REKLAMA

Lexus IS

Pierwszy Lexus IS zadebiutował w 1998 roku w Genewie. Małe, lekkie auto stworzono jako konkurencję dla Mercedesa Klasy C i BMW 3. Początkowo sprzedawana jako sedan, a od 2001 roku także kombi. W Europie dostępne były tylko dwa silniki R6 o pojemnościach 2.0 i 3.0 i mocach odpowiednio 155 i 213 KM. W 2005 roku zaprezentowano drugą generację Lexusa IS. Tym razem zrezygnowano z nadwozia kombi i produkowano sedana, a w 2008 roku zaprezentowano coupe-cabrio. Topowa odmiana (IS F) była wyposażona w silnik V8 o mocy 423 KM. W styczniu 2013 zadebiutowała III generacja Lexusa IS, teraz tylko w wersji sedan. Jest dostępna z silnikami V6 i po raz pierwszy jako hybryda.

Opinia eksperta

<p>O ile w wypadku europejskich producentów, np. BMW, hybryda tej klasy to jedynie dodatek do oferty, o tyle dla Lexusa jest to jej podstawa. Tak silne zaangażowanie w technologię hybrydową może być godne podziwu, jednak korzyści przyniesie głównie w miejscach, w których przepisy promują tego typu napęd. Europa to nie Kalifornia – u nas Lexus IS 300h będzie autem niszowym. Chociaż trzeba przyznać, że zasługuje na większą popularność niż poprzedni model.</p>

O ile w wypadku europejskich producentów, np. BMW, hybryda tej klasy to jedynie dodatek do oferty, o tyle dla Lexusa jest to jej podstawa. Tak silne zaangażowanie w technologię hybrydową może być godne podziwu, jednak korzyści przyniesie głównie w miejscach, w których przepisy promują tego typu napęd. Europa to nie Kalifornia – u nas Lexus IS 300h będzie autem niszowym. Chociaż trzeba przyznać, że zasługuje na większą popularność niż poprzedni model.

Roman Popkiewicz
redaktor "auto motor i sport"

Testy samochodów Lexus IS

uzywane_kl_srednia Testy samochodów używanych 25 sierpnia 2020, 06:00

Używane modele klasy średniej premium

Mocne silniki, bogate wyposażenie i wysoka jakość wykonania to atuty modeli tej klasy. Prezentujemy pięć aut prestiżowych marek, zapewniających wygodną podróż także na dalekich dystansach: Audi A4, BMW 3, Jaguara XE, Lexusa IS i Mercedesa C.

Lexus IS 300h Testy samochodów używanych 20 sierpnia 2020, 06:00

Używany Lexus IS (2013-...) - Niezawodny, ale bez diesla

Poprzednie generacje Lexusa IS mają opinię niezawodnych. Aktualna, która debiutowała  2013 roku, a teraz dostępna także jako hybryda, również nie wykazuje słabości. Z oferty zniknęły natomiast diesle.

Używane Audi A4 czy BMW 3? Plus inne auta premium Testy samochodów używanych 5 lutego 2019, 08:56

Używane Audi A4 czy BMW 3? Plus inne auta premium

Używane samochody premium nie muszą być bardzo drogie. Przed zakupem warto jednak uwzględnić koszty usunięcia ewentualnych usterek oraz koszty serwisu, bo mogą okazać się wysokie. Prezentujemy 5-letnie modele klasy średniej – od Audi A4 do Volvo S60.

REKLAMA

Wiadomości dotyczące modelu Lexus IS

Lexus IS 2020 Wydarzenia 16 czerwca 2020, 10:15

Lexus IS po 7 latach przechodzi... face lifting

Lexus IS zadebiutował w nowej odsłonie. Nie jest to jednak nowa generacja modelu, a jedynie dość gruntowny face lifting. Co nowego znajdziemy w IS?

Toyota Corolla 1969 z silnikiem V8 Lexusa Wydarzenia 19 grudnia 2019, 12:16

421 KM w 50-letniej Toyocie Corolli

Toyota Corolla z 421-konnym silnikiem V8? Tak, dobrze widzicie. Takie cacko stworzył kierowca rajdowy Ryan Millen.

Lexus IS facelifting Wydarzenia 25 kwietnia 2016, 14:30

Lexus IS po faceliftingu - oficjalna premiera

Targi samochodowe w Pekinie przyniosły nam wiele premier, a wśród nich jest Lexus IS po faceliftingu. Zmiany nie są gruntowne, ale samochód zyskał nieco bardziej nowoczesny wygląd.

REKLAMA