Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]

Mercedes Klasa C

Mercedes Klasa C jest następcą legendarnego modelu 190. Pierwsza generacja Klasy C pojawiła się na rynku w 1993 roku. Siedem lat później pokazano drugą, mocno przeprojektowaną Klasę C. Była produkowana w nadwoziach sedan, kombi i liftback. W 2007 roku do produkcji wjechała trzecia generacja Klasy C. Miała silniki od pojemności 1.6 aż do 6.3 litra w wersji AMG. Najnowsza generacja Mercedesa Klasy C jest na rynku od 2014 roku. O miano najlepszego w swojej klasie walczy z BMW 3 i Audi A4.

Opinia eksperta

<p>Poprzedni model oferował najlepszy komfort w klasie – i robił to w sposób tak bezdyskusyjny, że rywale mogli się tylko uczyć. Nowy dorzuca do tego wyraźną szczyptę ostrości. Na nas duże wrażenie robi to, że Klasa C zachowuje tradycyjny luz Mercedesa, luz, który sprawia, że w codziennej jeździe jest to jedno z najwygodniejszych aut świata – w każdym razie spośród tych, których nadwozie ma niecałe 5 m.</p>

Poprzedni model oferował najlepszy komfort w klasie – i robił to w sposób tak bezdyskusyjny, że rywale mogli się tylko uczyć. Nowy dorzuca do tego wyraźną szczyptę ostrości. Na nas duże wrażenie robi to, że Klasa C zachowuje tradycyjny luz Mercedesa, luz, który sprawia, że w codziennej jeździe jest to jedno z najwygodniejszych aut świata – w każdym razie spośród tych, których nadwozie ma niecałe 5 m.

Roman Popkiewicz
redaktor "auto motor i sport"

Testy samochodów Mercedes Klasa C

Mercedes C450 AMG 4Matic - sycąca przystawka Pierwsza jazda 27 lipca 2016, 13:24

Mercedes C450 AMG 4Matic - sycąca przystawka

W menu Mercedesa pojawiła się pozycja, której dotąd nie było – 450 AMG, czyli AMG light. Sprawdzamy, jak smakuje.

Test długodystansowy Mercedes Klasa C200 Testy długodystansowe 16 grudnia 2014, 10:58

Mercedes Klasy C: Gwiazda i jazda - początek testu

Stare przysłowie mówi: "bez gwiazdy, nie ma jazdy". U nas gwiazda jest, a pod nią 2-litrowe turbo, automat i pneumatyczne, superkomfortowe zawieszenie. Oto nowy Mercedes Klasy C w teście na 50 000 km.

Mercedes C: Wysokie C Test 14 maja 2014, 09:16

Mercedes C: Wysokie C

Wygląda jak skurczona klasa S, jest bardzo wygodna, oszczędna i nowoczesna. Nowa C klasa Mercedesa, czyli jeden z najważniejszych modeli dla marki. Testujemy wersję C 220 Bluetec.

Wiadomości dotyczące modelu Mercedes Klasa C

Brabus 650 Wydarzenia 2 marca 2017, 22:19

Mercedes-AMG C63 Cabriolet od Brabusa

Jak grzyby po deszczu wyrastają kolejne premiery targów w Genewie. Oto bardzo szybki kabriolet od Brabusa.

Mercedes-AMG C63 Cabrio Wydarzenia 24 marca 2016, 09:38

Mercedes-AMG C63 Cabrio debiutuje w Nowym Jorku

Do sedana, kombi oraz coupe dołącza otwarta wersja Mercedesa Klasy C. I to nie w byle jakiej wersji, bo mówimy tu pełnokrwistej odmianie AMG. Pod maską, tradycyjnie 4-litrowe V8.

Mercedes-AMG C 63 od Piecha Design Wydarzenia 18 marca 2016, 11:45

Mercedes-AMG C 63 od Piecha Design

Już standardowo Mercedes-AMG C 63 wygląda bardzo agresywnie, ale to, co zrobił z nim Piecha Design, przechodzi wszelkie pojęcie. Zobacz, co mało znany tuner zrobił z szybkim Mercedesem.