REKLAMA

Kia Optima

Kia Optima, inaczej Magentis II,swoją premierę miała na North American International Auto Show w 2006 roku. Samochód zwraca na siebie uwagę przede wszystkim bardzo zgrabną linią nadwozia.

Opinia eksperta

<p>Doskonała prezencja, obszerna kabina, wygodne fotele, bogate wyposażenie i duży bagażnik – to elementy, za które Optima szybko nałapie plusów. I im dłużej z nią obcujesz, tym mniej przeszkadza Ci, że pod maską siedzi tylko 136 koni.</p>

Doskonała prezencja, obszerna kabina, wygodne fotele, bogate wyposażenie i duży bagażnik – to elementy, za które Optima szybko nałapie plusów. I im dłużej z nią obcujesz, tym mniej przeszkadza Ci, że pod maską siedzi tylko 136 koni.

Adam Majcherek
redaktor "auto motor i sport"

Testy samochodów Kia Optima

Kia Optima Test 20 marca 2012, 10:28

Kia Optima – test

Czas na przetasowania w segmencie D. Niektórzy mówią, że wybierając nowe auto najpierw „kupuje się" je oczami, a potem wynajduje merytoryczne powody, które usprawiedliwiałyby wybór. Kia Optima łatwo wpada w oko i dostarcza wielu argumentów, żeby ją kupić.

Kia Optima Pierwsza jazda 7 lutego 2012, 10:08

Kia Optima – pierwsza recenzja

Porządna jak zza Odry. Kia zbudowała model, o którym można powiedzieć, że oferuje dużo auta w aucie. Dobrze wygląda, przyzwoicie jeździ i nie przeraża ceną - czy przekona do siebie polskich klientów, hołubiących niemieckie marki?

Kia, Optima Pierwsza jazda 10 stycznia 2011, 09:59

Kia Optima – Passat według Kii

Była jedną z gwiazd salonu samochodowego w Paryżu, bije rekordy popularności na koreańskim rynku, w Polsce pojawi się w drugiej połowie 2011 roku, ale my już nią jeździliśmy.

REKLAMA

Wiadomości dotyczące modelu Kia Optima

Kia Optima 2019 Wydarzenia 13 listopada 2019, 09:58

Nowa Kia Optima. Na razie jako Kia K5

Kia Optima nie miała szczęścia na naszym rynku, ale globalnie ten model ma duże wzięcie. Właśnie pojawiła się nowa generacja – na razie jest to Kia K5.

Kia Optima Kombi Wydarzenia 2 marca 2016, 13:32

Kia Optima Kombi - Genewa 2016

Kia Optima Kombi chce podebrać klientów m.in. VW Passata i Toyoty Avensis. Jednak czy zaledwie trzy jednostki napędowe, oferowane w Optimie wystarczą do osiągnięcia sukcesu?

Kia Optima Sportswagon Wydarzenia 20 lutego 2016, 12:00

Kia Optima Sportswagon zawita w Genewie

Kia przygotowała Optimę w wersji kombi i zdaje się, że ukradła Alfie Romeo nazwę Sportswagon. Koreański rywal VW Passata premierę będzie świętował w Genewie.

REKLAMA