Iveco

Rozwiń
Iveco, czyli Industrial Vehicles Corporation, to włoskie przedsiębiorstwo motoryzacyjne produkujące samochody dostawcze, ciężarowe, wojskowe, a także silniki. Iveco rozpoczęło działalność w 1975 roku, przy współpracy z wieloma firmami m. in. z Fiatem, który jest obecnym właścicielem Iveco.
Najpopularniejszym modelem firmy jest produkowany od drugiej połowy lat 70. Iveco Daily. To dostawczy van oraz lekka lub średnia ciężarówka (w zależności od wersji). Iveco produkuje też duże TIR-y Stralis, które są używane przez zespół F1 Scuderia Ferrari. Znanymi produktami Iveco są także modele Trakker (wywrotka) oraz ciężarowe EuroCargo. Pojazdy Iveco używane są jako pojazdy militarne, wozy strażackie, auta dostawcze i użytkowe, a także pojazdy komunikacji miejskiej.

Wiadomości dotyczące marki Iveco

Katalog części „Pojazdy Użytkowe LuK” Akcesoria 10 czerwca 2010, 06:01

Nowy katalog części „Pojazdy Użytkowe LuK”

Jest już dostępny 470-stronicowy, zaktualizowany i rozbudowany katalog części zamiennych do sprzęgieł „Pojazdy Użytkowe LuK".

AmphiCoach GTS-1 Wydarzenia 19 marca 2009, 09:44

Sposób na globalne ocieplenie – autobus amfibia

Po trzech latach „prób morskich", pierwszy w świecie pasażerski autobus amfibia wejdzie w tym roku do produkcji. Pojazd ten nazywa się AmphiCoach GTS-1 i powstaje na Malcie.

Iveco Campagnola – kompan na trudne chwile Wydarzenia 7 października 2008, 14:23

Iveco Campagnola – kompan na trudne chwile

3-drzwiowa terenówka bazuje na znanym już modelu Iveco - Massif.