REKLAMA

Porsche Cayman

Porsche Cayman do coupe zbudowane na bazie roadstera - modelu Boxter. Pierwsza generacja Caymana pojawiła się w 2005 roku. Napędzał go silnik z modelu Boxter o pojemności 2.7 i mocy 245 KM. Mocniejsza wersja S miała silnik z 911 3.4 o mocy 295 KM. W 2009 roku auto przeszło facelifting. Silnik 2.7 został zastąpiony większą 2.9-litrową jednostką, a w wersji S moc wzrosła z 295 do 320 KM. W 2011 roku zaprezentowano najmocniejszą odmianę Caymana - R. Bazował na Caymanie S, ale był od niego lżejszy, sztywniejszy i mocniejszy. Drugą generację Porsche Caymana zaprezentowano w Genewie w 2012 roku. Podstawowy silnik znowu zyskał pojemność 2.7, ale podniesiono jego moc do 275 KM. Wersję S wzmocniono do 325 KM. W 2014 roku zaprezentowano najmocniejszą wersję GTS. Jest niższa o 20 mm od seryjnego Caymana i nieco dłuższa. Porsche Cayman GTS ma moc 340 KM. Porsche Cayman to jeden z najlepiej prowadzących się aut sportowych z centralnie umieszczonym silnikiem.

Opinia eksperta

<p>Nic tylko wsiadać i jechać – i to bez cienia strachu, że tylnonapędowy samochód z centralnie umieszczonym silnikiem zechce nagle w niekontrolowany sposób zamiatać tyłem. Nie zechce. Ma mnóstwo wyrafinowanej techniki, dzięki której stale pozostaje pod kontrolą. Cayman S jest najprawdziwszym Porsche. Także pod względem ceny.</p>

Nic tylko wsiadać i jechać – i to bez cienia strachu, że tylnonapędowy samochód z centralnie umieszczonym silnikiem zechce nagle w niekontrolowany sposób zamiatać tyłem. Nie zechce. Ma mnóstwo wyrafinowanej techniki, dzięki której stale pozostaje pod kontrolą. Cayman S jest najprawdziwszym Porsche. Także pod względem ceny.

Roman Skąpski
redaktor "auto motor i sport"

Testy samochodów Porsche Cayman

Test Porsche Cayman GT4 Test 4 czerwca 2015, 08:00

Test Porsche Cayman GT4: Niech Cię diabli

Najtańsze, najostrzejsze auto spod znaku Porsche. Cayman GT4 to wściekły, żółty rollercoaster z silnikiem z tyłu. Oto test Porsche Caymana GT4.

Test porównawczy: Porsche Cayman S i Alfa Romeo 4C Testy porównawcze 10 lipca 2014, 11:46

Test porównawczy: Porsche Cayman S i Alfa Romeo 4C

Alfa stworzyła sportowe auto, w którym nie ma ani jednej zbędnej rzeczy – dlatego 4C podnieca bardziej niż cała produkcja niektórych marek. Porównaliśmy Alfę 4C z Porsche Caymanem S, słynącym z dynamicznych umiejętności.

Porsche Cayman: więcej Porsche w Porsche Test 10 maja 2013, 14:52

Porsche Cayman: więcej Porsche w Porsche

Wreszcie wyszedł z cienia 911 Carrery. Jest masywniejszy, oferuje więcej miejsca we wnętrzu, ma mocniejsze silniki, a zakręty kocha jeszcze bardziej niż poprzednik. Na dodatek, nowym Caymanem łatwiej się kieruje.

REKLAMA

Wiadomości dotyczące modelu Porsche Cayman

Porsche Cayman GT4 Clubsport - szaleństwo na torze Wydarzenia 27 listopada 2015, 17:14

Porsche Cayman GT4 Clubsport - szaleństwo na torze

Porsche Cayman GT4 w momencie debiutu zebrało bardzo pozytywne recenzje. Porsche postanowiło pójść za ciosem, dając swoim klientom możliwość zamówienia wersji typowo pod zabawę na torze wyścigowym. Oto Cayman GT4 Clubsport.

Test Porsche Cayman GT4 Wydarzenia 6 października 2015, 15:53

Porsche Cayman GT4 Clubsport

Porsche oferuje model "dla początkujących kierowców wyścigowych". Na razie nie zdradzono wyglądu auta, ale co nieco już o nim wiemy. Zobacz, Caymana GT4 Clubsport.

Porsche Cayman Black Edition Wydarzenia 2 października 2015, 17:00

Porsche Cayman Black Edition

Porsche Cayman drugiej generacji jest już na rynku od trzech lat. Niedługo zapewne pojawi się następca, a tymczasem marka z Zuffenhausen przedstawia specjalną, "czarną edycję" sportowego modelu.

REKLAMA