Renault Kangoo

Renault Kangoo to samochód osobowo-dostawczy typu kombivan, produkowany od 1998 roku. Dla odróżnienia wersje dostawcze są sprzedawane jako Kangoo Express. W ofercie były także wersja przedłużona Kangoo Maxi, wersja z napędem na 4 koła oraz wersja uterenowiona Kangoo Sportway. Druga generacja Kangoo ujrzała światło dzienne w 2008 roku i była bazą do stworzenia modeli Dacia Dokker oraz Mercedes Citan. W 2011 roku Renault Kangoo przeszło delikatną modernizację, a dwa lata później również doczekało się faceliftingu. Renault stworzyło również odmianę elektryczną modelu - Kangoo Z.E., która w trybie bezemisyjnym jest w stanie pokonać dystans nawet 160 km.

Opinia eksperta

Przestronniejsze, lepiej wykonane i bardziej komfortowe niż poprzednik. Nowe Kangoo ma zdecydowanie więcej genów auta osobowego niż dostawczego, chociaż jego wygląd o tym nie świadczy. Dobry silnik 1.5 dCi.

Maciej Ziemek
redaktor "auto motor i sport"

Testy samochodów Renault Kangoo

Renault Kangoo Testy samochodów używanych 20 grudnia 2020, 17:34

Używane Renault Kangoo (2008-2012) - komfort na 1. miejscu

Kangoo drugiej generacji występuje w kilku wersjach silnikowych i nadwoziowych, w tym typowo osobowych. Model ten oparł się modzie na downsizing.

Kangoo Z.E. Pierwsza jazda 10 stycznia 2012, 12:49

Renault Fluence Z.E. i Kangoo Z.E. – pod napięciem

Auta na prąd. Dyktatorzy mody samochodowej proponują na nowy sezon pojazdy elektryczne. Renault pokazało właśnie dwa gotowe modele Z.E. - Fluence'a i Kangoo.

Elektryczne modele Renault Test 12 lutego 2010, 10:50

Elektryczne modele Renault – To nie bajka

Prototypy na baterie. Renault nie żartuje - od 2011 roku zamierza produkować na dużą skalę kilka modeli o napędzie elektrycznym. Mieliśmy wyjątkową okazję nie tylko przyjrzeć się z bliska prototypom tych samochodów, ale też wybrać się nimi w trasę.

REKLAMA

Wiadomości dotyczące modelu Renault Kangoo

Renault Kangoo 2020 Wydarzenia 16 listopada 2020, 15:21

Nowe Renault Kangoo i powrót Renault Express

Renault pokazało oficjalnie nową generację modelu Kangoo, a wraz z nią debiutuje wersja Express – do tej nazwy producent powraca po wielu latach.

Renault Kangoo Wydarzenia 26 maja 2017, 08:50

Renault Kangoo Z.E. ładowane bezprzewodowo

Renault od dłuższego czasu pracuje nad systemem DEVC, który umożliwi szybkie bezprzewodowe ładowanie akumulatorów w samochodach elektrycznych – pierwsze takie rozwiązanie otrzyma Renault Kangoo Z.E.

Renault Kangoo – lifting twarzy Wydarzenia 4 lutego 2013, 09:04

Renault Kangoo – lifting twarzy

Druga generacja, która zadebiutowała w 2008 roku doczekała się faceliftingu.

REKLAMA