Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]

Porsche Macan

Porsche Macan to kompaktowy SUV zaprezentowany w 2013 roku. Technicznie auto bazuje na Audi Q5. Porsche Macan jest dostępny w trzech odmianach: S - 340 KM, S Diesel - 258 KM i Turbo - 400 KM. Do oferty zawita jeszcze jeden silnik 2.0 Turbo o mocy 234 KM - będzie to standardowa wersja Macana. Planowana jest także hybryda. Macan jest potocznie nazywany "baby Cayenne" ze względu na podobny typ nadwozia i mniejsze rozmiary co bratni model.

Opinia eksperta

<p>Litera „S” w nazwie modelu Macan sugeruje, że mamy do czynienia z wersją mocniejszą od podstawowej. Na razie Porsche Macan nie występuje „bez S”, ale już wiadomo, że się pojawi – z czterocylindrowymi silnikami o pojemności dwóch litrów, benzynowym i dieslem. Prawdopodobnie będą pochodziły z najmocniejszych wersji VW Golfa – GTI i GTD. Dla Porsche nie ma już żadnych świętości.<strong><br /></strong></p>

Litera „S” w nazwie modelu Macan sugeruje, że mamy do czynienia z wersją mocniejszą od podstawowej. Na razie Porsche Macan nie występuje „bez S”, ale już wiadomo, że się pojawi – z czterocylindrowymi silnikami o pojemności dwóch litrów, benzynowym i dieslem. Prawdopodobnie będą pochodziły z najmocniejszych wersji VW Golfa – GTI i GTD. Dla Porsche nie ma już żadnych świętości.


redaktor "auto motor i sport"

Testy samochodów Porsche Macan

BMW X4 kontra Porsche Macan: Żeby lajf miał stajl Testy porównawcze 21 października 2014, 14:59

BMW X4 kontra Porsche Macan: Żeby lajf miał stajl

Luksusowe SUV-y to dziś nie tylko samochody, ale też styl życia. Porsche Macan i BMW X4 oferują podobne, ale jednak nieco odmienne style. W teście porównawczym wersje z 3-litrowymi dieslami.

Test Porsche Macan S Test 7 maja 2014, 11:49

Porsche Macan: Mały może więcej

Wymiarami zbliżony do Audi Q5, ale ceną przewyższa go dwukrotnie. Porsche wypuszcza na rynek mniejszego Cayenne'a - czyli model Macan. W teście wersja S.

Porsche Macan: Blisko asfaltu Pierwsza jazda 3 stycznia 2014, 08:05

Porsche Macan: Blisko asfaltu

Kompaktowy SUV? Takich jest mnóstwo, dlatego Porsche swoje nowe auto nazywa SUV-em sportowym. Macan ma silniki o mocy do 400 KM oraz niższe nadwozie, żeby kierowca siedział jak najbliżej drogi. Po sportowemu.

Wiadomości dotyczące modelu Porsche Macan

Zoyte SR8 Wydarzenia 13 kwietnia 2016, 11:31

Zoyte SR8 - chiński Macan

Chiński producent samochodów Zoyte zmienił jedynie nazwę modelu z T700 na SR8. I tyle. Cała reszta samochodu to Porsche Macan, tylko gorsza, bo chińska.

Porsche Macan GTS Wydarzenia 28 października 2015, 10:04

Porsche Macan GTS - nowy członek rodziny

GTS w języku Porsche oznacza model szybszy niż "S", ale słabszy niż Turbo. Tak samo jest w przypadku Macana, któremu po raz pierwszy przypina się łatkę GTS.

VW Passat Euro NCAP Wydarzenia 4 grudnia 2014, 12:17

Kolejni rozbitkowie Euro NCAP - m.in. Passat, Mondeo, Corsa

Ledwo trafiły do salonów, a już zostały rozwalone. Spece od rozbijania aut, Euro NCAP, sprawdzili bezpieczeństwo 12 modeli: Dacii Logan MCV, Forda Mondeo, Kii Sorento, Land Rovera Discovery Sport, Lexusa NX, Mini Coopera, Opla Corsy, Porsche Macana, nowe Smarty, Subaru Outback i VW Passata.