Mercedes Klasa V

Mercedes Klasy V, czyli van produkowany od 1996 roku. Powstały dziesiątki wersji i odmian Mercedesa Klasy V, od lekkiej dostawczej przez wersję kamperową (Marco Polo), aż po luksusową. Początkowo nadano nazwę Viano, a od 2014 roku Mercedes wprowadził oficjalną nazwę "Klasa V". Od 1996 do 2014 roku powstały zaledwie dwie generacje, które przez lata były gruntownie modernizowane. Montowano silniki od 2,2 litrowego diesla aż po 6,0 litrowe V8 w wersji Brabus. Najnowszą Klasę V pokazano na stadionie olimpijskim w Monachium w 2014 roku.

Testy samochodów Mercedes Klasa V

Test porównawczy: Mercedes Klasy V i VW Multivan Testy porównawcze 29 sierpnia 2014, 13:07

Test porównawczy: Mercedes Klasy V i VW Multivan

Luksusowe vany to niezbyt popularny segment na rynku. Prekursorem w tej klasie jest VW Multivan, ale nowy Mercedes Klasy V zdaje się mieć chrapkę na vana z Wolfsburga. Sprawdzamy, czy Mercedes jest lepszy od VW.

Mercedes klasa V - video-test Test 22 sierpnia 2014, 22:24

Mercedes klasa V: Biznes klasa w rozmiarze XXL (video-test)

Największy Van Mercedesa zmienił się fundamentalnie. Zmieniła się nawet nazwa – już nie Viano lecz V-klasa. Pozostawiono linię boczną poprzednika, nowa jest natomiast tylna i przednia część nadwozia.

Wiadomości dotyczące modelu Mercedes Klasa V

Mercedes Klasy V Exclusive Wydarzenia 9 lutego 2016, 11:44

Mercedes Klasy V Exclusive - więcej luksusu w vanie

Mercedes przedstawia Klasę V w wersji wyposażenia Exclusive, oferującą więcej luksusowego charakteru. Panoramiczny dach, duże felgi i mnóstwo skóry w środku ma przekonać klientów, dla których Klasa S jest za ciasna.

Mercedes-Benz klasy V AMG Line: Bez ryku V8 - Targi Frankfurt 2015 Wydarzenia 26 sierpnia 2015, 14:24

Mercedes-Benz klasy V AMG Line: Bez ryku V8 - Targi Frankfurt 2015

Nie ma V-ósemki, "szpery" ani nawet kubełkowych foteli. Może i dobrze, bo Mercedes klasy V AMG Line ma przewozić swoich pasażerów w luksusie godnym klasy S. 

Mercedes Marco Polo Wydarzenia 9 czerwca 2015, 12:26

Mercedes Marco Polo - ceny w Polsce

W Polsce debiutuje camper premium Mercedes Marco Polo. Rozkładana na łóżko kanapa, luksusowe wnętrze i charakter klasy wyższej. Marco Polo wchodzi na polski rynek.