Lexus NX

Opinia eksperta

<p>Podczas codziennego użytkowania w mieście hybrydowy napęd przynosi Lexusowi bardzo realne korzyści – zużyciem paliwa może konkurować z silnikami dotkniętymi downsizingiem. Dodając do tego system automatycznego hamowania przed przeszkodą, świetny komfort i bardzo dobre wyciszenie kabiny, otrzymujemy znakomite auto do codziennego stania w korkach.</p>

Podczas codziennego użytkowania w mieście hybrydowy napęd przynosi Lexusowi bardzo realne korzyści – zużyciem paliwa może konkurować z silnikami dotkniętymi downsizingiem. Dodając do tego system automatycznego hamowania przed przeszkodą, świetny komfort i bardzo dobre wyciszenie kabiny, otrzymujemy znakomite auto do codziennego stania w korkach.

Adam Majcherek
redaktor "auto motor i sport"

Testy samochodów Lexus NX

Audi Q5, Lexus NX Testy porównawcze 23 grudnia 2022, 06:00

Audi Q5 TFSI e kontra Lexus NX 450h+: Na nowym kursie - TEST

Pierwsza hybryda plug-in Lexusa ma wszystko, co potrzebne do wygodnych podróży – trzy silniki, luksusowe wnętrze i bogate wyposażenie. Czy to wystarczy, by zyskała przewagę nad konkurentami? Lexus NX 450h+ w teście porównawczym z Audi Q5 TFSI e quattro.

VW Taigo, Renault Arkana, Lexus NX, Audi e-Tron Porównanie 20 sierpnia 2022, 06:00

VW Taigo, Renault Arkana, Lexus NX i Audi e-tron Sportback: Coupe naszych czasów - TEST

Nie ma takiej niszy, której nie wypełniliby producenci samochodów. Widać to doskonale na przykładzie SUV-ów, których stylizacja ma nawiązywać do aut typu coupé – jak choćby VW Taigo, Renault Arkana, Lexus NX i Audi e-tron Sportback.

Lexus NX, Volvo XC60 i Land Rover Discovery Sport Testy porównawcze 5 grudnia 2015, 13:06

Lexus NX, Volvo XC60 i Land Rover Discovery Sport

SUV-y w takich markach jak Lexus czy Volvo, schodzą jak ciepłe bułeczki. Dołożyliśmy do tego porównania Land Rovera Discovery Sport i wyszedł nam pojedynek bestsellerów. Zobacz, kto wygrał ten test.

Wiadomości dotyczące modelu Lexus NX

Euro NCAP - BMW 2 Coupe Wydarzenia 3 marca 2022, 13:00

Nowe wyniki Euro NCAP. Tylko BMW bez kompletu gwiazdek

Euro NCAP publikuje nowe wyniki testów zderzeniowych, w których większość aut, nawet tych miejskich, poradziła sobie wzorowo i tylko jedno zgubiło po drodze gwiazdkę. Wiemy nawet za co.

Lexus NX 2021 Wydarzenia 14 stycznia 2022, 06:00

Lexus częściowo rezygnuje z logo

W nowym Lexusie NX i w kolejnych, nadchodzących modelach, nie zobaczymy już logo producenta na klapie bagażnika, ale nie zniknie ono z nadwozia całkowicie.

Lexus NX 2021 Wydarzenia 14 czerwca 2021, 12:21

Nowy Lexus NX – oficjalna premiera

Nowy Lexus NX wchodzi na rynek, by godnie zastąpić poprzednika, który od 2014 roku znalazł 170 tys. nabywców. Nowa generacja jest na wskroś nowoczesna, a wśród napędów znajdziemy mocną hybrydę plug-in.