Maserati GranTurismo

Maserati GranTurismo to samochód sportowy włoskiej marki, który swoją premierę miał w 2007 roku na targach samochodowych w Genewie. Auto wiele podzespołów dzieli z Ferrari 599 GTB Fiorano. W 2010 roku do gamy modeli weszła również wersja cabrio pod nazwą GranCabrio. Pod maską znajdziemy silniki V8 4.2 o mocy 405 KM oraz V8 4.7, który rozwija 440 KM.

Opinia eksperta

<p>Maserati Gran Turismo ma dwa oblicza – z jednej strony jest eleganckim, szybkim coupé cieszącym zmysły, z drugiej – wiele denerwujących drobiazgów przywołuje właściciela do rzeczywistości.</p>

Maserati Gran Turismo ma dwa oblicza – z jednej strony jest eleganckim, szybkim coupé cieszącym zmysły, z drugiej – wiele denerwujących drobiazgów przywołuje właściciela do rzeczywistości.

Alexander Bloch
redaktor "auto motor i sport"

Testy samochodów Maserati GranTurismo

Alfa 4C, Audi RS6, Maserati GranTurismo i Porsche Boxster Testy porównawcze 19 listopada 2014, 11:54

Alfa 4C, Audi RS6, Maserati GranTurismo i Porsche Boxster: Sport przez różne S

Audi RS6 chce cały świat położyć na łopatki, Porsche Boxster GTS to brzytwa, Maserati GranTurismo dźwiękiem wywołuje lawiny, a Alfa 4C to supersamochód w wersji mini. Cztery pomysły na sportowe auta.  

Maserati GranTurismo MC Stradale Pierwsza jazda 20 maja 2011, 09:25

Maserati GranTurismo MC Stradale – sport na ostro

Maserati wypuszcza na świat samochód wyjątkowy. Oto najszybszy, najlżejszy i najmocniejszy model w gamie słynnej włoskiej marki, czyli don GranTurismo MC Stradale.

Test Maserati Gran Turismo Test 20 lutego 2008, 10:09

Maserati Gran Turismo – Włoski dla zaawansowanych

Maserati znowu karmi marzeniami tysiące kierowców. Jednak tylko nieliczni wysłuchają subtelnej symfonii na osiem cylindrów w wykonaniu nowego Gran Turismo. U nas, dla wszystkich, test włoskiego demona z trójzębem na masce i z 405-konnym silnikiem pod nią.

REKLAMA

Wiadomości dotyczące modelu Maserati GranTurismo

Maserati GranTurismo Folgore Wydarzenia 15 czerwca 2021, 06:00

Nowe elektryczne Maserati GranTurismo

Pierwszy jeżdżący prototyp nowej generacji Maserati GranTurismo pojawił się na ulicach Modeny. Samochód będzie pierwszym w pełni elektrycznym modelem kultowej włoskiej marki.

Silnik V8 Lexusa Wydarzenia 28 sierpnia 2020, 15:00

TOP5: rasowe coupe z wolnossącym V8

Silniki V8 pozbawione turbodoładowania to już dziś wymierający gatunek. Na rynku wciąż jest jednak kilka propozycji dla koneserów wolnossących, rasowych coupe.

Maserati GranTurismo MC Stradale Wydarzenia 8 stycznia 2017, 23:45

Maserati Lionela Messiego na sprzedaż

Jeden z najlepszych piłkarzy świata jest od kilku miesięcy ambasadorem Tata Motors. Czy to dlatego pozbywa się Maserati ze swojej kolekcji?

REKLAMA