Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]

Mercedes SLS AMG

Mercedes SLS AMG został skonstruowany jako następca legendarnego Mercedes 300SL Gullwing. Mimo, że Mercedes SL był w sprzedaży w momencie premiery SLS-a, to właśnie ten drugi jest uważany za godnego następcę legendy. Swoją premierę miał w 2009 roku we Frankfurcie. Jego silnik to ręcznie składane V8 o pojemności 6,2 litra i mocy 571 koni. Powstało kilka wersji Mercedesa SLS AMG, m.in. mocniejsza GT i Black Series, Electric Drive o napędzie elektrycznym i kabriolet. Mercedes SLS AMG jest używany jako Safety Car w Formule 1. Na koniec produkcji SLS-a powstała limitowana (350 sztuk) wersja Final Edition z karbonową maską oraz tylnym spojlerem.

Opinia eksperta

<p>Ocenić ten samochód jest bardzo łatwo. Ma tylko jedną wadę – w ręcznym trybie skrzynia działa z opóźnieniem. Cała reszta – wygląd, osiągi, przyczepność, efekty dźwiękowe – to samochodowa ekstraklasa. SLS kosztuje 800 tys. zł, a wrażenia są jak za milion dolarów. To chyba jest tani?</p>

Ocenić ten samochód jest bardzo łatwo. Ma tylko jedną wadę – w ręcznym trybie skrzynia działa z opóźnieniem. Cała reszta – wygląd, osiągi, przyczepność, efekty dźwiękowe – to samochodowa ekstraklasa. SLS kosztuje 800 tys. zł, a wrażenia są jak za milion dolarów. To chyba jest tani?

Roman Popkiewicz
redaktor "auto motor i sport"

Testy samochodów Mercedes SLS AMG

6 bestii z AMG na torze Testy porównawcze 22 maja 2013, 14:13

6 bestii z AMG na torze

Kawałek toru i sześć Mercedesów AMG, każdy z innym silnikiem. Oto jedna z najmocniejszych i najlepiej wyszkolonych armii świata.

Mercedes SLS AMG Roadster Test 14 października 2012, 09:31

Mercedes SLS AMG Roadster

Coś więcej niż samochód. Pod każdym względem jest tak przerysowany, że aż nierealny. Wygląd, brzmienie silnika i osiągi tego modelu są nie z tego świata. Swojego kierowcę Mercedes SLS AMG Roadster przenosi w inną rzeczywistość.

0-300 Testy porównawcze 15 marca 2011, 10:09

Test przyspieszania do 300 km/h i hamowania

Aż szesnaście supersportowych maszyn na starcie - każda bez problemu pojedzie 300 km/h. Pytanie tylko, które auto najszybciej rozwinie tę prędkość i które najszybciej się zatrzyma.

Wiadomości dotyczące modelu Mercedes SLS AMG

BMW 1M vs BMW M3 E30 Wydarzenia 23 lipca 2015, 10:17

Top 10: Stare kontra nowe

Na świecie przez lata pojawiło się wiele kultowych samochodów. Zebraliśmy 10 naszym zdaniem najciekawszych i zestawiliśmy je z ich nowoczesnymi odpowiednikami. Stare kontra nowe.

Mercedes SLS AMG GT Final Edition: ostatnia wersja Wydarzenia 15 listopada 2013, 14:17

Mercedes SLS AMG GT Final Edition: ostatnia wersja

Oto ostatnie, mocniejsze "tchnienie" SLS-a AMG GT w postaci wersji Final Edition - w przyszłym roku ten model zniknie z rynku samochodów nowych. Wiemy jak będzie nazywał się jego następca.

Mercedes zapowiada nowy model AMG: czy to SLS Final Edition? Wydarzenia 14 listopada 2013, 12:38

Mercedes zapowiada nowy model AMG: czy to SLS Final Edition?

W Los Angeles Mercedes pokaże nowy model AMG. Nasze przypuszczenie? SLS AMG Final Edition.