Kia Soul

Kia Soul to miejski crossover, który swój debiut zaliczył w 2008 roku. Charakteryzuje się bardzo dużymi możliwościami personalizacji. Kia Soul powstała na bazie konceptu, który nosił nazwę Kia Soul Concept, a ukazany był w 2004 roku. Druga generacja auta zadebiutowała na targach samochodowych w Nowym Jorku w 2013 roku. Stylistycznie pojazd kontynuuje tradycję poprzednika.Kia Soul II została zbudowana na całkowicie nowym podwoziu, dzięki czemu auto można wyposażyć w system system Flex Steer z trzema trybami pracy: comfort, normal i sport.

Opinia eksperta

<p>Kia mocno popracowała przy Soulu. Auto zyskało na jakości, na przestronności oraz na komforcie jazdy. Na pochwałę zasługują też bogate wyposażenie podstawowe oraz długa gwarancja. Dodatkowe wyposażenie jest nieco za skromne, jednak Soul najwięcej traci za paliwożerną i dychawiczną jednostkę napędową.</p>

Kia mocno popracowała przy Soulu. Auto zyskało na jakości, na przestronności oraz na komforcie jazdy. Na pochwałę zasługują też bogate wyposażenie podstawowe oraz długa gwarancja. Dodatkowe wyposażenie jest nieco za skromne, jednak Soul najwięcej traci za paliwożerną i dychawiczną jednostkę napędową.

Michał Hutyra
redaktor "auto motor i sport"

Testy samochodów Kia Soul

Porównanie Citroen C4 Cactus, Kia Soul i Mitsubishi ASX Testy porównawcze 29 grudnia 2014, 08:54

Citroen C4 Cactus, Kia Soul i Mitsubishi ASX: Forma czy treść?

Mniejszy samochód, ale bardziej stylowy, czy raczej standardowy, za to większy? Sprawdzamy, który daje więcej za podobne pieniądze – rozsądne Mitsubishi ASX, stylowa Kia Soul czy odjechany Citroën Cactus. 

Nowa Kia Soul Pierwsza jazda 29 maja 2014, 09:42

Kia Soul: Więcej soulu

Poprzedni model był rewolucją stylistyczną w gamie Kii. Dziś nowa Kia Soul jest jeszcze ładniejsza, choć tak nie szokuje. Poprawiono m.in. zawieszenie i materiały we wnętrzu.

Kia, Venga, Soul Testy porównawcze 30 kwietnia 2012, 09:00

Tradycyjny czy odjechany – cz.1: Venga i Soul

W ofercie niemal każdego producenta za bardzo podobne pieniądze można znaleźć modele tradycyjne i bardziej odjechane. Na przykładzie pięciu par sprawdzamy, który wybór jest lepszy.

Wiadomości dotyczące modelu Kia Soul

samochody elektryczne Wydarzenia 11 listopada 2020, 11:30

Najtańsze elektryczne samochody na polskim rynku

Jak grzyby po deszczu na rynku wyrastają nowe auta z napędem elektrycznym – za które z nich trzeba zapłacić najmniej? Nasz ranking najtańszych samochodów elektrycznych na polskim rynku.

Kia e-Soul Wydarzenia 10 marca 2020, 13:42

Kia e-Soul. Elektryczny crossover już w Polsce

Elektryczna Kia e-Soul to miejski crossover, który wchodzi właśnie do sprzedaży, z bogatym wyposażeniem standardowym. Znamy już jego cenę.

Kia Soul 2018 Wydarzenia 30 listopada 2018, 14:28

Nowa Kia Soul debiutuje w Los Angeles

Podczas salonu samochodowego w Los Angeles swoją premierę ma nowa Kia Soul. Również w wersji elektrycznej.