Mercedes Klasa R

Mercedes Klasy R o luksusowy minivan stworzony głównie pod amerykańską klientelę, ale można to także kupić w Polsce. Zaprezentowano go na salonie w Nowym Jorku w 2005 roku. Od tamtego czasu Mercedes Klasy R przeszedł jedno odświeżenie w 2007 roku, a w 2009 gruntowny face lifting. Ze względu na mały i ciągle zmniejszający się popyt na to auto, Mercedes wycofał Klasę R z produkcji w 2013 roku.

Opinia eksperta

Zaskakujące połączenie stylu, napędu na wszystkie koła i funkcjonalnego wnętrza z komfortem podróżowania na osobnych fotelach. Ale tylko czterech! Silnik – dobry, skrzynia – znakomita, dodatki – za drogie.

Maciej Ziemek
redaktor "auto motor i sport"

Testy samochodów Mercedes Klasa R

Porównanie siedzeń Skoda Roomster, Volkswagen Passat Variant, Citroën C4 Picasso, Land Rover Discovery, Mercedes klasy R i Volkswagen Multivan Testy porównawcze 12 lutego 2008, 13:08

Roomster, Passat Variant, C4 Picasso, Discovery, R-klasa i Multivan – Sprawy rodzinne

Auta rodzinne muszą potrafić wszystko. Sprawdźmy, jak w „wielodzietnej rzeczywistości" sprawdza się sześć modeli, każdy typowy dla swojej klasy: Skoda Roomster, Volkswagen Passat Variant, Citroën C4 Picasso, Land Rover Discovery, Mercedes klasy R i Volkswagen Multivan.

Test Mercedesa R 320 CDI Test 2 marca 2006, 14:23

Jeden za wszystkich

Ma stały napęd na wszystkie koła, rodem z ML-a, ma równie wyzywający wygląd jak CLS i wszyscy siedzą w nim na osobnych fotelach - jak w modelu V. Czy Mercedes klasy R może być sobą?

Mercedes klasy R Pierwsza jazda 2 września 2005, 12:15

Mercedes klasy R - Erką po sukces?

Kombi, van, SUV, czy jeszcze inny wynalazek? Mercedes klasy R to po trochę każdy z nich. Kiedy podróżujesz pierwszą klasą, nie ma to jednak żadnego znaczenia.

Wiadomości dotyczące modelu Mercedes Klasa R

Napęd 4x4 Technika 27 stycznia 2015, 13:19

Co daje napęd 4x4?

Czy przydaje się tylko podczas jazdy górską zaśnieżoną drogą? Czy może to zbędny dodatek, zwiększający tylko zużycie paliwa? Co daje nam napęd 4x4 i jak wpływa on na prowadzenie.

Mercedes R-klasa Grand Edition Wydarzenia 5 maja 2009, 10:30

Mercedes R-klasa Grand Edition – specjalnych edycji czas

Mercedes to kolejny producent, który porażkę danego modelu próbuję zamarkować wypuszczeniem limitowanej edycji tegoż.

Mercedes klasy R Wydarzenia 31 marca 2009, 10:30

Zmiany w Mercedesie klasy R

Niektórzy Mercedesa klasy R nazywają samochodem, którego świat nie potrzebuje. Ale Niemcy chcą to zmienić i dlatego szykują jego odnowione wcielenie.