Renault Megane

Renault Megane powstało na płycie podłogowej swojego poprzednika - Renault 19 w 1995 roku. W 1999 roku przeprowadzono jego facelifting. W ofercie były wersje hatchback, kombi, sedan, coupe oraz kabriolet. Druga generacja popularnego kompaktu została zaprezentowana w 2002 roku i zdobyła tytuł "Europejskiego Samochodu Roku 2003". W stosunku do poprzednika zaszła jedna zmiana w dostępnych wersjach nadwoziowych - pojawiła się bowiem odmiana coupe-cabrio ze składanym, sztywnym dachem. Renault Megane trzeciej generacji swój debiut miało na targach motoryzacyjnych w Paryżu w 2008 roku. Na początku oferowane były tylko dwie wersje nadwozia: 5-drzwiowy i 3-drzwiowy hatchback. W 2009 do oferty dołączyło również kombi (Megane Grandtour). Wersja sedan sprzedawana jest już jako inny mode l- Renault Fluence. W 2010 roku do oferty dołączyło CC (Coupe-Cabrio). W 2012 oraz 2013 roku Megane przeszło delikatne faceliftingi.

Opinia eksperta

<p>Mégane GT, poza Octavią RS, to najbardziej dziarskie kombi w klasie kompaktów. W sam raz dla ojca z ikrą.</p>

Mégane GT, poza Octavią RS, to najbardziej dziarskie kombi w klasie kompaktów. W sam raz dla ojca z ikrą.

Adam Majcherek
redaktor "auto motor i sport"

Testy samochodów Renault Megane

Renault Megane E-Tech Pierwsza jazda 18 lipca 2022, 12:00

Renault Megane: Miejska hybryda - TEST

To ostatnie lata spalinowego Renault Megane na rynku, z czasem model ten zostanie wyparty przez elektrycznego odpowiednika, który już jest w ofercie. Sprawdzamy hybrydową odmianę E-Tech.

Renault Megane E-Tech Test 23 kwietnia 2022, 06:00

Renault Megane E-Tech: Znak nowych czasów - TEST

Niektóre modele mają bardzo duże znaczenie dla firm, inne nie. Renault nie ma wątpliwości, że Megane E-Tech należy do tej pierwszej kategorii, elektryczny kompakt wskazuje bowiem przyszłość. A więc – przyszłość Renault w naszym teście.

Renault Megane Testy samochodów używanych 13 lutego 2022, 15:48

Używane Renault Megane IV (2015-) - Problematyczna elektronika

Po niepozornym poprzedniku ujmuje wyrazistą stylizacją i wysokiej jakości wnętrzem. Używane Renault Megane IV jest dostępne w wielu wersjach silnikowych, również mocno usportowionych.

Wiadomości dotyczące modelu Renault Megane

Euro NCAP - BMW 2 Coupe Wydarzenia 3 marca 2022, 13:00

Nowe wyniki Euro NCAP. Tylko BMW bez kompletu gwiazdek

Euro NCAP publikuje nowe wyniki testów zderzeniowych, w których większość aut, nawet tych miejskich, poradziła sobie wzorowo i tylko jedno zgubiło po drodze gwiazdkę. Wiemy nawet za co.

Cupra Leon policyjnej grupy Speed Wydarzenia 4 lutego 2022, 14:30

Policja się zbroi. Cupra Leon i Renault Megane RS

Policjanci z grupy Speed mają dobry tydzień, bo ich flota wzbogaciła się właśnie o bardzo rasowe hot-hatche. Wśród nich 300-konna Cupra Leon i 300-konny Renault Megane R.S.

Renault Megane E-tech Wydarzenia 16 grudnia 2021, 16:21

Renault Megane E-Tech - cennik elektrycznego Megane

Renault podało ceny elektrycznego Megane E-Tech, bo tylko taka wersja dostępna jest w nowej generacji kompaktu. Siłą rzeczy jest więc drogo.