Opel Meriva

Opel Meriva to minivan bazujący na płycie podłogowej Corsy, którego produkcję rozpoczęto w 2002 roku. Auto doczekało się swojego face liftingu w 2005 roku, kiedy to zaprezentowano jego zmodernizowaną wersję na targach w Bolonii. Druga generacja miała swoją premierę w 2010 roku na targach motoryzacyjnych w Genewie. Opel Meriva II kontynuuje tradycję związaną z nową linią stylistyczną, którą wprowadzono wcześniej w modelach Astra i Insignia. W 2013 roku auto przeszło face lifting. Ciekawym elementem wyposażenia nowej Merivy jest technologia FlexDoor, gdzie tylne drzwi otwierają się praktycznie pod kątem prostym, w kierunku przeciwnym do jazdy.

Opinia eksperta

Oryginalne tylne drzwi rzeczywiście coś wnoszą, ale nie one same tworzą Merivę ani też nie usprawiedliwiają wysokiej ceny. Samochód pod każdym praktycznym względem zdrowy, a dzięki silnikowi potrafi być zarówno oszczędny, jak i dynamiczny.

Roman Popkiewicz
redaktor "auto motor i sport"

Testy samochodów Opel Meriva

Miejskie vany w natarciu: Citroen C4 Picasso, Fiat 500L, Ford B-MAX oraz Opel Meriva Testy porównawcze 10 grudnia 2014, 09:20

Miejskie vany w natarciu: Citroen C4 Picasso, Fiat 500L, Ford B-MAX oraz Opel Meriva

W segmencie miejskich vanów robi się coraz tłoczniej, dlatego też producenci poświęcają im więcej uwagi niż kiedykolwiek wcześniej. W teście porównawczym sprawdzamy czym zaskoczą nas Citroën C3 Picasso, Fiat 500L, Ford B-MAX i Opel Meriva. 

Pierwsza jazda Opel Meriva Pierwsza jazda 26 marca 2014, 09:06

Opel Meriva: Na przekór modzie

Mała, ale praktyczna Meriva wjeżdża w nowy rok z twarzą po liftingu i nowym, mocniejszym sercem – czy rynek ją kupi?

Citroen, C3 Picasso, Kia, Venga, Opel, Meriva, Renault, Grand Modus, Skoda, Roomster Testy porównawcze 23 listopada 2010, 09:49

C3 Picasso, Venga, Meriva, Grand Modus, Roomster

Wyższy dach i kanciasta sylwetka to więcej miejsca we wnętrzu. Opel Meriva dorzuca do tego oryginalnie otwierające się drzwi. Sprawdzamy jak Meriva wypada w porównaniu z Citroënem C3 Picasso, Kią Vengą, Renault Grand Modusem i Skodą Roomsterem.

REKLAMA

Wiadomości dotyczące modelu Opel Meriva

Opel Meriva po zmianach Wydarzenia 9 października 2013, 13:07

Opel Meriva po zmianach

Odświeżony wygląd i nowy silnik diesla rodem z Zafiry – Opel właśnie zaprezentował Merivę po faceliftingu.

Opel Meriva w promocji Wydarzenia 8 lipca 2013, 14:28

Opel Meriva w promocji

Ceny Merivy z rocznika 2013 startują teraz od poziomu poniżej 50 000 złotych.

Meriva dla młodszych Wydarzenia 8 kwietnia 2011, 09:06

Meriva dla młodszych

Z myślą o młodszych, odważniejszych klientach Opel przygotował limitowaną edycję Merivy.

REKLAMA