Porsche Cayenne

Porsche Cayenne to pierwszy SUV w historii marki. Jego premiera w 2002 roku wywołała sporą dyskusję w świecie motoryzacyjnym. Producent aut sportowych wprowadza dużego SUV-a - to się nie godziło. Jednak model Cayenne okazał się przełomowy i dzięki bardzo dużemu zainteresowaniu klientów, Porsche podniosło się z kłopotów finansowych na początku lat dwutysięcznych i zaczęło mocno inwestowało w nowe technologię i modele. Początkowo Cayenne było oferowane z wersach S i Turbo. Oba miały silniki V8 o mocach 340 i 450 KM. Cayenne zostało poddane face liftingowi w 2007 roku. Zmianom uległo nadwozie oraz gama silników. Wszystkie jednostki otrzymały bezpośredni wtrysk paliwa i więcej mocy. W 2009 roku wprowadzono pierwszy w historii firmy silnik diesla. Był to 3.0 TDI pochodzący z VW Touarega. Cayenne drugiej generacji zaprezentowano w 2010 roku w Genewie. Samochód powstał na tej samej płycie podłogowej co II generacja Volkswagena Touarega. Nowe Cayenne jest mniejsze, lżejsze i ma nowe silniki. Zamontowano m. in. hybrydę z silnikiem benzynowym o mocy 333 KM wspieranym przez 47-konny silnik elektryczny. Najmocniejsza wersja to Turbo S z silnikiem o mocy 550 KM.

Testy samochodów Porsche Cayenne

Porsche Cayenne Testy samochodów używanych 31 lipca 2021, 16:00

Używane Porsche Cayenne (2010-2017) - Szybki, lecz drogi

To najdroższy używany SUV – i w zakupie, i w eksploatacji. Dzięki mocnym 6- i 8-cylindrowym silnikom Cayenne uzyskuje osiągi jak auta sportowe.

Porsche Cayenne Testy samochodów używanych 4 stycznia 2021, 15:00

Używane Porsche Cayenne (2010-2017) - uwaga, drogo!

Porsche Cayenne jeden z najdroższych używanych SUV-ów – i w zakupie, i w eksploatacji. jest bardzo zwinny w zakrętach, a dzięki mocnym 6- i 8-cylindrowym silnikom uzyskuje osiągi jak samochody sportowe.

mocny_suv Porównanie 9 sierpnia 2020, 06:00

SUV-y z V8: Maserati Levante GTS, Audi RS Q8 i Porsche Cayenne Turbo S E-Hybrid Coupe

Ciężkie jak lokomotywa, wielkie jak kiosk, ale szybkie – jakby gabaryty nie miały żadnego znaczenia. Trzy sposoby na szybkiego SUV-a z silnikiem V8, czyli stylowe Maserati Levante GTS, narwane Audi RS Q8 i hybrydowe Porsche Cayenne Turbo S E-Hybrid Coupé.

Wiadomości dotyczące modelu Porsche Cayenne

Rolls-Royce Cullinan Wydarzenia 9 września 2022, 14:51

Najbardziej luksusowe SUV-y świata

Modele z wysoko poprowadzoną linią nadwozia, inaczej mówiąc SUV-y, są dziś obecne w ofercie niemal każdego producenta, włącznie z tymi najbardziej luksusowymi i sportowymi. Oto ranking najbardziej luksusowych SUV-ów na rynku.

Porsche Taycan Wydarzenia 7 lutego 2022, 13:30

Porsche z rekordowymi wynikami sprzedaży

W Polsce zarejestrowano w 2021 roku najwięcej egzemplarzy Porsche w historii. Z kolei w Norwegii Taycan znalazł w styczniu więcej klientów, niż wszystkie auta benzynowe na rynku.

Porsche Cayenne Platinum Edition Wydarzenia 19 stycznia 2022, 11:15

Porsche Cayenne Platinum Edition. Styl w cenie

Porsche wprowadza na rynek nową, specjalną edycję Cayenne – Platinum Edition. Samochody te trafią do klientów w maju tego roku, ale już teraz znamy ich ceny.