Opel Ampera

Opel Ampera swój debiut zaliczył w 2009 roku, a już 3 lata później wszedł do seryjnej produkcji. Wraz z Chevroletem Voltem jest pierwszym na rynku pojazdem elektryczny posiadający możliwość zwiększenia zasięgu silnikiem benzynowym. Opel Ampera, również wspólnie z Voltem, zdobyła prestiżowy tytuł " Car of the Year 2012 " dla najlepszego modelu na europejskim rynku.

Testy samochodów Opel Ampera

Opel Ampera Pierwsza jazda 26 maja 2011, 09:09

Opel Ampera – konkurencja dla hybryd

Ma silnik spalinowy i elektryczny, ale nie jest hybrydą, lecz „autem elektrycznym o zwiększonym zasięgu". Dzięki temu Opel Ampera może pokonać dystans nawet około 500 km i nie jest zależny wyłącznie od prądu z gniazdka.

REKLAMA

Wiadomości dotyczące modelu Opel Ampera

Opel Ampera - nowa generacja zadebiutuje w Paryżu Wydarzenia 30 sierpnia 2016, 11:58

Opel Ampera - nowa generacja zadebiutuje w Paryżu

Oper Ampera to europejski brat Chevroleta Bolta EV. Samochód ma lepiej przyspieszać i oferować większy zasięg niż u poprzednika. Opel chwali się przyspieszeniem auta lepszym, niż w modelach z linii OPC.

Opel Ampera-e Wydarzenia 11 lutego 2016, 16:16

Opel Ampera-e w 2016?

Nowy Opel Ampera-e ma mieć zasięg dłuższy od większości samochodów elektrycznych, oferować sporą przestrzeń dla pięciu osób i kosztować przyzwoite pieniądze. Zobacz, czego możemy się spodziewać po nowym elektrycznym Oplu.

Opel Ampera tańszy o... 50 tysięcy! Ceny Insigni OPC Wydarzenia 5 listopada 2013, 14:54

Opel Ampera tańszy o... 50 tysięcy! Ceny Insigni OPC

Opel kusi miłośników "elektryków" potężnym rabatem na mało popularną Amperę, do tego poznaliśmy ceny odświeżonej Insigni OPC.