REKLAMA

Maserati Levante

Maserati Levante jest pierwszym SUV-em w gamie włoskiego producenta. Pierwszy sygnał, zdradzający zamiary wprowadzenia na rynek takiego modelu pojawił się w 2003 roku, kiedy producent z Mediolanu pokazał koncept Kubang. Produkcyjny SUV pojawił się jednak dopiero w 2016 roku na targach w Genewie. Levante oferowany jest z z silnikiem benzynowym V6 o mocy 350 lub 450 KM i motorem wysokoprężnym, również V6 o mocy 275 KM.

Testy samochodów Maserati Levante

mocny_suv Porównanie 9 sierpnia 2020, 06:00

SUV-y z V8: Maserati Levante GTS, Audi RS Q8 i Porsche Cayenne Turbo S E-Hybrid Coupe

Ciężkie jak lokomotywa, wielkie jak kiosk, ale szybkie – jakby gabaryty nie miały żadnego znaczenia. Trzy sposoby na szybkiego SUV-a z silnikiem V8, czyli stylowe Maserati Levante GTS, narwane Audi RS Q8 i hybrydowe Porsche Cayenne Turbo S E-Hybrid Coupé.

Maserati Levante - SUV w wersji Gran Turismo Pierwsza jazda 30 czerwca 2016, 19:20

Maserati Levante - SUV w wersji Gran Turismo

Jeśli to określenie pasuje do jakiegokolwiek crossovera, to właśnie do tego. Oto Maserati Levante, czyli SUV w wersji Gran Turismo.

REKLAMA

Wiadomości dotyczące modelu Maserati Levante

Maserati Ghibli, Levante i Quattroporte Trofeo Wydarzenia 17 sierpnia 2020, 16:07

Maserati Ghibli i Quattroporte Trofeo z silnikiem od Ferrari

Maserati wzbogaca ofertę dla modeli Ghibli i Quattroporte o wersję Trofeo. Do jej napędu służy silnik z fabryki w Maranello.

Novitec Maserati Levante Esteso Wydarzenia 8 kwietnia 2020, 11:30

Maserati Levante Esteso – w oczekiwaniu na SUV-a Ferrari

Maserati Levante Esteso V2 to tuningowa propozycja firmy Novitec dla tych, którzy nie mogą się już doczekać pierwszego SUV-a od Ferrari.

Maserati Levante GTS Wydarzenia 13 lipca 2018, 10:06

Maserati Levante GTS – pierwsze zdjęcia

Kilka miesięcy temu mogliśmy podziwiać topową odmianę Maserati Levante Trofeo z 590-konnym silnikiem V8. Teraz producent ujawnia szczegóły dotyczące pośredniego wariantu – Levante GTS. Co już wiemy?

REKLAMA