to mały miejski sedan, który został wprowadzony na polski rynek w 2002 roku. IV generacja przeszła face lifting w 2005 roku. Następny model Hondy City to rok 2008, a modernizacja nastąpiła trzy lata później. Najnowsza generacja została zaprezentowana w 2013 roku.

Opinia eksperta

Na korzyść City działa stylizacja sugerująca bliskie pokrewieństwo z Civikiem. Auto ma to, co mały sedan powinien mieć, czyli przestronne wnętrze i spory bagażnik. Brakuje mu jednak ikry, przez co na drodze City okazuje się przeciętne. A po Hondzie spodziewalibyśmy się znacznie więcej.

Roman Popkiewicz
redaktor "auto motor i sport"

Testy samochodów Honda City

Honda City Test 13 lipca 2009, 11:55

Honda City – miejski wdzięk

Sedan z gatunku małych. Produkowany w Tajlandii, sprzedawany w Azji, Australii, Turcji i Europie Środkowej. Pokazuje, że małe sedany wciąż mają coś do zaoferowania. Honda City w teście.

Honda City, Hyundai Accent i Nissan Tiida Testy porównawcze 15 lipca 2008, 12:08

No risk, no fun

Emocji nie budzą ani wyglądem, ani osiągami. Do niedawna ich główną i właściwie jedyną zaletą był ogromny bagażnik. Teraz małe sedany - jak Honda City, Hyundai Accent i Nissan Tiida - mają do zaoferowania znacznie więcej.

Test porównawczy Chevrolet Aveo, Dacia  Logan, Fiat Albea, Honda City, Hyundai Accent Testy porównawcze 17 kwietnia 2006, 09:03

Limuzyny dla ludu

W tych samochodach nie znajdziecie najnowszych rozwiązań technicznych. Nie liczcie też na bogate wyposażenie i oszałamiające osiągi. Mają za to wielkie bagażniki i są tanie. Oto Chevrolet Aveo, Dacia Logan, Fiat Albea, Honda City i Hyundai Accent - bohaterowie ludowej wyobraźni.

Wiadomości dotyczące modelu Honda City

Qoros 3 City SUV Wydarzenia 24 lutego 2015, 11:15

Targi Motoryzacyjne Genewa 2015: Qoros 3 City SUV

Qoros 3 City SUV to kompaktowy crossover z Chin, który chce powalczyć w Europie. Premiera odbędzie się w Genewie.

Honda City już w ofercie Wydarzenia 4 lutego 2009, 10:02

Honda City już w ofercie

Nowa Honda City jest już w polskich cennikach, ceny startują od poziomu 52 900 złotych.

Honda City Wydarzenia 18 września 2008, 16:46

Nowa Honda City wkracza na rynek

Oto całkowicie nowa Honda City, czyli czterodrzwiowy Jazz. Jej premiera planowana jest podczas salonu samochodowego w Stambule.