Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]

Porsche Cayenne

Porsche Cayenne to pierwszy SUV w historii marki. Jego premiera w 2002 roku wywołała sporą dyskusję w świecie motoryzacyjnym. Producent aut sportowych wprowadza dużego SUV-a - to się nie godziło. Jednak model Cayenne okazał się przełomowy i dzięki bardzo dużemu zainteresowaniu klientów, Porsche podniosło się z kłopotów finansowych na początku lat dwutysięcznych i zaczęło mocno inwestowało w nowe technologię i modele. Początkowo Cayenne było oferowane z wersach S i Turbo. Oba miały silniki V8 o mocach 340 i 450 KM. Cayenne zostało poddane face liftingowi w 2007 roku. Zmianom uległo nadwozie oraz gama silników. Wszystkie jednostki otrzymały bezpośredni wtrysk paliwa i więcej mocy. W 2009 roku wprowadzono pierwszy w historii firmy silnik diesla. Był to 3.0 TDI pochodzący z VW Touarega. Cayenne drugiej generacji zaprezentowano w 2010 roku w Genewie. Samochód powstał na tej samej płycie podłogowej co II generacja Volkswagena Touarega. Nowe Cayenne jest mniejsze, lżejsze i ma nowe silniki. Zamontowano m. in. hybrydę z silnikiem benzynowym o mocy 333 KM wspieranym przez 47-konny silnik elektryczny. Najmocniejsza wersja to Turbo S z silnikiem o mocy 550 KM.

Testy samochodów Porsche Cayenne

Porsche Cayenne GTS: Po liftingu z nowym silnikiem Pierwsza jazda 8 maja 2015, 12:14

Porsche Cayenne GTS: Po liftingu z nowym silnikiem

Porsche Cayenne GTS po faceliftingu straciło dwa cylindry i fantastyczny dźwięk silnika V8. Cała reszta jest natomiast w najlepszym porządku. 

Porsche 911 993 Turbo S Testy samochodów używanych 29 października 2014, 12:44

Używane Porsche - ile to kosztuje?

Typowe marzenia faceta: willa z basenem, jacht w porcie, piękna kobieta w jacuzzi, stół do bilarda w salonie i prywatna siłownia. No i jeszcze garaż, a w nim Porsche. Teraz nie musi to być tylko marzenie, "prosiaka" możesz już mieć za 15 tys.

Co nowego u Porschego Pierwsza jazda 21 lipca 2011, 20:22

Co nowego u Porschego

Marka z Zuffenhausen zapowiada intensywny rozwój - w najbliższych latach rodzina modeli wzrośnie do dziewięciu. Pojawi się nawet Porsche w nadwoziu kombi!

Wiadomości dotyczące modelu Porsche Cayenne

Porsche Cayenne Platinum Edition Wydarzenia 28 kwietnia 2016, 10:30

Porsche Cayenne Platinum Edition

To już kolejna "platynowa" edycja samochodów z Zuffenhausen. Po Panamerze przyszedł czas na SUV-a Cayenne.

Cayenne i Touareg przywołane do serwisu Wydarzenia 27 marca 2016, 14:40

Cayenne i Touareg przywołane do serwisu

Ponad 800 tys. egzemplarzy Porsche Cayenne i Volkswagena Touareg musi odwiedzić serwis. Wszystko z powodu potencjalnego zagrożenia awarią dotyczącego systemu pedałów.

Podróż do Gruzji Porsche Wydarzenia 2 stycznia 2015, 12:10

Porsche Performance Drive - Gruzja

Bogactwo i ubóstwo. Gorąc tropików i zaśnieżone szczyty gór. I oczywiście wyborne wino. Taka jest Gruzja. My wybraliśmy się tam w Porsche Cayenne.