Mitsubishi Lancer

Mitsubishi Lancer to kompakt japońskiego producenta, który zadebiutował po raz pierwszy w Tokio w 1972 roku. Był produkowany pod wieloma nazwami w wielu wersjach nadwoziowych. Najnowsza generacja popularnego Lancera ósmej generacji zadebiutowała w 2007 roku w Genewie jako odmiana sedan. Dwa lata później w Paryżu pokazano odmianę hatchback - Sportback. Na bazie Lancera w 1992 roku Mitsubishi po raz pierwszy zaprezentowało sportową odmianę - Evolution. Lancer EVO stał się kultowym samochodem sportowym i legendą rajdów. Jest też największą konkurencją dla Subaru Imprezy. Obecna 10. generacja Lancera Evo jest dostępna z 2-litrowym silnikiem Turbo w wariantach mocy od 295 do 360 KM. Mitsubishi Lancer konkuruje m. in. z Kią cee'd, Hyundaiem i30 oraz Hondą Civic.

Opinia eksperta

Mitsubishi Lancer może naśladować swojego rajdowego brata, w czym pomaga mu chętnie wkręcający się na wysokie obroty silnik i obniżone zawieszenie. Stylistyka nadwozia została podporządkowana zasadzie – kochaj albo rzuć.

Jacek Ociepko
redaktor "auto motor i sport"

Testy samochodów Mitsubishi Lancer

auta kompaktowe Testy samochodów używanych 30 listopada 2020, 08:08

Używane kompakty, ale te mniej popularne

Wśród używanych kompaktów jest wiele aut zasługujących na uwagę, choć wybieranych rzadziej niż VW Golf i spółka. Przedstawiamy pięć modeli, co najmniej równie dobrych jak bestsellery, a często od nich tańszych. W naszym zestawieniu znajdziecie Seata Leona, Alfę Romeo Giulietta, Chevroleta Cruze, Citroena C4 i Mitsubishi Lancera.

Mitsubishi Lancer Testy samochodów używanych 28 listopada 2020, 19:50

Używany Mitsubishi Lancer (2007-2017) - Rajdowe skojarzenia

Kojarzy się ze zwycięstwami w rajdach, Ale Mitsubishi Lancer ósmej generacji to przede wszystkim trwały i przestronny model z prostą techniką. Był produkowany w Japonii, co podnosi jego wartość.

Citroen C4, Hyundai i30, Mitsubishi Lancer Sportback Testy porównawcze 17 września 2012, 10:37

Citroën C4, Hyundai i30, Mitsubishi Lancer Sportback

Mały pojedynek w drugim szeregu. To może niektórych zaskoczyć, ale świat kompaktów nie kończy się na Focusie, Golfie i Octavii. Tym razem w teście kompakty z drugiego planu - Hyundai i30, Citroën C4 i Mitsubishi Lancer Sportback z niedużymi silnikami benzynowymi.

REKLAMA

Wiadomości dotyczące modelu Mitsubishi Lancer

Mitsubishi Lancer EditionR od Dytko Sport Wydarzenia 7 stycznia 2019, 21:54

Mitsubishi Lancer powraca jako EditionR

Mitsubishi Lancer EditionR to dzieło polskiej firmy Dytko Sport i brytyjskiego Proto Cars.

Lancer Evolution Wydarzenia 7 stycznia 2017, 23:14

Mitsubishi Lancer kończy karierę

Mamy złą wiadomość dla wszystkich fanów japońskiego sedana. Jeszcze w tym roku z taśm produkcyjnych zjedzie ostatni egzemplarz modelu Lancer, a producent nie przewiduje następcy.

Mitsubishi Lancer 2.0 DI-D Instyle Wydarzenia 2 grudnia 2015, 12:14

Mitsubishi uśmierca trzy modele

Jeśli masz problemy z opracowaniem następcy, to po prostu usuwasz model z gamy. Z takiego założenia wyszło Mitsubishi, które uśmierci trzy modele. Zobacz, jakie auta odejdą w niebyt historii.

REKLAMA