Maserati GranTurismo

Maserati GranTurismo to samochód sportowy włoskiej marki, który swoją premierę miał w 2007 roku na targach samochodowych w Genewie. Auto wiele podzespołów dzieli z Ferrari 599 GTB Fiorano. W 2010 roku do gamy modeli weszła również wersja cabrio pod nazwą GranCabrio. Pod maską znajdziemy silniki V8 4.2 o mocy 405 KM oraz V8 4.7, który rozwija 440 KM.

Opinia eksperta

<p>Maserati Gran Turismo ma dwa oblicza – z jednej strony jest eleganckim, szybkim coupé cieszącym zmysły, z drugiej – wiele denerwujących drobiazgów przywołuje właściciela do rzeczywistości.</p>

Maserati Gran Turismo ma dwa oblicza – z jednej strony jest eleganckim, szybkim coupé cieszącym zmysły, z drugiej – wiele denerwujących drobiazgów przywołuje właściciela do rzeczywistości.

Alexander Bloch
redaktor "auto motor i sport"

Testy samochodów Maserati GranTurismo

Alfa 4C, Audi RS6, Maserati GranTurismo i Porsche Boxster Testy porównawcze 19 listopada 2014, 11:54

Alfa 4C, Audi RS6, Maserati GranTurismo i Porsche Boxster: Sport przez różne S

Audi RS6 chce cały świat położyć na łopatki, Porsche Boxster GTS to brzytwa, Maserati GranTurismo dźwiękiem wywołuje lawiny, a Alfa 4C to supersamochód w wersji mini. Cztery pomysły na sportowe auta.  

Maserati GranTurismo MC Stradale Pierwsza jazda 20 maja 2011, 09:25

Maserati GranTurismo MC Stradale – sport na ostro

Maserati wypuszcza na świat samochód wyjątkowy. Oto najszybszy, najlżejszy i najmocniejszy model w gamie słynnej włoskiej marki, czyli don GranTurismo MC Stradale.

Test Maserati Gran Turismo Test 20 lutego 2008, 10:09

Maserati Gran Turismo – Włoski dla zaawansowanych

Maserati znowu karmi marzeniami tysiące kierowców. Jednak tylko nieliczni wysłuchają subtelnej symfonii na osiem cylindrów w wykonaniu nowego Gran Turismo. U nas, dla wszystkich, test włoskiego demona z trójzębem na masce i z 405-konnym silnikiem pod nią.

REKLAMA

Wiadomości dotyczące modelu Maserati GranTurismo

Maserati GranTurismo Folgore Wydarzenia 12 kwietnia 2022, 16:00

Maserati GranTurismo Folgore wyjeżdża na ulice

Maserati szykuje się do mocnego wejścia w świat elektrycznych samochodów. Po niedawnej odsłonie pierwszego elektrycznego SUV-a Grecale Folgore przyszedł czas na rasowe GranTurismo Folgore.

Maserati GranTurismo Folgore Wydarzenia 18 marca 2022, 15:00

Maserati GranTurismo Folgore, czyli pierwsze elektryczne Maserati

Maserati szykuje się do premiery pierwszego w pełni elektrycznego modelu, którym będzie Grecale Folgore, ale póki co producent opublikował zdjęcia innego „elektryka” – jest nim GranTurismo Folgore.

Maserati GranTurismo Folgore Wydarzenia 15 czerwca 2021, 06:00

Nowe elektryczne Maserati GranTurismo

Pierwszy jeżdżący prototyp nowej generacji Maserati GranTurismo pojawił się na ulicach Modeny. Samochód będzie pierwszym w pełni elektrycznym modelem kultowej włoskiej marki.