Jaguar XF

Jaguar XF to auto segmentu E, zaprezentowane w 2007 roku we Frankfurcie w odmianie sedan. XF był całkowicie inny niż dotychczasowe modele Jaguara. Nowy miał zerwać z konserwatywnym designem i stać się bardziej nowoczesnym autem Jaguara. XF ma bardzo ostre i dynamiczne linie nadwozia i mocne silniki w ofercie. XFR-S jest najmocniejszą odmianą z silnikiem 5.0 V8 o mocy 542 KM. W 2011 roku przeprowadzono facelifiting, a rok później do sedana dołączyło kombi, czyli Sportbrake. Jaguar XF konkuruje z BMW 5, Audi A6 i Mercedesem Klasy E.

Opinia eksperta

<p>Z wymiarów wynika, że powinien mieć nieco obszerniejsze wnętrze. I to jest pół gwiazdki, której brakuje do okrągłej piątki. Znakomity silnik pozwala na jazdę superdynamiczną lub superoszczędną. Wybór należy do kierowcy. XF jest bardziej stylowy niż konkurenci i nie rzuca się aż tak w oczy.</p>

Z wymiarów wynika, że powinien mieć nieco obszerniejsze wnętrze. I to jest pół gwiazdki, której brakuje do okrągłej piątki. Znakomity silnik pozwala na jazdę superdynamiczną lub superoszczędną. Wybór należy do kierowcy. XF jest bardziej stylowy niż konkurenci i nie rzuca się aż tak w oczy.

Maciej Ziemek
redaktor "auto motor i sport"

Testy samochodów Jaguar XF

Jaguar XF 2017 Pierwsza jazda 11 lipca 2017, 16:38

Jaguar XF - drapie asfalt

Z jednej strony Jaguar XF zapewnia komfort na poziomie klasy biznes, z drugiej na każdym kilometrze udowadnia, że sportu ma po koniuszek dachu.

Jaguar XF Test 20 września 2009, 13:39

Jaguar XF – dwa światy

Auto o wielu twarzach. Z jednej strony luksus i komfort, z drugiej - znakomite osiągi i superbezpieczne zachowanie na drodze plus megasilny diesel V6. Do teraz nie wiem za co najbardziej podziwiać Jaguara XF. Może za wszystko?

Jaguar XF S Pierwsza jazda 30 kwietnia 2009, 12:07

Jaguar XF S – kusicieli dwóch

Styl, moc i osiągi w jednym. Noszą logo z tradycjami, wyglądają nietuzinkowo, właśnie przeszły kurację odmładzającą i otrzymały nowe silniki. Oto Jaguary XF i XK z jednostkami napędowymi V6 i V8.

Wiadomości dotyczące modelu Jaguar XF

Jaguar XF facelift 2020 Wydarzenia 6 października 2020, 11:15

Jaguar XF – nowe napędy, świeży wygląd

Jaguar XF przeszedł face lifting, który zmienił co nieco w wyglądzie i wyposażeniu, ale przede wszystkim model ten zyskał nowe napędy.

Jaguar XF Sportbrake Wydarzenia 14 czerwca 2017, 10:20

Jaguar XF Sportbrake - luksusowe kombi

Nowy Jaguar XF Sportbrake ujrzał w końcu światło dzienne. Długo wyczekiwany rywal BMW Serii 5 i Mercedesa Klasy E ma wszystko, by odnieść sukces.

Jaguar XF Sportbrake w Paryżu Wydarzenia 5 maja 2016, 23:35

Jaguar XF Sportbrake w Paryżu

Brytyjska marka wyprodukuje kolejne kombi wbrew wcześniejszym doniesieniom. Model XF Sportbrake może zadebiutować podczas targów w Paryżu i będzie walczyć o klientów z Volvo V90