Kia Sportage

Kia Sportage to mniejszy brat Sorento, który jest produkowany od 1994 roku.Trzecia generacja modelu swoją premierę miała w marcu 2010 roku. Samochód, biorąc pod uwagę aspekty techniczne, jest identyczny z Hyundaiem ix35i.Pierwsze modele zeszły z taśmy produkcyjnej w słowackiej fabryce w Żylinie w 2010 roku. Nowy model Kii Sportage w porównaniu do poprzednika jest dłuższy, szerszy, ma także większy rozstaw osi. W 2013 roku auto przeszło niewielki facelifting. Zmieniła się kratka grilla oraz kształt świateł przeciwmgłowych.

Opinia eksperta

Nie ma wyraźnych słabych punktów. Może się podobać z wyglądu, za przestronność wnętrza, potężny bagażnik, wykonanie, bogate wyposażenie i bardzo długą gwarancję. Jeździ lepiej niż niejeden kompakt. Daje poczucie podróżowania większym autem niż zwyczajny hatchback.

Maciej Ziemek
redaktor "auto motor i sport"

Testy samochodów Kia Sportage

Kia_sportage Testy samochodów używanych 3 czerwca 2020, 07:00

Używana Kia Sportage - Bestseller

Trwałością oraz niezawodnością Kia Sportage 4. generacji, która zadebiutowała w 2016 roku podbiera klientów europejskim konkurentom. To jeden z najpopularniejszych modeli Kii i SUV-ów w ogóle.

Citroen C5 Aircross, Kia Sportage, Mazda CX-5 Testy porównawcze 1 maja 2020, 10:00

Citroen C5 Aircross kontra Mazda CX-5 i Kia Sportage: który SUV najlepszy?

Bestsellery Kii i Mazdy, Sportage i CX-5, spotykają nowicjusza – Citroëna C5 Aircrossa. Trzy razy funkcjonalne nadwozia, trzy razy mocne turbodiesle i dwa razy napęd na cztery koła w teście porównawczym.

Kia Sportage - po siłce Pierwsza jazda 4 lipca 2016, 12:42

Kia Sportage - po siłce

Większa, lepiej wyposażona, ale cięższa i droższa. Według niektórych jej projektant inspiracji szukał w Porsche. Do salonów wjeżdża nowa Kia Sportage.

REKLAMA

Wiadomości dotyczące modelu Kia Sportage

Kia Sportage wersja europejska - szkice Wydarzenia 27 sierpnia 2021, 09:58

Kia Sportage przed premierą wersji europejskiej

Kia zaprezentowała pierwsze szkice europejskiej wersji Sportage nowej generacji. Okazuje się bowiem, że pokazany niedawno nowy Sportage, to nie ten, który trafi do nas.

Kia Sportage 2022 Wydarzenia 9 czerwca 2021, 09:11

Nowa Kia Sportage – oficjalna premiera

Kia Sportage piątej generacji przyciąga wzrok odważną stylistyką nadwozia. Do tego, po raz pierwszy, dostępna będzie w wersji przeznaczonej wyłącznie na rynki europejskie.

Kia Sportage 2022 - szkice Wydarzenia 31 maja 2021, 12:12

Nowa Kia Sportage wygląda kosmicznie

Kia opublikowała trzy oficjalne szkice nowej generacji modelu Sportage, które wraz ze zdjęciami, które wyciekły z fabryki, dają nam szeroki obraz tego, jaki będzie nowy SUV marki.

REKLAMA