Renault Scenic

Rozwiń
Renault Scenic jest produkowane od 1996 roku. Początkowo był wyłącznie odmianą nadwoziową Megane (Megane Scenic), zaś samodzielnym modelem stał się w 1999 roku wraz z modyfikacją stylistyczną nadwozia. W ofercie była także wersja Scenic RX4 z dołączanym napędem tylnej osi. Druga generacja Scenica ukazała się w 2003 roku i zbudowaną ją również na płycie podłogowej kompaktowego Renault. Rok później do sprzedaży trafiła wersja siedmiomiejscowa (Grand Scenic), a w 2006 roku model przeszedł drobny lifting, zmieniono zderzak przedni i kształt lamp. Renault Scenic trzeciej generacji, wraz z inaczej wyglądającą wersją Grand, zadebiutowało na targach w Genewie w 2009 roku. Model upodobnił się wyglądem do innych modeli Renault - Laguny i Megane.

Opinia eksperta

Już na pierwszy rzut oka widać, że Grand Scénic wydoroślał – ma przestronne wnętrze, bogate wyposażenie standardowe i jest samochodem siedmiomiejscowym. Nowy silnik, chociaż ma małą pojemność, jest wystarczająco dynamiczny, ale za dużo pali i spełnia tylko normę Euro 4

Werner Schruf
redaktor "auto motor i sport"

Testy samochodów Renault Scenic

Renault Scenic 2017 Pierwsza jazda 18 listopada 2016, 16:24

Renault Scenic – scena rodzinna

W salonach Renault pojawiła się właśnie nowa ofensywa modelowa. Zameldował się tam między innymi Scénic czwartej generacji, który w sprzedaży pojawi się jeszcze w tym roku, od razu w dwóch wersjach.

Porównanie Citroën C4 Picasso, Kia Carens i Renault Scénic Testy porównawcze 15 kwietnia 2015, 13:28

Test Citroën C4 Picasso, Kia Carens i Renault Scénic

Szukasz nowego rodzinnego vana? Przyjrzyj się naszym propozycjom. W teście porównawczym sprawdzamy trzy familijne wozy - Citroëna C4 Picasso, Kię Carens i Renault Scénica. Każdy z nich reprezentuje nieco odmienny styl. Zobacz, który Tobie najbardziej przypadnie do gustu.

Test porównawczy: Zafira, Carens i Grand Scenic Testy porównawcze 14 sierpnia 2014, 11:03

Test porównawczy: Zafira, Carens i Grand Scenic

Szukasz rodzinnego kompaktowego vana? Zbadaliśmy trzy z nich: Kię Carens, Renault Grand Scenic i Opla Zafirę. Sprawdziliśmy, ile w nich miejsca i które są przystępne cenowo.

REKLAMA

Wiadomości dotyczące modelu Renault Scenic

Volkswagen T7 Multivan (2022) Wydarzenia 17 lipca 2021, 06:00

Najtańsze 7-osobowe auta na rynku – przegląd

Niewiele aut osobowych obecnie oferowanych potrafi zabrać na pokład 7 osób. Dziś najczęściej siedem miejsc mają SUV-y, choć w większości wypadków za dwa dodatkowe fotele trzeba zapłacić ekstra.

Renault Grand Scenic - dla rodzin wielodzietnych Wydarzenia 24 maja 2016, 11:41

Renault Grand Scenic - dla rodzin wielodzietnych

Francuski producent przedstawił Grand Scenica w najnowszej odsłonie, który będzie dostępny w wersji 5- i 7-osobowej. Zobacz jak urósł Renault Grand Scenic.

Renault Scenic 2016 Wydarzenia 3 marca 2016, 16:28

Renault Scenic 2016 - Genewa 2016

Renault Scenic zmienił nieco swój charakter. Francuska marka idzie w stronę crossoverów i przy Scenicu zrobiła to samo, co z Espacem. Teraz Scenic jest kompaktowym crossoverem.

REKLAMA