Maserati Ghibli

Maserati Ghibli jest produkowane od 1966 roku. Druga generacja zjeżdżała z taśm produkcyjnych w latach 1992-1997. Trzecia odmiana Maserati Ghibli swój debiut zaliczyła na Auto Show Shanghai w 2013 roku. Pod maską włoskiego auta znajdziemy silniki V6 3.0 Twin Turbo o mocy 330 KM i 410 KM oraz V6 3.0 turbodiesel 275 KM.

Opinia eksperta

<p>Bardzo wysoki poziom komfortu Ghibli podpiera emocjami na wysokim poziomie. Ma swoje wady, ale nie są one decydujące, natomiast tak zwana „chęć posiadania” jest w wypadku Maserati wyjątkowo wysoka. I z kombinacją wszystkich cech jest konkurencyjny – dla każdego kto szuka auta tej klasy, Ghibli zasługuje przynajmniej na poważne rozważenie.</p>

Bardzo wysoki poziom komfortu Ghibli podpiera emocjami na wysokim poziomie. Ma swoje wady, ale nie są one decydujące, natomiast tak zwana „chęć posiadania” jest w wypadku Maserati wyjątkowo wysoka. I z kombinacją wszystkich cech jest konkurencyjny – dla każdego kto szuka auta tej klasy, Ghibli zasługuje przynajmniej na poważne rozważenie.

Roman Popkiewicz
redaktor "auto motor i sport"

Testy samochodów Maserati Ghibli

Maserati Ghibli Hybrid Pierwsza jazda 9 listopada 2020, 11:04

Maserati Ghibli Hybrid: Pozytywnie zaskakuje - TEST

Ghibli - pierwszy zelektryfikowany model w historii Maserati nie jest klasyczną hybrydą. Nie zmienia to faktu, że na drodze połączenie elektryczności i włoskiego szyku sprawia dobre wrażenie.

Test Maserati Ghibli Diesel Test 22 sierpnia 2014, 12:28

Test Maserati Ghibli: Mieć klasę

W dzisiejszym świecie motoryzacji już nic nas chyba nie zdziwi. Nawet Maserati z dieslem pod maską. Testujemy pierwsze w historii auto z trójzębem w logo z silnikiem wysokoprężnym.

Maserati Ghibli: pierwsza jazda nowym Maserati, to auto jest  z innej ligi! Pierwsza jazda 13 sierpnia 2013, 14:29

Maserati Ghibli: pierwsza jazda nowym Maserati, to auto jest z innej ligi!

Maserati poczuło wiatr w żaglach - niemal jednocześnie debiutują dwa modele. Absolutną nowością jest mniejszy, jadowicie stylizowany Ghibli.

Wiadomości dotyczące modelu Maserati Ghibli

Maserati Ghibli FTributo Wydarzenia 19 października 2022, 15:48

Maserati FTributo, czyli hołd dla pierwszej kobiety w Formule 1

Maserati pokazało edycję specjalną modeli Ghibli i Levante – FTributo, która stanowi hołd dla Marii Teresy De Filippis. Kto to jest, spytacie? To pierwsza kobieta, która wystąpiła w wyścigu F1.

Maserati MC Edition Wydarzenia 7 lutego 2022, 06:00

Maserati Ghibli, Levante i Quattroporte MC Edition

Nowa, specjalna seria MC Edition dla modeli Ghibli, Levante i Quattroporte z silnikiem V8 ma z nich wycisnąć jeszcze więcej sportowego charakteru. Przynajmniej od strony wizualnej.

Maserati Ghibli, Levante i Quattroporte Trofeo Wydarzenia 17 sierpnia 2020, 16:07

Maserati Ghibli i Quattroporte Trofeo z silnikiem od Ferrari

Maserati wzbogaca ofertę dla modeli Ghibli i Quattroporte o wersję Trofeo. Do jej napędu służy silnik z fabryki w Maranello.