[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA

Mercedes Klasa A

Mercedes Klasa A to najmniejszy model w gamie Mercedesa. Pierwsza generacja zadebiutowała w 1997 roku i w pierwszych miesiącach produkcji zdobyła złą sławę. Wszystko przez tzw. test łosia, w którym Klasa A przewróciła się na bok. Mercedes naprawił ten błąd, stosując po raz pierwszy w tym segmencie system ESP. Ta generacja produkowana była do 2004 roku i została zastąpiona przez model W169. W 2006 roku przeprowadzono facelifting, w którym dodano m. in. system Park Assist. W 2012 roku wraz z pojawieniem się najnowszej generacji Mercedesa Klasy A zmieniono jego segment z B do C. Nowa Klasa A jest większa, bardziej luksusowa i ma zmieniony kształt karoserii. Najmocniejszy Mercedes Klasy A ma silnik o pojemności 2 litrów i mocy 360 KM.

Opinia eksperta

<p>Miała być zupełnie nowa Klasa A, i jest; widoczność z wnętrza nie jest wprawdzie tak dobra jak w poprzedniej, za to prowadzenie w zakrętach – znacznie lepsze. Mercedes Klasy A ma jednak, z wyjątkiem twardego zawieszenia, wszystko czego spodziewasz się po Mercedesie, łącznie z ceną wynoszącą co najmniej 90 000 zł, czyli o 25 000 zł więcej niż kosztował poprzedni model.</p>

Miała być zupełnie nowa Klasa A, i jest; widoczność z wnętrza nie jest wprawdzie tak dobra jak w poprzedniej, za to prowadzenie w zakrętach – znacznie lepsze. Mercedes Klasy A ma jednak, z wyjątkiem twardego zawieszenia, wszystko czego spodziewasz się po Mercedesie, łącznie z ceną wynoszącą co najmniej 90 000 zł, czyli o 25 000 zł więcej niż kosztował poprzedni model.

Roman Skąpski
redaktor "auto motor i sport"

Testy samochodów Mercedes Klasa A

Mercedes klasy A Testy samochodów używanych 16 marca 2020, 09:40

Mercedes A - propozycja dla osób szukających kompaktu z charakterem

Po dwóch pierwszych generacjach Mercedesa klasy A – dość zawodnych i dziwnie wyglądających – eksperyment zarzucono. Trzecie wcielenie W176 (2012-18) to kompakt o atrakcyjnej stylizacji.

Używane kompakty premium - które warto kupić?  Testy samochodów używanych 17 stycznia 2020, 12:06

Używane kompakty premium - które warto kupić?

Czy jedynym kryterium przy zakupie używanego auta kompaktowego musi być niska cena? Niekoniecznie, droższe modele uznanych producentów łatwo znajdują nabywców, bo dają poczucie wyjątkowości za niższe pieniądze. W naszym teście znajdziecie prestiżowe samochody kompaktowe: Audi A1, BMW 1, Mercedesa A, Mini Countrymana oraz Volvo V40.  

Audi A3, BMW 1, Mercedes klasy A i VW Golf - test Testy porównawcze 11 kwietnia 2019, 20:38

Audi A3, BMW 1, Mercedes klasy A i VW Golf - test

Mercedes klasy A W trzecim pokoleniu zdecydował się wreszcie, jaki chce być i postawił na dynamikę. Z modelem czwartej generacji dzięki obsłudze głosowej łatwiej się dogadać, na dodatek jest większy i ma nowy benzynowy silnik. Sprawdzamy, na co stać Mercedesa A w porównaniu z kompaktowymi rywalami: Audi A3, BMW 1 i VW Golfem.

REKLAMA

Wiadomości dotyczące modelu Mercedes Klasa A

Mercedes RS 525 - A 45 S po tuningu Wydarzenia 5 maja 2020, 13:06

Mercedes RS 525 – tuningowe dzieło godne... Posejdona

Mercedes-AMG A 45 S to potężny hot-hatch. Tunerzy są jednak innego zdania, dzięki czemu możemy zaprezentować wam kolejną tuningową wersję o mocy zwiększonej o 100 KM.

Mercedes A 250 e Wydarzenia 15 listopada 2019, 11:59

Mercedes Klasy A 250 e. Znamy ceny hybrydy

Mercedes A 250 e to model w wersji hybrydowej plug-in. Samochód wchodzi właśnie do sprzedaży w Polsce. Znamy jego ceny.

Mercedes-AMG A45 Wydarzenia 17 października 2019, 15:46

Mercedes-AMG A45. Znamy ceny

Mercedes-AMG pokazał niedawno topową odmianę kompaktowej Klasy A. My znamy już cenę 421-konnego hot-hatcha – modelu AMG A45.

REKLAMA