REKLAMA

Opel Antara

Opel Antara to crossover, który jeszcze jako model koncepcyjny (Antara GTC), został zademonstrowany podczas wystawy IAA we Frankfurcie w 2005 roku. Rok później na targach w Paryżu auto miało premierę wersji produkcyjnej. Do Polski Opel Antara trafił w 2007 r. Decyzja o produkcji Antary została podjęta ze względu na rosnący trend do kupna miejskich crossoverów. Opel chcąc urozmaicić konkurencje, po raz pierwszy od dłuższego czasu, wprowadził na rynek auto podwyższone z możliwym napędem na cztery koła.

Opinia eksperta

Opel Antara 3.2 V6 jeździ nieźle, ma bogate wyposażenie i mocny silnik. Tylko że to „więcej” dużo kosztuje, zarówno przy kasie, jak i przy dystrybutorze paliwa.


redaktor "auto motor i sport"

Testy samochodów Opel Antara

Master-Test: SUV-y Testy porównawcze 18 lipca 2008, 10:00

Master-Test: SUV-y

Mają wysokie, praktyczne nadwozia i napęd na cztery koła. Ale nie stworzono ich do jazdy po bezdrożach, lecz po asfalcie. „auto motor i sport” – z partnerskimi redakcjami z całej Europy – sprawdza w master-teście szczegółowo zalety i wady jedenastu SUV-ów z dieslami pod maską.

Citroen C-Crosser, Land Rover Freelander, Nissan X-Trail i Opel Antara Testy porównawcze 1 lipca 2008, 21:59

Rozpoznawanie terenu

Rodzina kompaktowych SUV-ów stale się powiększa. Teraz dołączył do niej samochód francuski. Czym nuworysz - Citroën C-Crosser - może się wykazać w porównaniu z Land Roverem Freelanderem, Nissanem X-Trailem i Oplem Antarą?

Opel Antara Test 15 października 2007, 15:49

Wartość dodana - Opel Antara

Z wyglądu nie jest typem maczo, któremu niestraszny najcięższy teren. Opel Antara to klasyczny SUV, który woli nawierzchnię asfaltową. W krótkim teście - odmiana 3.2 V6 Cosmo.

REKLAMA

Wiadomości dotyczące modelu Opel Antara

Opel Antara dla PCK Wydarzenia 11 sierpnia 2015, 09:46

Opel Antara w PCK

Współpraca pomiędzy Oplem a Polskim Czerwonym Krzyżem trwa od roku. Owocem tej kooperacji są kursy doszkalające z zakresu bezpieczeństwa w salonach Opla, a także nowy model jeżdżący w służbie PCK.

SUV-y: nowości i wizje do 2016 roku Wydarzenia 29 października 2013, 09:37

SUV-y: nowości i wizje do 2016 roku

Nowe SUV-y, których nie zobaczysz w polskim internecie – modele premium i tańsze kompaktowe. Oto przegląd nowości na rynku SUV-ów do 2016 roku.

Opel Antara Wydarzenia 9 kwietnia 2013, 10:36

Opel Antara w dobrej cenie

Promocja w salonach Opla: zaoszczędzić można nawet 17 000 złotych.

REKLAMA