Porsche Macan

Porsche Macan to kompaktowy SUV zaprezentowany w 2013 roku. Technicznie auto bazuje na Audi Q5. Porsche Macan jest dostępny w trzech odmianach: S - 340 KM, S Diesel - 258 KM i Turbo - 400 KM. Do oferty zawita jeszcze jeden silnik 2.0 Turbo o mocy 234 KM - będzie to standardowa wersja Macana. Planowana jest także hybryda. Macan jest potocznie nazywany "baby Cayenne" ze względu na podobny typ nadwozia i mniejsze rozmiary co bratni model.

Opinia eksperta

<p>Litera „S” w nazwie modelu Macan sugeruje, że mamy do czynienia z wersją mocniejszą od podstawowej. Na razie Porsche Macan nie występuje „bez S”, ale już wiadomo, że się pojawi – z czterocylindrowymi silnikami o pojemności dwóch litrów, benzynowym i dieslem. Prawdopodobnie będą pochodziły z najmocniejszych wersji VW Golfa – GTI i GTD. Dla Porsche nie ma już żadnych świętości.<strong><br /></strong></p>

Litera „S” w nazwie modelu Macan sugeruje, że mamy do czynienia z wersją mocniejszą od podstawowej. Na razie Porsche Macan nie występuje „bez S”, ale już wiadomo, że się pojawi – z czterocylindrowymi silnikami o pojemności dwóch litrów, benzynowym i dieslem. Prawdopodobnie będą pochodziły z najmocniejszych wersji VW Golfa – GTI i GTD. Dla Porsche nie ma już żadnych świętości.


redaktor "auto motor i sport"

Testy samochodów Porsche Macan

BMW X4 kontra Porsche Macan: Żeby lajf miał stajl Testy porównawcze 21 października 2014, 14:59

BMW X4 kontra Porsche Macan: Żeby lajf miał stajl

Luksusowe SUV-y to dziś nie tylko samochody, ale też styl życia. Porsche Macan i BMW X4 oferują podobne, ale jednak nieco odmienne style. W teście porównawczym wersje z 3-litrowymi dieslami.

Test Porsche Macan S Test 7 maja 2014, 11:49

Porsche Macan: Mały może więcej

Wymiarami zbliżony do Audi Q5, ale ceną przewyższa go dwukrotnie. Porsche wypuszcza na rynek mniejszego Cayenne'a - czyli model Macan. W teście wersja S.

Porsche Macan: Blisko asfaltu Pierwsza jazda 3 stycznia 2014, 08:05

Porsche Macan: Blisko asfaltu

Kompaktowy SUV? Takich jest mnóstwo, dlatego Porsche swoje nowe auto nazywa SUV-em sportowym. Macan ma silniki o mocy do 400 KM oraz niższe nadwozie, żeby kierowca siedział jak najbliżej drogi. Po sportowemu.

REKLAMA

Wiadomości dotyczące modelu Porsche Macan

Porsche Macan GTS facelift 2021 Wydarzenia 20 lipca 2021, 00:01

Porsche Macan po face liftingu – premiera

Porsche Macan debiutuje w odświeżonej wersji, z lepszymi osiągami i wyostrzoną stylistyką. Każda z oferowanych odmian ma teraz więcej mocy niż dotychczas.

Porsche Macan - testy elektrycznego modelu Wydarzenia 11 maja 2021, 11:16

Elektryczny Porsche Macan w drodze. Co ze spalinowym?

W pełni elektryczny Porsche Macan wchodzi w fazę zaawansowanych testów, a mocno zakamuflowane egzemplarze wyjeżdżają już na drogi. Premiera za około dwa lata.

Porsche Macan GTS – 5 powodów, które sprawiają, że to najfajniejsza wersja Wydarzenia 17 lutego 2020, 15:51

Porsche Macan GTS – 5 powodów, które sprawiają, że to najfajniejsza wersja

Porsche Porsche Macan w ostrzejszej wersji GTS parkuje między Macanem S, a topowym Macanem Turbo. GTS w nomenklaturze Porsche oznacza podniesioną moc, "ostrzejsze" zawieszenie, dodatki stylizacyjne, lepsze wyposażenie oraz bardziej charakterny dźwięk.

REKLAMA