REKLAMA

MINI Countryman

MINI Countryman to pierwszy crossover w historii marki. Zadebiutował w Genewie w 2010 roku. Auto jest pięciodrzwiowe, ale występuje też 3-drzwiowa odmiana Paceman. W 2014 roku przeprowadzono facelifting. Stylistycznie Countryman upodobnił się do nowego modelu MINI. Na bazie Countrymana powstała rajdowa wersja Mini John Cooper Works WRC z silnikiem 1.6 turbo o mocy 300 KM, a także wersja przygotowana do rajdu Dakar - Mini All4 Racing. Tak przygotowanym MINI ścigał się m. in. Krzysztof Hołowczyc.

Testy samochodów MINI Countryman

Mini Countryman Pierwsza jazda 27 lutego 2021, 14:00

Mini Countryman Cooper S: Złagodniał na starość - TEST

Jeszcze niedawno Countryman Cooper S strzelał wydechem, miał moc blisko 200 KM i twarde zawieszenie – był z niego drogowy rozrabiaka. Te czasy już minęły. Wersja po face liftingu złagodniała pod każdym względem.

Mini_VW Testy porównawcze 26 kwietnia 2020, 15:00

Mini Countryman John Cooper Works i Volkswagen T-Roc R - Cross & sport

300-konne crossovery wjeżdżają na ring. W teście nowe Mini Countryman John Cooper Works i Volkswagen T-Roc R z silnikami o dużej mocy, utwardzonym zawieszeniem i napędem 4x4. Oto przedstawiciele gatunku jeszcze słabo rozwiniętego w naturze – małe, „lajfstajlowe” crossovery ze sportowymi ambicjami. 

Mini Countryman Testy samochodów używanych 22 marca 2020, 12:00

Mini Countryman - Poniżej oczekiwań

Najbardziej praktyczny model Mini w gamie w przypadku pierwszej generacji (2010-2017) nie jest wolny od wad. Wykonanie wnętrza pozostawia wiele do życzenia, silniki narażone są na przedwczesne awarie, a zawieszenie łomocze na nierównościach. Większość tych dolegliwości wyeliminowano w drugiej generacji Mini Countrymana.

REKLAMA

Wiadomości dotyczące modelu MINI Countryman

Mini Countryman Boardwalk Wydarzenia 10 grudnia 2020, 12:36

Mini Countryman Boardwalk: uniwersalna wersja specjalna

Mini Countryman Boardwalk jest specjalną, limitowaną edycją, która ma mieć wyjątkowo uniwersalne zastosowanie. Auto dostępne jest w trzech wariantach.

Mini Countryman Powered by X-raid Wydarzenia 4 listopada 2020, 10:30

Mini Countryman Powered by X-raid: z genami Dakaru

Seryjny Mini Countryman trafił do warsztatu niemieckiej firmy X-raid, która od lat przygotowuje samochody Mini do rajdu Dakar. To oznacza tylko jedno – Countryman potrafi teraz wjechać w teren.

Mini Countryman face lifting 2020 Wydarzenia 27 maja 2020, 15:53

Mini Countryman – zmiany na lepsze

Koncern BMW zalewa nas dziś premierami. Oto teraz debiutuje Mini Countryman po face liftingu. Zobaczmy, co nowego.

REKLAMA