Jeep

Historia marki Jeep rozpoczęła się w 1941 roku, kiedy to rozpoczęto produkcję samochodów terenowych dla amerykańskiej armii, produkowanych przez przedsiębiorstwo Willys. Marka swoją historię zapoczątkowała modelami Willys MA i MB, które nazywano powszechnie "jeep". Nazwa ta była utożsamiana przez firmę Willys ze swoim produktem. Wszystko zmieniło się jednak w 1948 roku, kiedy to Komisja Handlu zakazała Willysowi twierdzić, że jest twórcą jeepa – za którego uznano firmę Bantam. Pomimo tego, w 1950 roku Willys zastrzegł nazwę Jeep jako swoją markę. Pierwszy model cywilny pojawił się jeszcze w 1945 roku. Był to Jeep CJ2A. W 1953 roku Willys został zakupiony przez Kaisera, by dziesięć lat później stworzyć spółkę Kaiser Jeep. W 1970 roku firma została kupiona przez koncern American Motors Corporation. W 1987 roku Chrysler kupił American Motors, stając się właścicielem marki Jeep. Wreszcie, w 1998 roku Chrysler wraz z przedsiębiorstwem Daimler-Benz, producentem samochodów marki Mercedes-Benz, utworzyły wspólny koncern pod nazwą DaimlerChrysler. W 2007 organizacja rozpadła się, a spółka Daimler odsprzedała amerykańskiemu inwestorowi swoje udziały w firmie za 5,5 mld euro.

Testy samochodów marki Jeep

Jeep Gladiator Pierwsza jazda 1 czerwca 2021, 15:00

Jeep Gladiator: Pick-up celebryta - TEST

Amerykański producent przez lata nie patrzył w kierunku segmentu pick-upów, w którym, przynajmniej w USA, dzieli i rządzi Ford. Ale te czasy minęły – na arenę wjechał Jeep Gladiator, który jest pick-upem innym niż wszystkie.

Jeep Compass Pierwsza jazda 25 kwietnia 2021, 06:00

Jeep Compass PHEV: Z duchem czasu - TEST

Nie potężna V-ósemka, nie diesel o wysokim momencie obrotowym, lecz duet złożony z silników benzynowego i elektrycznego napędza nowego Jeepa Compassa. Model z oznaczeniem 4xe to obok Renegade’a pierwsza hybryda typu plug-in tej marki.

Renegade X2 XCeed Testy porównawcze 5 kwietnia 2021, 06:00

BMW X2, Jeep Renegade, Kia Xceed - Test hybryd plug-in

Kompaktowe SUV-y i crossovery to dzisiaj najchętniej kupowane auta. Pojawiają się w coraz nowszych wersjach napędowych – przykładem są hybrydowe BMW X2, Jeep Renegade i Kia XCeed. Sprawdzamy, który z tych modeli spisuje się najlepiej.

REKLAMA

Wiadomości dotyczące marki Jeep

bieszczady Turystyka 19 lipca 2021, 10:13

Z ARCHIWUM AMIS: Przekroczyć rubikon - Wranglerem po Bieszczadach

Na wielkiej pętli. Kiedyś bez niego alianci nie wygraliby wojny. Dziś, następcą słynnego Willysa –  Jeepem Wranglerem Unlimited – ruszamy na podbój Bieszczad.

Jeep Wrangler 4xe Wydarzenia 11 maja 2021, 05:58

Jeep Wrangler 4xe Plug-in Hybrid - znamy ceny

W salonach Jeepa pojawił się model Wrangler 4xe Plug-in Hybrid, czyli hybrydowa wersja off-roadowej ikony marki. Znamy ceny.

Jeep Compass facelift 2021 Wydarzenia 7 kwietnia 2021, 10:00

Jeep Compass po face liftingu

Jeep Compass został dziś oficjalnie zaprezentowany w odświeżonej wersji, która wprowadza m.in. nową odsłonę systemu multimedialnego Uconnect 5 i ulepszone silniki.

Dealerzy - tu kupisz samochód marki Jeep

Jeep Euromobil
mazowieckie

Jeep Euromobil

Krasnobrodzka 5, (Trasa Toruńska róg Krasnobrodzkiej), 03-214 Warszawa
REKLAMA