Isuzu

Rozwiń
To japońskie przedsiębiorstwo motoryzacyjne zostało założone w 1937 roku, choć już wcześniej produkowało samochody pod nazwą Wolseley, przy współpracy z Brytyjczykami. Główny rynek zbytu na auta Isuzu to Japonia, ale także w innych częściach świata można spotkać produkty tej marki (nie tylko samochody, ale także części i maszyny).
W 1937 roku nastąpiła reorganizacja firmy i przerobienie jej na przedsiębiorstwo. w 1953 roku, przy współpracy z Isuzu powstał brytyjski samochód Hillman Minx. Na jego bazie w 1961 roku powstał pierwszy samochód marki Isuzu, model Bellel. Isuzu było małą marką i aby stać się dużym producentem, potrzebowała partnera. Dlatego w 1966 roku rozpoczęła się współpraca z Subaru, ale skończyła się bardzo szybko. Przez kolejne lata nawiązywano jeszcze współpracę z Mitsubishi i Nissanem, ale też nie trwały one długo. Dopiero w 1971 roku zostało podpisane porozumienie z General Motors, który wykupił 34% akcji. Rok później powstał pierwszy, zaprojektowany przez Isuzu model Chevroleta LUV. Przez lata Izusu wprowadza modele Trooper i Gemini. W 1990 roku rozpoczyna się produkcja Isuzu Rodeo, znanego jako Opel Frontera. W 1997 roku powstaje w Tychach spółka Isuzu Motors Polska produkującą silniki diesla o pojemności 1.7L, a rok później w USA spółka DMAX, produkująca silniki diesla o pojemności 6.6 litra i ośmiu cylindrach w układzie V. W latach 2010-2012 Isuzu w Polsce produkuje silniki do Opla Mokki, Astry, Merivy i Chevroleta Cruse. Rozpoczyna także seryjną produkcję pierwszych silników z systemem S&S (Start & Stop). Obecnie w sprzedaży jest tylko pickup D-Max, znany też jako Chevrolet Colorado (USA) i Holden Colorado (Australia). W Polsce D-Max występuje w wersji z pojedynczą, wydłużoną lub podwójną kabiną. Napędza go 2,5-litrowy diesel o mocy 163 KM.

Testy samochodów marki Isuzu

Isuzu D-Max 2020 Pierwsza jazda 29 grudnia 2020, 05:58

Isuzu D-Max: pracowity elegant - TEST

Nowa generacja Isuzu D-Max pokazuje, że pick-up nie musi być topornym narzędziem pracy. W jego przypadku w oczy rzuca się nowoczesny design, ale najważniejsze jest to, co D-Max skrywa pod tą elegancką karoserią.

Isuzu D-Max: twardy zawodnik Pierwsza jazda 10 kwietnia 2013, 14:30

Isuzu D-Max: twardy zawodnik

Przymiotnik „nowy” bywa nadużywany, lecz tym razem mamy nowość bez cudzysłowu. Isuzu D-Max uwielbia piasek i błoto, a na autostradzie pojedzie nawet 180 km/h.

Isuzu D-Max Pierwsza jazda 6 listopada 2009, 14:38

Isuzu D-Max – test

Stworzony do harówki. Tak Isuzu stara się zareklamować D-Maxa na naszym rynku, tymczasem do testowanego modelu nie powstydziłby się wsiąść menedżer w eleganckim garniturze.

Wiadomości dotyczące marki Isuzu

Isuzu D-Max Urban Wydarzenia 21 września 2017, 14:11

Isuzu D-Max Urban - limitowana wersja

Isuzu D-Max Urban jest limitowaną do kilkunastu sztuk wersją pick-upa, przeznaczoną dla tych, którzy z auta korzystają na co dzień.

Isuzu D-Max: twardy zawodnik Pierwsza jazda 10 kwietnia 2013, 14:30

Isuzu D-Max: twardy zawodnik

Przymiotnik „nowy” bywa nadużywany, lecz tym razem mamy nowość bez cudzysłowu. Isuzu D-Max uwielbia piasek i błoto, a na autostradzie pojedzie nawet 180 km/h.

Isuzu D-Max gotowy na Rajd Dakar Wydarzenia 22 listopada 2012, 15:51

Isuzu D-Max gotowy na Rajd Dakar

Podczas 35 edycji najtrudniejszego rajdu na świecie swojego przedstawiciela wystawi Isuzu.