Maserati Quattroporte

Maserati Quattroporte to luksusowa limuzyna włoskiej marki, która swoją premierę miała w 1963 roku. Od tego momentu ukazało się aż sześć generacji popularnego modelu włoskiego producenta. Szósta generacja jest produkowana od 2012 roku, a jej oficjalna premiera miała miejsce na salonach samochodowych w Detroit. Pod maską Maserati Quattroporte możemy znaleźć dwa silnik benzynowe : pierwszy V8 3.8 litra o mocy 530 KM i drugi 3.0 V6 generujący 410 KM . Wprowadzono również, o dziwo, silnik diesla, posiadający moc 275 KM.

Opinia eksperta

<p><span>Dobry, współczesny turbodiesel w Quattroporte, które w aktualnym wcieleniu jest w znakomitej formie.</span></p>

Dobry, współczesny turbodiesel w Quattroporte, które w aktualnym wcieleniu jest w znakomitej formie.

Roman Popkiewicz
redaktor "auto motor i sport"

Testy samochodów Maserati Quattroporte

Maserati Trofeo Pierwsza jazda 23 stycznia 2021, 06:00

Maserati Quattroporte Trofeo: Włoska potęga - TEST

Quattroporte – nazwa tego modelu Maserati wypowiadana na głos wybrzmiewa prawie tak dobrze jak dźwięk silnika V8, który go napędza. To nie byle jaka wersja tej limuzyny – to Trofeo, czyli najmocniejsze i najszybsze Quattroporte w historii Maserati.

Maserati Quattroporte S Q4: Styl absolutny Pierwsza jazda 14 czerwca 2015, 12:00

Maserati Quattroporte S Q4: Styl absolutny

Być może w Mercedesie klasy S i BMW serii 7 znajdziesz więcej technologii i elektronicznych gadżetów. W kategorii "styl" Maserati Quattroporte bije ich o głowę. 

Maserati Quattroporte Diesel Pierwsza jazda 10 czerwca 2014, 10:08

Maserati Quattroporte Diesel - Koniec Świata

Nazywa się Maserati, do setki przyspiesza w 6,3 s i na jednym zbiorniku paliwa potrafi przejechać tysiąc kilometrów – jeszcze niedawno takie zdanie nie miało szans być prawdziwe. Ale dzisiaj już jest – za sprawą flagowego Quattroporte z silnikiem Diesla.

REKLAMA

Wiadomości dotyczące modelu Maserati Quattroporte

Maserati MC Edition Wydarzenia 7 lutego 2022, 06:00

Maserati Ghibli, Levante i Quattroporte MC Edition

Nowa, specjalna seria MC Edition dla modeli Ghibli, Levante i Quattroporte z silnikiem V8 ma z nich wycisnąć jeszcze więcej sportowego charakteru. Przynajmniej od strony wizualnej.

No Time To Die - James Bond Wydarzenia 7 września 2020, 15:00

No Time To Die – Trailer nr 2

Najnowszy film o przygodach Jamesa Bonda miał trafić na ekrany kin w kwietniu, ale pandemia koronawirusa przesunęła premierę na listopad. Tymczasem możemy podgrzać nieco atmosferę drugim zwiastunem „No Time To Die”.

Maserati Ghibli, Levante i Quattroporte Trofeo Wydarzenia 17 sierpnia 2020, 16:07

Maserati Ghibli i Quattroporte Trofeo z silnikiem od Ferrari

Maserati wzbogaca ofertę dla modeli Ghibli i Quattroporte o wersję Trofeo. Do jej napędu służy silnik z fabryki w Maranello.