Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]

Mercedes AMG GT

Rozwiń
Mercedes AMG GT to drugi po SLS model tej marki opracowany od podstaw przez inżynierów z AMG. Przedstawiony na targach motoryzacyjnych w Paryżu w 2014 roku, ma za zadanie konkurować z Porsche 911
czy też z Jaguarem F-type. Do napędu auta służy składany od początku do końca przez jednego człowieka, podwójnie uturbiony silnik V8 o pojemności 4.0 rozwijający moc 462 KM. Pozwala on osiągnąć pierwszą "setkę" po zaledwie 3,9 s , rozpędzając samochód do maksymalnej prędkości 304 km/h. W wersji AMG GT S wartości te są jeszcze bardziej imponujące: 0-100 km/h w 3,7 s , 310 km/h prędkości maksymalnej. Wszystko to udało się osiągnąć dzięki wzmocnieniu standardowego silnika o dodatkowe 48 KM.

Testy samochodów Mercedes AMG GT

Mercedes AMG GT S Test 14 grudnia 2015, 09:42

Test Mercedesa AMG GT S: Do trzech razy sztuka

Mniejszy, słabszy i lżejszy od SLS-a, ale za to bardziej precyzyjny. Mercedes AMG GT S to już nie ryczący muscle car, ale prawdziwy "rasowiec" do zabaw na torze. No, może ryczy równie głośno...

Wiadomości dotyczące modelu Mercedes AMG GT

Mercedes-AMG GT4 Wydarzenia 2 marca 2017, 19:56

Mercedes-AMG GT4 - tak wygląda konkurent Porsche Panamery

Niemcy przywiozą do Genewy koncepcyjne auto dające przedsmak tego jak będzie wyglądał nowy, wyjątkowo interesujący model. 

Mercedes AMG GT4 Wydarzenia 21 lutego 2017, 23:47

Mercedes-AMG GT4 sedan – konkurent Panamery

Wszystko wskazuje na to, że Mercedes zamierza zgłosić akces do segmentu, w którym dominuje Porsche Panamera. Już w Genewie zobaczymy koncept, który zapowiada zupełnie nowy model GT4.

Mercedes AMG GT R Wydarzenia 1 grudnia 2016, 13:46

Mercedes AMG GT – kolejne wersje w drodze

Paleta wersji Mercedesa AMG GT cały czas się powiększa. Pod koniec przyszłego roku zadebiutuje model GT C Coupe, a niedługo potem dołączy do niego GT R Roadster.