Mitsubishi

Rozwiń
Mitsubishi początkowo było firmą transportową założoną w 1870 przez Yatarō Iwasakiego. Nazwę Mitsubishi zyskało 3 lata później. W skład korporacji Mitsubishi wchodzą także zakłady chemiczne, elektrownie nuklearne, zakłady elektroniczne, banki, a także firma produkująca aparaty fotograficzne - Nikon. W czasie II Wojny Światowej Mitsubishi produkowało myśliwce. Pierwszy samochód zaprezentowano dopiero w 1917 roku, był to model A. Po wojnie firma wprowadzając nowe modele zaczęła prężnie się rozwijać, stając się jedną z największych w Japonii.
W 1969 roku zaprezentowano nowego sedana - model Galant. W latach 70. i 80. rozwijała się współpraca między Mitsubishi a Chryslerem. Wówczas powstały takie modele jak Eclipse, czy Pajero. W latach 90. nastąpiło rozdzielenie z Chryslerem i japońska marka stała się niezależna. Niedługo potem 34% akcji Mitsubishi Motors Company zostało kupionych przez Daimlera. Z tej współpracy powstał m.in. Smart forfour, który bazował na modelu Colt. W 1995 roku koncern Mitsubishi jako pierwszy wprowadził do seryjnej produkcji silnik z bezpośrednim wtryskiem paliwa do komory spalania (GDI). Najpopularniejszymi modelami Mitsubishi są: Lancer, Lancer Evolution, Eclipse, Pajero, Colt, L200, czy elektryczny i-MiEV. W 2011 roku Mitsubishi było szóstym największym japońskim producentem aut.

Testy samochodów marki Mitsubishi

Mitsubishi L200 Stark Test 4 lutego 2022, 16:04

Mitsubishi L200 Stark: nieugięty – TEST

Mitsubishi L200 Stark to specjalna, limitowana wersja znanego i cenionego pick-upa. W naszym teście egzemplarz z dodatkowym pakietem Power, zwiększającym moc silnika.

Mitsubishi Eclipse Cross PHEV Test 5 listopada 2021, 15:25

Mitsubishi Eclipse Cross PHEV: hybryda plug-in w trasie – TEST

W mieście Mitsubishi Eclipse Cross PHEV zaskakuje niskim spalaniem i płynnie działającym napędem. A jak ta hybryda plug-in spisuje się w trasie? Sprawdziliśmy to w redakcyjnym teście.

Mitsubishi Eclipse Cross Pierwsza jazda 11 sierpnia 2021, 11:00

Mitsubishi Eclipse Cross PHEV: Indywidualista - TEST

Mitsubishi Eclipse Cross PHEV ma hybrydowy zespół napędowy plug-in o nietypowej konstrukcji. Silnik benzynowy służy w nim głównie do napędzania prądnicy.

REKLAMA

Wiadomości dotyczące marki Mitsubishi

Mitsubishi Colt Wydarzenia 5 kwietnia 2022, 10:16

Mitsubishi Colt powraca

Po 10 latach nieobecności Mitsubishi Colt wraca na europejski rynek i powalczy z takimi samochodami jak Opel Corsa, czy VW Polo. Już wiadomo, że nowy Colt dostępny będzie również z napędem hybrydowym.

Mitsubishi L200 w barwach Ralliart Wydarzenia 30 marca 2022, 16:53

Mitsubishi Ralliart wraca do rajdów

Świetna wiadomość od niedawno reaktywowanego Mitsubishi Ralliart. Japońska marka wraca do profesjonalnego ścigania. Na razie wystawi model L200 w rajdzie terenowym.

Mitsubishi ASX 2023 Wydarzenia 27 stycznia 2022, 14:40

Mitsubishi ASX wraca do Europy już w 2023 roku

Mitsubishi ASX nowej generacji powróci do europejskiej oferty marki już na wiosnę 2023 roku. Będzie konstrukcyjnie zbliżone do Nissana Juke’a i Renault Captura.

Dealerzy - tu kupisz samochód marki Mitsubishi

Mitsubishi Japan Motors
mazowieckie

Mitsubishi Japan Motors

Krasnobrodzka 5, (Trasa Toruńska róg Krasnobrodzkiej), 03-214 Warszawa
http://www.mitsubishi-japanmotors.pl
Mitsubishi Japan Motors
śląskie

Mitsubishi Japan Motors

Wyzwolenia 95, 43-300 Bielsko-Biała
www.mitsubishi-japanmotors.pl
Mitsubishi Japan Motors
śląskie

Mitsubishi Japan Motors

Stawowa 2, 41-200 Sosnowiec