Maserati Levante

Maserati Levante jest pierwszym SUV-em w gamie włoskiego producenta. Pierwszy sygnał, zdradzający zamiary wprowadzenia na rynek takiego modelu pojawił się w 2003 roku, kiedy producent z Mediolanu pokazał koncept Kubang. Produkcyjny SUV pojawił się jednak dopiero w 2016 roku na targach w Genewie. Levante oferowany jest z z silnikiem benzynowym V6 o mocy 350 lub 450 KM i motorem wysokoprężnym, również V6 o mocy 275 KM.

Testy samochodów Maserati Levante

Alpine 110S, Honda e, Jaguar XE, Maserati Levante Porównanie 9 kwietnia 2022, 06:00

Alpine A110S, Honda e, Jaguar XE i Maserati Levante: Indywidualiści - TEST

Na pierwszy rzut oka tych modeli zupełnie nic ze sobą nie łączy – może tylko cztery koła, obecność przedniej szyby i to, że Alpine A110S, Honda e, Jaguar XE oraz Maserati Levante to jedne z  najbardziej niszowych samochodów na rynku. Porównanie czterech aut dla indywidualistów.

mocny_suv Porównanie 9 sierpnia 2020, 06:00

SUV-y z V8: Maserati Levante GTS, Audi RS Q8 i Porsche Cayenne Turbo S E-Hybrid Coupe

Ciężkie jak lokomotywa, wielkie jak kiosk, ale szybkie – jakby gabaryty nie miały żadnego znaczenia. Trzy sposoby na szybkiego SUV-a z silnikiem V8, czyli stylowe Maserati Levante GTS, narwane Audi RS Q8 i hybrydowe Porsche Cayenne Turbo S E-Hybrid Coupé.

Maserati Levante - SUV w wersji Gran Turismo Pierwsza jazda 30 czerwca 2016, 19:20

Maserati Levante - SUV w wersji Gran Turismo

Jeśli to określenie pasuje do jakiegokolwiek crossovera, to właśnie do tego. Oto Maserati Levante, czyli SUV w wersji Gran Turismo.

Wiadomości dotyczące modelu Maserati Levante

Maserati Ghibli FTributo Wydarzenia 19 października 2022, 15:48

Maserati FTributo, czyli hołd dla pierwszej kobiety w Formule 1

Maserati pokazało edycję specjalną modeli Ghibli i Levante – FTributo, która stanowi hołd dla Marii Teresy De Filippis. Kto to jest, spytacie? To pierwsza kobieta, która wystąpiła w wyścigu F1.

Maserati MC Edition Wydarzenia 7 lutego 2022, 06:00

Maserati Ghibli, Levante i Quattroporte MC Edition

Nowa, specjalna seria MC Edition dla modeli Ghibli, Levante i Quattroporte z silnikiem V8 ma z nich wycisnąć jeszcze więcej sportowego charakteru. Przynajmniej od strony wizualnej.

Maserati Levante Hybrid Wydarzenia 19 kwietnia 2021, 10:10

Maserati Levante Hybrid – oficjalna premiera

Maserati Levante Hybrid to najnowsza propozycja włoskiej marki. SUV przejmuje napęd pokazany niedawno w modelu Ghibli Hybrid, oferując sportowe osiągi przy ograniczonym zużyciu paliwa.