Jaguar F-Type

Jaguar F-Type to dwuosobowy roadster lub coupe, który jest skróconą wersją Jaguara XK. Nazwą nawiązuje do legendarnego Jaguara E-Type. Oficjalną premierę miał w Paryżu w 2012 roku. Jaguar F-Type występuje w trzech wersjach: 3.0 V6 340 KM lub 380 KM i V8 5.0 495 KM.

Opinia eksperta

<p>F-Type jest doskonały. Może być dziki lub komfortowy. Tylko te nasze podatki. Akcyza podnosi cenę o 100 tys. zł!</p>

F-Type jest doskonały. Może być dziki lub komfortowy. Tylko te nasze podatki. Akcyza podnosi cenę o 100 tys. zł!

Michał Hutyra
redaktor "auto motor i sport"

Testy samochodów Jaguar F-Type

Sportowe Porównanie 28 listopada 2021, 06:00

Audi R8 Spyder kontra Jaguar F-Type i Lexus LC: Stary, wspaniały świat

Głośne, mocne, wyjątkowe. Duże silniki bez turbosprężarek czy układów mild hybrid, wielkie wloty powietrza i przysadziste sylwetki odchodzą w przeszłość. W Lexusie LC, Jaguarze F-Type i Audi R8 Spyder wciąż jednak liczy się to, co w motoryzacji najpiękniejsze – styl, moc, dźwięk silników i wrażenia zza kierownicy.

Jaguar F-type Pierwsza jazda 8 czerwca 2020, 08:11

Jaguar F-Type - Kocie oczy | TEST

Po siedmiu latach produkcji odświeżono Jaguara F-Type’a – zmieniono gamę silników, zmodyfikowano zawieszenie, a we wnętrzu pojawiły się nowe elementy wyposażenia. Na szczęście charakter komfortowego rasowego auta typu gran turismo, którym miałbyś ochotę pojechać na koniec świata, pozostał bez zmian.

Jaguar F-Type Pierwsza jazda 22 lutego 2020, 09:00

5 rzeczy, które powinieneś wiedzieć o najnowszym Jaguarze F-Type

Brytyjski muscle car produkowany od 2013 roku przeszedł lifting. O tym, że Jaguar F-Type ma cechy amerykańskich samochodów sportowych przekonujemy się dopiero podczas jazdy ponieważ jego arystokratyczny wygląd z pewnością na to nie wskazuje.

REKLAMA

Wiadomości dotyczące modelu Jaguar F-Type

Jaguar F-Type Newsroom 8 czerwca 2021, 08:00

Napędzaj wyobraźnię Jaguarem F-Type

Jaguar F-Type to obecnie jeden z najciekawiej wyglądających i najbardziej ekscytujących samochodów sportowych w swojej klasie. W wyjątkowy sposób łączy wyrazisty design i zapierające dech w piersiach osiągi.

Spiesz się – te auta znikają z rynku Wydarzenia 18 kwietnia 2021, 06:00

To ostatni moment by, kupić te samochody – TOP 10

Ciągle zaostrzane normy emisji spalin sprawiają, że z rynku co rusz znikają kolejne wyjątkowe samochody. Oto, naszym zdaniem, najciekawsze modele, które warto kupić właśnie dziś, bo za jakiś czas może to być już niemożliwe.

Jaguar F-Type facelift 2019 Wydarzenia 4 grudnia 2019, 13:05

Jaguar F-Type po udanym face liftingu

Jaguar F-Type przeszedł solidny face lifting, który zaostrzył spojrzenie tego drapieżnego kocura. Co jeszcze zmieniło się w F-Typie?