[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA

Isuzu

Rozwiń
To japońskie przedsiębiorstwo motoryzacyjne zostało założone w 1937 roku, choć już wcześniej produkowało samochody pod nazwą Wolseley, przy współpracy z Brytyjczykami. Główny rynek zbytu na auta Isuzu to Japonia, ale także w innych częściach świata można spotkać produkty tej marki (nie tylko samochody, ale także części i maszyny).
W 1937 roku nastąpiła reorganizacja firmy i przerobienie jej na przedsiębiorstwo. w 1953 roku, przy współpracy z Isuzu powstał brytyjski samochód Hillman Minx. Na jego bazie w 1961 roku powstał pierwszy samochód marki Isuzu, model Bellel. Isuzu było małą marką i aby stać się dużym producentem, potrzebowała partnera. Dlatego w 1966 roku rozpoczęła się współpraca z Subaru, ale skończyła się bardzo szybko. Przez kolejne lata nawiązywano jeszcze współpracę z Mitsubishi i Nissanem, ale też nie trwały one długo. Dopiero w 1971 roku zostało podpisane porozumienie z General Motors, który wykupił 34% akcji. Rok później powstał pierwszy, zaprojektowany przez Isuzu model Chevroleta LUV. Przez lata Izusu wprowadza modele Trooper i Gemini. W 1990 roku rozpoczyna się produkcja Isuzu Rodeo, znanego jako Opel Frontera. W 1997 roku powstaje w Tychach spółka Isuzu Motors Polska produkującą silniki diesla o pojemności 1.7L, a rok później w USA spółka DMAX, produkująca silniki diesla o pojemności 6.6 litra i ośmiu cylindrach w układzie V. W latach 2010-2012 Isuzu w Polsce produkuje silniki do Opla Mokki, Astry, Merivy i Chevroleta Cruse. Rozpoczyna także seryjną produkcję pierwszych silników z systemem S&S (Start & Stop). Obecnie w sprzedaży jest tylko pickup D-Max, znany też jako Chevrolet Colorado (USA) i Holden Colorado (Australia). W Polsce D-Max występuje w wersji z pojedynczą, wydłużoną lub podwójną kabiną. Napędza go 2,5-litrowy diesel o mocy 163 KM.

Modele marki Isuzu

REKLAMA