Renault Laguna

Renault Laguna to jeden z najbardziej rozpoznawanych modeli francuskiego producenta. Jego produkcję rozpoczęto w 1994 roku, jako następcę Renault 21. Rok później ukazała się odmiana kombi (Laguna Grandtour), również w wersji 7-miejscowej. Druga generacja Renault Laguna ujrzała światło dzienne w 2001 roku. Zbudowana na tej samej płycie podłogowej co Nissan Primera, Laguna zdobyła drugie miejsce w plebiscycie na "Samochód Roku 2002". Jako pierwszy samochód osobowy zdobyła pięć gwiazdek w testach zderzeniowych Euro NCAP. Swojej modernizacji Renault Laguna doczekała się w kwietniu 2005 roku. Nadwozie zostało nieco zmienione, postanowiono także poszerzyć gamę silników. Najnowsza odsłona średniej klasy Renault ujrzała światło dzienne jesienią 2007 roku (targi IAA we Frankfurcie), gdzie pokazano także koncepcyjną Lagunę Coupe, która w wersji produkcyjnej zadebiutowała w 2008 roku. W 2009 oraz 2013 roku Laguna przeszła drobne modernizacje.

Opinia eksperta

Nowa Laguna nareszcie pod względem temperamentu i jakości wykonania może rywalizować z najlepszymi w klasie średniej. Szkoda tylko, że komfortem i wygodą pozwala cieszyć się w pełni jedynie dwóm osobom.

Maciej Ziemek
redaktor "auto motor i sport"

Testy samochodów Renault Laguna

używane, klasa średnia Testy samochodów używanych 26 lipca 2020, 06:00

Używane modele klasy średniej: zalety, usterki, porady

Tym razem w naszym teście samochodów używanych auta klasy średniej. Opisujemy co się w nich psuje i jakie mają zalety. Opel Insignia, Ford Mondeo, Renault Laguna, Volkswagen Passat oraz Skoda Superb trafiły pod naszą lupę. 

Renault Laguna Testy samochodów używanych 6 lipca 2020, 06:00

Używane Renault Laguna III - Tej generacji nie trzeba się obawiać

Laguna III (2007-2015) jako nowa była niedoceniana, ale dzięki temu ten trwały model, który oparł się modzie na downsizing i ma mocne silniki, można teraz tanio kupić.

Avensis, Mondeo i Laguna Testy samochodów używanych 15 maja 2014, 15:20

Używane Renault Laguna: Ciągnie złą opinię

Była pierwszym autem klasy średniej, który zdobył maksymalną ocenę w teście zderzeniowym NCAP. Niewiele jej to pomogło, bo chociaż jest komfortowa to Renault Lagunę II trapiły liczne awarie. 

REKLAMA

Wiadomości dotyczące modelu Renault Laguna

Poznaliśmy wnętrze nowego Renault Laguna Wydarzenia 15 maja 2015, 10:15

Poznaliśmy wnętrze nowego Renault Laguna

Po 8 latach produkcji Renault Laguna doczeka się następcy. Nie wiadomo jeszcze jaką otrzyma nazwę, ale wiemy już, jakie będzie miało wnętrze. 

Oto odświeżona Renault Laguna Wydarzenia 16 kwietnia 2013, 10:42

Oto odświeżona Renault Laguna

Facelifting bez fajerwerków - oto Laguna w szatach A.D. 2013.

Renault, Laguna Wydarzenia 15 listopada 2010, 08:22

Renault Laguna – szczegóły liftingu

Po raz pierwszy można było ją zobaczyć na Salonie w Paryżu. Teraz francuski producent zdradza więcej szczegółów na temat liftingu Laguny.