REKLAMA

Mitsubishi Lancer

Mitsubishi Lancer to kompakt japońskiego producenta, który zadebiutował po raz pierwszy w Tokio w 1972 roku. Był produkowany pod wieloma nazwami w wielu wersjach nadwoziowych. Najnowsza generacja popularnego Lancera ósmej generacji zadebiutowała w 2007 roku w Genewie jako odmiana sedan. Dwa lata później w Paryżu pokazano odmianę hatchback - Sportback. Na bazie Lancera w 1992 roku Mitsubishi po raz pierwszy zaprezentowało sportową odmianę - Evolution. Lancer EVO stał się kultowym samochodem sportowym i legendą rajdów. Jest też największą konkurencją dla Subaru Imprezy. Obecna 10. generacja Lancera Evo jest dostępna z 2-litrowym silnikiem Turbo w wariantach mocy od 295 do 360 KM. Mitsubishi Lancer konkuruje m. in. z Kią cee'd, Hyundaiem i30 oraz Hondą Civic.

Opinia eksperta

Mitsubishi Lancer może naśladować swojego rajdowego brata, w czym pomaga mu chętnie wkręcający się na wysokie obroty silnik i obniżone zawieszenie. Stylistyka nadwozia została podporządkowana zasadzie – kochaj albo rzuć.

Jacek Ociepko
redaktor "auto motor i sport"

Testy samochodów Mitsubishi Lancer

Citroen C4, Hyundai i30, Mitsubishi Lancer Sportback Testy porównawcze 17 września 2012, 10:37

Citroën C4, Hyundai i30, Mitsubishi Lancer Sportback

Mały pojedynek w drugim szeregu. To może niektórych zaskoczyć, ale świat kompaktów nie kończy się na Focusie, Golfie i Octavii. Tym razem w teście kompakty z drugiego planu - Hyundai i30, Citroën C4 i Mitsubishi Lancer Sportback z niedużymi silnikami benzynowymi.

Mitsubishi, Lancer, Volkswagen, Jetta Testy porównawcze 15 lipca 2011, 08:31

Mitsubishi Lancer, Volkswagen Jetta – sedan kontra sedan

Zbliżone wymiary, silniki o podobnej mocy, takie same ceny - co wybrać: Niemca czy Japończyka?

Ford Focus ST, Mitsubishi Lancer Ralliart, Subaru Impreza WRX Testy porównawcze 27 kwietnia 2010, 12:06

Focus ST, Lancer Ralliart, Impreza WRX - Mocne light

Słabsze, ale nie słabe! Mocniejsze niż ST, Ralliart i WRX są w ofercie Forda, Mitsubishi oraz Subaru już tylko RS, EVO i STI. Ile fanu potrafi dostarczyć zwykły kompakt w niezwykłej wersji?

REKLAMA

Wiadomości dotyczące modelu Mitsubishi Lancer

Mitsubishi Lancer EditionR od Dytko Sport Wydarzenia 7 stycznia 2019, 21:54

Mitsubishi Lancer powraca jako EditionR

Mitsubishi Lancer EditionR to dzieło polskiej firmy Dytko Sport i brytyjskiego Proto Cars.

Lancer Evolution Wydarzenia 7 stycznia 2017, 23:14

Mitsubishi Lancer kończy karierę

Mamy złą wiadomość dla wszystkich fanów japońskiego sedana. Jeszcze w tym roku z taśm produkcyjnych zjedzie ostatni egzemplarz modelu Lancer, a producent nie przewiduje następcy.

Mitsubishi Lancer 2.0 DI-D Instyle Wydarzenia 2 grudnia 2015, 12:14

Mitsubishi uśmierca trzy modele

Jeśli masz problemy z opracowaniem następcy, to po prostu usuwasz model z gamy. Z takiego założenia wyszło Mitsubishi, które uśmierci trzy modele. Zobacz, jakie auta odejdą w niebyt historii.

REKLAMA