Kia cee'd

Kia cee'd to samochód kompaktowy koreańskiego producenta, który wyszedł na rynek w 2006 roku. Dostępny w trzech wersjach nadwoziowych: 3 i 5-drzwiowym hatchbacku oraz kombi, cee'd okazał się hitem na rynku europejskim. W 2009 Kia cee'd doczekała się modernizacji; zmianie uległy głównie: atrapy chłodnicy, reflektorów, tylnych świateł oraz przedniego i tylnego zderzaka. Druga generacja auta doczekała się swojej premiery na targach motoryzacyjnych w Genewie w 2012 roku. Rok później do oferty weszła najmocniejsza odmiana auta: pro_cee'd GT.

Opinia eksperta

Cee’d pierwszej generacji jest dobrym kompromisem między jakością a ceną. Pod względem jakości stanowił dla Kii duży krok naprzód. Odniósł sukces na europejskim rynku, na którego potrzeby został skonstruowany. Silniki są udane, o czym świadczy brak wycieków. Pojawiło się sporo egzemplarzy z prywatnego importu, w różnym stanie, przez co ceny używanych aut spadają.

Jacek Dobkowski
redaktor "auto motor i sport"

Testy samochodów Kia cee'd

Najlepsze używane kompakty: Ford Focus, Skoda Octavia, VW Golf i reszta Testy samochodów używanych 31 grudnia 2018, 13:33

Najlepsze używane kompakty: Ford Focus, Skoda Octavia, VW Golf i reszta

Mając co najmniej 50 tys. zł, można kupić nowe auto, ale małe i ubogo wyposażone. Za taką kwotę na wtórnym rynku da się wybrać kompakt w dobrym stanie. Oto sześć najpopularniejszych w Polsce modeli tej klasy.

Używana Kia cee`d - gwarancja spokoju? Testy samochodów używanych 23 lipca 2016, 17:51

Używana Kia cee`d - gwarancja spokoju?

Sprawdzamy, czy Kia cee`d objęta siedmioletnią gwarancją to dobra i bezpieczna propozycja w segmencie używanych kompaktów.

Volkswagen Golf VI Testy samochodów używanych 14 lutego 2015, 10:00

Używane alternatywy Golfa VI do 40 tys.

Chcesz kupić używane auto za 40 tys., ale absolutnie nie chcesz Golfa? Zobacz siedem naszych alternatywnych propozycji aut używanych.

Wiadomości dotyczące modelu Kia cee'd

Kia Ceed - Poznań Motor Show 2018 Wydarzenia 5 kwietnia 2018, 11:25

Kia Ceed - Poznań Motor Show 2018

Na targach motoryzacyjnych w Poznaniu debiutuje nowa Kia Ceed. W samochodzie nawet nazwa jest nowa, bo producent pozbył się apostrofu i dołożył wielką literę.

Kia Ceed (Genewa 2018) Wydarzenia 8 marca 2018, 10:20

Kia Ceed (Genewa 2018)

Kia Ceed - bo tak teraz zapisuje się nazwę modelu - została oficjalnie zaprezentowana na salonie samochodowym w Genewie. Obok hatchbacka pojawiło się po raz pierwszy rodzinne kombi - Kia Ceed SW.

Kia Ceed 2018 Wydarzenia 15 lutego 2018, 13:37

Nowa Kia Ceed - pierwsze zdjęcia

Kia Ceed - bo tak teraz zapisuje się nazwę modelu - została oficjalnie zaprezentowana przed debiutem na salonie samochodowym w Genewie. Mamy pierwsze zdjęcia.