Porsche Cayenne

Porsche Cayenne to pierwszy SUV w historii marki. Jego premiera w 2002 roku wywołała sporą dyskusję w świecie motoryzacyjnym. Producent aut sportowych wprowadza dużego SUV-a - to się nie godziło. Jednak model Cayenne okazał się przełomowy i dzięki bardzo dużemu zainteresowaniu klientów, Porsche podniosło się z kłopotów finansowych na początku lat dwutysięcznych i zaczęło mocno inwestowało w nowe technologię i modele. Początkowo Cayenne było oferowane z wersach S i Turbo. Oba miały silniki V8 o mocach 340 i 450 KM. Cayenne zostało poddane face liftingowi w 2007 roku. Zmianom uległo nadwozie oraz gama silników. Wszystkie jednostki otrzymały bezpośredni wtrysk paliwa i więcej mocy. W 2009 roku wprowadzono pierwszy w historii firmy silnik diesla. Był to 3.0 TDI pochodzący z VW Touarega. Cayenne drugiej generacji zaprezentowano w 2010 roku w Genewie. Samochód powstał na tej samej płycie podłogowej co II generacja Volkswagena Touarega. Nowe Cayenne jest mniejsze, lżejsze i ma nowe silniki. Zamontowano m. in. hybrydę z silnikiem benzynowym o mocy 333 KM wspieranym przez 47-konny silnik elektryczny. Najmocniejsza wersja to Turbo S z silnikiem o mocy 550 KM.

Testy samochodów Porsche Cayenne

Porsche Cayenne Testy samochodów używanych 31 lipca 2021, 16:00

Używane Porsche Cayenne (2010-2017) - Szybki, lecz drogi

To najdroższy używany SUV – i w zakupie, i w eksploatacji. Dzięki mocnym 6- i 8-cylindrowym silnikom Cayenne uzyskuje osiągi jak auta sportowe.

Porsche Cayenne Testy samochodów używanych 4 stycznia 2021, 15:00

Używane Porsche Cayenne (2010-2017) - uwaga, drogo!

Porsche Cayenne jeden z najdroższych używanych SUV-ów – i w zakupie, i w eksploatacji. jest bardzo zwinny w zakrętach, a dzięki mocnym 6- i 8-cylindrowym silnikom uzyskuje osiągi jak samochody sportowe.

mocny_suv Porównanie 9 sierpnia 2020, 06:00

SUV-y z V8: Maserati Levante GTS, Audi RS Q8 i Porsche Cayenne Turbo S E-Hybrid Coupe

Ciężkie jak lokomotywa, wielkie jak kiosk, ale szybkie – jakby gabaryty nie miały żadnego znaczenia. Trzy sposoby na szybkiego SUV-a z silnikiem V8, czyli stylowe Maserati Levante GTS, narwane Audi RS Q8 i hybrydowe Porsche Cayenne Turbo S E-Hybrid Coupé.

REKLAMA

Wiadomości dotyczące modelu Porsche Cayenne

Porsche Cayenne Turbo GT Wydarzenia 1 lipca 2021, 10:52

Porsche Cayenne Turbo GT: szybsze od Urusa

Porsche Cayenne Turbo GT dołącza do gamy modelowej, wskakując na szczyt jeśli chodzi o osiągi. Dość powiedzieć, że SUV jest nowym rekordzistą Północnej Pętli w swojej klasie.

Porsche Cayenne z rekordem Nordschleife Wydarzenia 21 czerwca 2021, 06:00

Nowe Porsche Cayenne z rekordem Nordschleife

Nowy wariant Porsche Cayenne jeszcze przed wprowadzeniem na rynek pokonał okrążenie Północnej Pętli toru Nurburgring w rekordowym czasie w kategorii SUV-ów.

Porsche Cayenne w rękach Waltera Rohrla Wydarzenia 26 maja 2021, 06:00

Nowy wariant Porsche Cayenne w rękach Waltera Rohrla

Nowe, mocarne Porsche Cayenne ma dysponować mocą ponad 630 KM. Przed premierą, testowy wariant wypróbował sam mistrz Walter Rohrl. Mamy nagranie.

REKLAMA