Renault Fluence

Renault Fluence jest produkowany od 2009 roku w kooperacji z marką Samsung Motors, jako następca Renault Megane drugiej generacji w wersji sedan. Fluence swój debiut zaliczył na Międzynarodowej Wystawie Samochodowej we Frankfurcie w 2009 roku. Renaul Fluence nie ma nic wspólnego z prototypem Renault Fluence Concept z 2004 roku, który był zapowiedzią Renault Laguna III coupe. Początkowo model ten był dostępny jedynie w Rosji, Turcji oraz Rumunii, obecnie można go nabyć również w krajach Europy Zachodniej. W 2012 roku Renault Fluence przeszło facelifting.

Opinia eksperta

Samochód, który nie ma ani jednej poważniejszej wady, a tylko kilka mniejszych niedociągnięć. Pomieści i na długim dystansie wygodnie przewiezie cztery osoby, jest poręczny w mieście i atrakcyjnie wygląda. Chwilami jeździ nawet jakby był droższy niż jest. Z akcentem na chwilami.

Roman Popkiewicz
redaktor "auto motor i sport"

Testy samochodów Renault Fluence

Pierwsza jazda Renault Fluence Pierwsza jazda 2 września 2014, 09:14

Renault Fluence: F1 dla mas

Co Renault Fluence z dieslem pod maską ma wspólnego z Formułą 1? Podobno właśnie "rudolf" ma rozwiązania zaczerpnięte żywcem z F1.

Kangoo Z.E. Pierwsza jazda 10 stycznia 2012, 12:49

Renault Fluence Z.E. i Kangoo Z.E. – pod napięciem

Auta na prąd. Dyktatorzy mody samochodowej proponują na nowy sezon pojazdy elektryczne. Renault pokazało właśnie dwa gotowe modele Z.E. - Fluence'a i Kangoo.

Chevrolet, Cruze, Fiat, Linea, Renault, Fluence Testy porównawcze 15 czerwca 2010, 09:47

Chevrolet Cruze, Fiat Linea, Renault Fluence

Średniej klasy sedan to coś w rodzaju sprzętu gospodarstwa domowego. Ten sprzęt nabrał jednak zaawansowania i ogłady, o jakich jeszcze parę lat temu mógł tylko pomarzyć. Renault Fluence, Chevrolet Cruze i Fiat Linea - w teście wersje z silnikami Diesla.

REKLAMA

Wiadomości dotyczące modelu Renault Fluence

Odświeżone Renault Fluence w Polsce Wydarzenia 7 marca 2013, 13:18

Odświeżone Renault Fluence w Polsce

Fluence zapoczątkowuje nową "twarz" marki - linia przodu będzie wspólna (czyt. podobna) w kolejnych modelach Renault.

Odświeżone Renault Fluence Wydarzenia 12 listopada 2012, 08:29

Odświeżone Renault Fluence

Produkowany w Turcji sedan przeszedł właśnie operację odświeżającą.

Renault Fluence Wydarzenia 21 czerwca 2012, 15:36

Fluence i Kangoo - elektryczne Renault

Jeszcze w tym roku z salonów Renault będzie można wyjechać samochodem o napędzie elektrycznym. Na początku oferta będzie obejmowała elektryczne wersje Fluence'a i Kangoo. Później dołączą do nich ZOE i Twizy, zaprojektowane wyłącznie jako pojazdy elektryczne.