REKLAMA

Jeep Cherokee

Jeep Cherokee po raz pierwszy pokazano w 1984 roku, który w niewiele zmienionej formie był produkowany do 2001 roku. Jeepa Cherokee drugiej generacji (KJ) pojawił się w 2002 roku. Znany był też pod nazwą Liberty, znalazł uznanie wielu klientów, ze względu na zupełnie nową stylistykę, trochę odmienną od pudełkowatej formy. Jeep Cherokee III (KK) pojawił się w 2007 roku w Nowym Jorku. Został zbudowany na platformie Dodge'a Nitro. Produkowano go do 2012 roku. Rok później pokazano zupełnie nowego Cherokee. Nowy Jeep Cherokee ma futurystyczny wygląd, zrywający z tradycyjnymi, kanciastymi kształtami. Został opracowany wspólnie z Fiatem, który jest właścicielem marki Jeep. W nowym Cherokee zamontowano m. in. 9-stopniową automatyczną skrzynię ZF.

Opinia eksperta

<p>Pod względem stylizacji Cherokee idzie swoją drogą, natomiast pod względem charakteru stał się czymś w rodzaju małego Grand Cherokee. Jest wygodny i praktyczny na co dzień oraz bardzo skuteczny w warunkach bojowych. Jak to Jeep – dobry w tym w czym ma być dobry, to wystarczy.</p>

Pod względem stylizacji Cherokee idzie swoją drogą, natomiast pod względem charakteru stał się czymś w rodzaju małego Grand Cherokee. Jest wygodny i praktyczny na co dzień oraz bardzo skuteczny w warunkach bojowych. Jak to Jeep – dobry w tym w czym ma być dobry, to wystarczy.

Roman Popkiewicz
redaktor "auto motor i sport"

Testy samochodów Jeep Cherokee

Jeep Cherokee i Nissan X-Trail Testy porównawcze 26 listopada 2014, 09:34

Jeep Cherokee i Nissan X-Trail: Coraz bliżej ziemi

Jeep i Nissan niemal jednocześnie wzbogacają liczną rodzinę SUV-ów o nowego Cherokee i X-Traila. Jeden i drugi stały się bardziej miejskie i łagodne. Sprawdzamy, na ile przydatne okażą się na co dzień. 

Test: Jeep Cherokee 3.2 V6 Trailhawk Test 7 lipca 2014, 11:42

Test: Jeep Cherokee 3.2 V6 Trailhawk

Starannie pielęgnuje tradycyjne cechy Jeepa, co z jednej strony jest zaletą, z drugiej zaś, tradycyjnie, wystawia go na ostrzał krytyki. W teście najnowszy Jeep Cherokee.

Jeep Cherokee: Więcej kultury Pierwsza jazda 16 czerwca 2014, 12:47

Jeep Cherokee: Więcej kultury

Jeep Cherokee, który do tej pory szczycił się wizerunkiem twardej terenówki, staje się bardziej cywilizowany i puka do drzwi klasy premium. Co nie znaczy, że już nie chce brylować na bezdrożach.

REKLAMA

Wiadomości dotyczące modelu Jeep Cherokee

Jeep Cherokee 2018 Wydarzenia 17 stycznia 2018, 11:15

Nowy Jeep Cherokee - debiut w Detroit

Odświeżona wersja Jeepa Cherokee zadebiutowała na salonie samochodowym w Detroit. Producent zmienił kontrowersyjny design przodu.

Jeep - numer specjalny Wydarzenia 10 czerwca 2016, 12:04

Jeep - numer specjalny "amis" na 75. urodziny marki

Dla wszystkich fanów marki Jeep, offroadu i motoryzacji przygotowaliśmy specjalny numer naszego miesięcznika z okazji 75-lecia istnienia ikony "terenówek". Zobacz, co przygotowała nasza redakcja.

Jeep Cherokee w kamuflażu: Brzydkie kaczątko? Wydarzenia 16 lipca 2015, 13:44

Jeep Cherokee w kamuflażu: Brzydkie kaczątko?

W 2016 roku na rynek wejdzie wyretuszowany Jeep Cherokee. Czy jego kontrowersyjna "buzia" odejdzie w niepamięć? 

REKLAMA