REKLAMA

Kia Venga

Kia Venga to 5-drzwiowy hatchback o rozmiarach minivana, którego produkcję rozpoczęto w 2009 roku. Samochód po raz pierwszy został zaprezentowany na targach motoryzacyjnych we Frankurcie nad Menem. Jest pierwszym miejskim minivanem w historii marki Kia. Kia Venga została zbudowana na tej samej platformie co cee'd i Hyundaia ix30. Jej bliźniakiem, zbudowanym na tych samych podzespołach, jest Hyundai ix20.

Opinia eksperta

Kolejny udany model Kii, chociaż parę detali można byłoby poprawić już na starcie. Venga to minivan, ale de facto przychodzi jej zastąpić Rio w bardzo konkurencyjnym segmencie. Tam, gdzie to się liczy jest pełna zalet i powinna wzmocnić pozycję Kii.

Roman Popkiewicz
redaktor "auto motor i sport"

Testy samochodów Kia Venga

Kia, Venga, Soul Testy porównawcze 30 kwietnia 2012, 09:00

Tradycyjny czy odjechany – cz.1: Venga i Soul

W ofercie niemal każdego producenta za bardzo podobne pieniądze można znaleźć modele tradycyjne i bardziej odjechane. Na przykładzie pięciu par sprawdzamy, który wybór jest lepszy.

Citroen, C3 Picasso, Kia, Venga, Opel, Meriva, Renault, Grand Modus, Skoda, Roomster Testy porównawcze 23 listopada 2010, 09:49

C3 Picasso, Venga, Meriva, Grand Modus, Roomster

Wyższy dach i kanciasta sylwetka to więcej miejsca we wnętrzu. Opel Meriva dorzuca do tego oryginalnie otwierające się drzwi. Sprawdzamy jak Meriva wypada w porównaniu z Citroënem C3 Picasso, Kią Vengą, Renault Grand Modusem i Skodą Roomsterem.

Kia, Venga Test 7 maja 2010, 13:56

Kia Venga - do rozbioru

Z dużym ładunkiem użyteczności. Po mocno „odjechanym" modelu o nazwie Soul, Kia wytacza swoją kolejną tajną broń. Oto Venga, czyli samochód praktyczny.

REKLAMA

Wiadomości dotyczące modelu Kia Venga

Kia, Venga, EV, Concept Wydarzenia 25 marca 2011, 08:12

Elektryczna Kia Venga – za dwa lata

Koreańczycy nie zostają w tyle - szykują pierwszy model zasilany prądem.

Citroen Nemo Wydarzenia 5 marca 2010, 09:19

Oceniane ostrzej – kolejne crash testy Euro NCAP!

Organizacja Euro NCAP po raz kolejny przeprowadziła serię testów zderzeniowych. Tym razem próbom zderzeniowych zostało poddanych pięć aut.

Kia, Venga, EV, Concept Wydarzenia 2 marca 2010, 12:58

Kia Venga EV Concept – Kia też idzie w zielone

Do grona ekologicznych producentów samochodów chce dołączyć Kia, prezentująca w Genevie elektryczną wersję modelu Venga.

REKLAMA