Opel Zafira

Opel Zafira swoją premierę zaliczył w 1997 roku na targach samochodowych we Frankfurcie. Jego produkcję rozpoczęto natomiast w 1999 roku. Opel Zafira trzeciej generacji z taśm produkcyjnych zjechał w 2012 roku. Auto charakteryzuje przede wszystkim przestronne wnętrze i bardzo zgrabna linia nadwozia, która z pewnością wyróżnia go na drodze. Zafira po raz pierwszy jest także do kupienia w wersji tylko 5- osobowej.

Opinia eksperta

Opel największy kłopot ma najwyraźniej z komunikacją. Zafira Tourer to solidny i udany samochód, który powinien sprzedawać się jak świeże bułeczki. Porównując Zafirę z groźnym bezpośrednim rywalem, np. Fordem Grand C-Maxem, Opel nie musi mieć kompleksów. Świetnie wygląda, porządnie jeździ, jest bardzo funkcjonalna i, co ważne, niedroga.


redaktor "auto motor i sport"

Testy samochodów Opel Zafira

Używany Opel Zafira B: Auto dla siedmiorga Testy samochodów używanych 15 stycznia 2015, 08:59

Używany Opel Zafira B: Auto dla siedmiorga

Opel Zafira to częsty widok na naszych Polskich drogach. Jak się okazuje, jedynie 5% z dostępnych aut na rynku samochodów używanych pochodzi z polskich salonów.  Lepszą opinię mają diesle, benzyny są awaryjne.

Test porównawczy: Zafira, Carens i Grand Scenic Testy porównawcze 14 sierpnia 2014, 11:03

Test porównawczy: Zafira, Carens i Grand Scenic

Szukasz rodzinnego kompaktowego vana? Zbadaliśmy trzy z nich: Kię Carens, Renault Grand Scenic i Opla Zafirę. Sprawdziliśmy, ile w nich miejsca i które są przystępne cenowo.

Porównanie siedmiu siedmiomiejscowych vanów Testy porównawcze 3 czerwca 2014, 11:20

Dacia, Fiat, Kia, Opel i inni: porównanie 7 vanów

Przed Wami test i porównanie vanów. Siedem 7-miejscowych aut, które mają wygodnie przewieźć liczną rodzinę. Sprawdzamy jak się prezentują, jak są wykonane oraz jak jeżdżą i czy robią to bezpiecznie.

REKLAMA

Wiadomości dotyczące modelu Opel Zafira

Opel Zafira Life Wydarzenia 25 czerwca 2019, 19:16

Opel Zafira Life. Znamy cenę

Nowa generacja Opla Zafiry z minivana stała się minibusem, a do tego nazywa się Zafira Life. Poznaliśmy już jej bazową cenę.

Opel Zafira Life Wydarzenia 30 maja 2019, 15:41

Opel Zafira O-Team. Rasowy minivan

Podczas święta fanów Opla w niemieckim Oschersleben światło dzienne ujrzy specjalna wersja Opla Zafiry Life, nazwana Zafira O-Team.

Opel Zafira Life Wydarzenia 10 stycznia 2019, 19:11

Opel Zafira Life - pierwsze zdjęcia

Nowa generacja Opla Zafiry nazywa się Zafira Life i po raz pierwszy jest bardziej minibusem, niż minivanem.

REKLAMA