Nissan Leaf

Nissan Leaf to auto z napędem w pełni elektrycznym. Został zaprezentowany w wakacje 2009 roku, a produkcję rozpoczęto pod koniec 2010 roku na rynek europejski, amerykański i japoński. Zdobywając wyróżnienie "Car of the Year 2011", Nissan Leaf był pierwszym elektrycznym modelem, który otrzymał ten tytuł. W tym samym roku Leaf zdobył inne, równie ważne wyróżnienie - tytuł World Car of the Year 2011. Rok później elektryczny Nissan przeszedł swoją pierwszą metamorfozę. Dzięki niej stał się lżejszy i jeszcze bardziej oszczędny.

Testy samochodów Nissan Leaf

EcoBest Challenge 2021 Testy 2 stycznia 2022, 06:00

ECOBEST Challenge 2021 - Wielki test realnego zasięgu samochodów elektrycznych

Oto wyniki EcoBest Challenge 2021- testu w ruchu drogowym realnego zasięgu 15 popularnych w Europie samochodów elektrycznych. Żaden z testowanych modeli nie pokonał dystansu obiecywanego przez dane WLTP, a największym zasięgiem mogą pochwalić się samochody koreańskich marek.

auta elektryczne Porównanie 31 lipca 2021, 06:00

Od Smarta po Mercedesa EQV: TEST 18 samochodów elektrycznych

Można odnieść wrażenie, że w ostatnim roku pojawiło się więcej modeli elektrycznych niż przez ostatnie sto lat. Tu zebraliśmy ich 18 – od miejskich maluchów, przez kompakty, crossovery i duże SUV-y, aż po vana. Z przymrużeniem oka można powiedzieć, że reprezentują one aktualny stan samochodowej elektryfikacji. Jaki to stan – szczegóły na następnych stronach.

Nissan, Leaf Pierwsza jazda 27 listopada 2010, 13:45

Nissan Leaf – zero agresji

Auta elektryczne to nie science fiction. Napędzany wyłącznie prądem Nissan Leaf może pokonać bez „tankowania" do 160 km - znacznie więcej niż wynosi dzienny przebieg większości aut na świecie.

Wiadomości dotyczące modelu Nissan Leaf

Nissan - zelektryfikowana gama modeli Wydarzenia 30 marca 2022, 06:00

Nissan przestaje inwestować w silniki spalinowe

Nissan zapowiada historyczne zmiany w swojej europejskiej ofercie, bo do 2030 roku cała gama modelowa marki ma być w pełni elektryczna. Czeka nas wysyp modeli.

Nissan Leaf Wydarzenia 1 marca 2022, 15:04

Nissan Leaf - Elektryzujące kolory

Nissan Leaf po drugim liftingu wchodzi na polski rynek. W wersji na rok 2022 zyskał nowe logo, kolory lakierów oraz felgi, a także bogatsze wyposażenie związane z komfortem i bezpieczeństwem. Cena wersji podstawowej wzrosła o 2 tys. zł.

Nissan Newbird, czyli Bluebird z napędem elektrycznym Wydarzenia 20 grudnia 2021, 06:00

Nissan Newbird, czyli Bluebird z napędem elektrycznym

Nissan Newbird powstał z okazji 35-lecia rozpoczęcia produkcji w zakładach w Sunderland, w których pierwszym zbudowanym egzemplarzem był Nissan Bluebird. Newbird ma napęd wzięty z Leafa.