Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]

Porsche Cayman

Porsche Cayman do coupe zbudowane na bazie roadstera - modelu Boxter. Pierwsza generacja Caymana pojawiła się w 2005 roku. Napędzał go silnik z modelu Boxter o pojemności 2.7 i mocy 245 KM. Mocniejsza wersja S miała silnik z 911 3.4 o mocy 295 KM. W 2009 roku auto przeszło facelifting. Silnik 2.7 został zastąpiony większą 2.9-litrową jednostką, a w wersji S moc wzrosła z 295 do 320 KM. W 2011 roku zaprezentowano najmocniejszą odmianę Caymana - R. Bazował na Caymanie S, ale był od niego lżejszy, sztywniejszy i mocniejszy. Drugą generację Porsche Caymana zaprezentowano w Genewie w 2012 roku. Podstawowy silnik znowu zyskał pojemność 2.7, ale podniesiono jego moc do 275 KM. Wersję S wzmocniono do 325 KM. W 2014 roku zaprezentowano najmocniejszą wersję GTS. Jest niższa o 20 mm od seryjnego Caymana i nieco dłuższa. Porsche Cayman GTS ma moc 340 KM. Porsche Cayman to jeden z najlepiej prowadzących się aut sportowych z centralnie umieszczonym silnikiem.

Opinia eksperta

<p>Nic tylko wsiadać i jechać – i to bez cienia strachu, że tylnonapędowy samochód z centralnie umieszczonym silnikiem zechce nagle w niekontrolowany sposób zamiatać tyłem. Nie zechce. Ma mnóstwo wyrafinowanej techniki, dzięki której stale pozostaje pod kontrolą. Cayman S jest najprawdziwszym Porsche. Także pod względem ceny.</p>

Nic tylko wsiadać i jechać – i to bez cienia strachu, że tylnonapędowy samochód z centralnie umieszczonym silnikiem zechce nagle w niekontrolowany sposób zamiatać tyłem. Nie zechce. Ma mnóstwo wyrafinowanej techniki, dzięki której stale pozostaje pod kontrolą. Cayman S jest najprawdziwszym Porsche. Także pod względem ceny.

Roman Skąpski
redaktor "auto motor i sport"

Testy samochodów Porsche Cayman

Test Porsche Cayman GT4 Test 4 czerwca 2015, 08:00

Test Porsche Cayman GT4: Niech Cię diabli

Najtańsze, najostrzejsze auto spod znaku Porsche. Cayman GT4 to wściekły, żółty rollercoaster z silnikiem z tyłu. Oto test Porsche Caymana GT4.

Test porównawczy: Porsche Cayman S i Alfa Romeo 4C Testy porównawcze 10 lipca 2014, 11:46

Test porównawczy: Porsche Cayman S i Alfa Romeo 4C

Alfa stworzyła sportowe auto, w którym nie ma ani jednej zbędnej rzeczy – dlatego 4C podnieca bardziej niż cała produkcja niektórych marek. Porównaliśmy Alfę 4C z Porsche Caymanem S, słynącym z dynamicznych umiejętności.

Porsche Cayman: więcej Porsche w Porsche Test 10 maja 2013, 14:52

Porsche Cayman: więcej Porsche w Porsche

Wreszcie wyszedł z cienia 911 Carrery. Jest masywniejszy, oferuje więcej miejsca we wnętrzu, ma mocniejsze silniki, a zakręty kocha jeszcze bardziej niż poprzednik. Na dodatek, nowym Caymanem łatwiej się kieruje.

Wiadomości dotyczące modelu Porsche Cayman

Test Porsche Cayman GT4 Wydarzenia 6 października 2015, 15:53

Porsche Cayman GT4 Clubsport

Porsche oferuje model "dla początkujących kierowców wyścigowych". Na razie nie zdradzono wyglądu auta, ale co nieco już o nim wiemy. Zobacz, Caymana GT4 Clubsport.

Porsche Cayman Black Edition Wydarzenia 2 października 2015, 17:00

Porsche Cayman Black Edition

Porsche Cayman drugiej generacji jest już na rynku od trzech lat. Niedługo zapewne pojawi się następca, a tymczasem marka z Zuffenhausen przedstawia specjalną, "czarną edycję" sportowego modelu.

Odświeżony Boxster i Cayman w 2016: Downsizing w natarciu Wydarzenia 30 lipca 2015, 18:00

Odświeżony Boxster i Cayman w 2016: Downsizing w natarciu

Porsche Boxster i Cayman w 2016 roku pojawią się w odświeżonych kreacjach. W temacie stylistyki to będzie drobny retusz, a mechaniki – rewolucja.