REKLAMA

Porsche Macan

Porsche Macan to kompaktowy SUV zaprezentowany w 2013 roku. Technicznie auto bazuje na Audi Q5. Porsche Macan jest dostępny w trzech odmianach: S - 340 KM, S Diesel - 258 KM i Turbo - 400 KM. Do oferty zawita jeszcze jeden silnik 2.0 Turbo o mocy 234 KM - będzie to standardowa wersja Macana. Planowana jest także hybryda. Macan jest potocznie nazywany "baby Cayenne" ze względu na podobny typ nadwozia i mniejsze rozmiary co bratni model.

Opinia eksperta

<p>Litera „S” w nazwie modelu Macan sugeruje, że mamy do czynienia z wersją mocniejszą od podstawowej. Na razie Porsche Macan nie występuje „bez S”, ale już wiadomo, że się pojawi – z czterocylindrowymi silnikami o pojemności dwóch litrów, benzynowym i dieslem. Prawdopodobnie będą pochodziły z najmocniejszych wersji VW Golfa – GTI i GTD. Dla Porsche nie ma już żadnych świętości.<strong><br /></strong></p>

Litera „S” w nazwie modelu Macan sugeruje, że mamy do czynienia z wersją mocniejszą od podstawowej. Na razie Porsche Macan nie występuje „bez S”, ale już wiadomo, że się pojawi – z czterocylindrowymi silnikami o pojemności dwóch litrów, benzynowym i dieslem. Prawdopodobnie będą pochodziły z najmocniejszych wersji VW Golfa – GTI i GTD. Dla Porsche nie ma już żadnych świętości.


redaktor "auto motor i sport"

Testy samochodów Porsche Macan

BMW X4 kontra Porsche Macan: Żeby lajf miał stajl Testy porównawcze 21 października 2014, 14:59

BMW X4 kontra Porsche Macan: Żeby lajf miał stajl

Luksusowe SUV-y to dziś nie tylko samochody, ale też styl życia. Porsche Macan i BMW X4 oferują podobne, ale jednak nieco odmienne style. W teście porównawczym wersje z 3-litrowymi dieslami.

Test Porsche Macan S Test 7 maja 2014, 11:49

Porsche Macan: Mały może więcej

Wymiarami zbliżony do Audi Q5, ale ceną przewyższa go dwukrotnie. Porsche wypuszcza na rynek mniejszego Cayenne'a - czyli model Macan. W teście wersja S.

Porsche Macan: Blisko asfaltu Pierwsza jazda 3 stycznia 2014, 08:05

Porsche Macan: Blisko asfaltu

Kompaktowy SUV? Takich jest mnóstwo, dlatego Porsche swoje nowe auto nazywa SUV-em sportowym. Macan ma silniki o mocy do 400 KM oraz niższe nadwozie, żeby kierowca siedział jak najbliżej drogi. Po sportowemu.

REKLAMA

Wiadomości dotyczące modelu Porsche Macan

Porsche Macan GTS – 5 powodów, które sprawiają, że to najfajniejsza wersja Wydarzenia 17 lutego 2020, 15:51

Porsche Macan GTS – 5 powodów, które sprawiają, że to najfajniejsza wersja

Porsche Porsche Macan w ostrzejszej wersji GTS parkuje między Macanem S, a topowym Macanem Turbo. GTS w nomenklaturze Porsche oznacza podniesioną moc, "ostrzejsze" zawieszenie, dodatki stylizacyjne, lepsze wyposażenie oraz bardziej charakterny dźwięk.

Porsche Macan Turbo 2019 Wydarzenia 30 sierpnia 2019, 12:47

Porsche Macan Turbo. Zdjęcia i dane techniczne

Porsche Macan Turbo powraca w odświeżonej wersji. Ma mniejszy silnik, ale za to więcej mocy i lepsze osiągi niż poprzednik.

Porsche Macan 2018 facelift Wydarzenia 14 marca 2019, 14:08

Nowy Porsche Macan będzie elektryczny

Świat obiegła informacja, która – nomen omen – zelektryzowała fanów Porsche. Nowy Macan będzie autem elektrycznym.

REKLAMA