REKLAMA

Renault Twingo

Rozwiń
Renault Twingo swój debiut zaliczyło w 1993 roku. Na przełomie 1994-1995 roku auto doczekało się lekkich modernizacji, a w 1998 roku przeszło drugi face lifting.Renault Twingo drugiej generacji zostało zaprezentowane w trakcie międzynarodowej wystawy samochodowej w Paryżu w 2006 roku. W 2010 roku auto przeszło delikatny face lifting. W 2012 roku zdecydowano się na wprowadzenie kolejnych modernizacji. Trzecia generacja Renault Twingo została ukazana na targach w Genewie w 2014 roku. Pojazd dzieli płytę podłogową i podzespoły ze Smartem Fortwo.

Opinia eksperta

<p>Praktyczne, przestronne, niedrogie, a do tego bardzo oryginalne auto. Dzięki świetnej widoczności i niewielkiej średnicy zawracania okazuje się bardzo praktyczne w mieście. Za kierownicą siedzi się wygodnie, na pokładzie jest mnóstwo interesujących rozwiązań, które sprawdzają się w codziennej eksploatacji.</p>

Praktyczne, przestronne, niedrogie, a do tego bardzo oryginalne auto. Dzięki świetnej widoczności i niewielkiej średnicy zawracania okazuje się bardzo praktyczne w mieście. Za kierownicą siedzi się wygodnie, na pokładzie jest mnóstwo interesujących rozwiązań, które sprawdzają się w codziennej eksploatacji.

Adam Majcherek
redaktor "auto motor i sport"

Testy samochodów Renault Twingo

Test porównawczy Citroen C1, Fiat 500, Opel Adam i Renault Twingo Testy porównawcze 15 stycznia 2015, 10:03

Citroen C1, Fiat 500, Opel Adam i Renault Twingo: Duże zabaweczki

Czy warto wydać 50 tys. zł na małe, stylowe autka? Szukamy odpowiedzi w teście czterech maluchów: Citroena C1, Fiata 500, Opla Adama i Renault Twingo.

Test Renault Twingo Test 10 października 2014, 10:21

Test Renault Twingo: Pełny odjazd

Jest jak Porsche 911, Fiat 126p i mały crossover. Z jednym tylko wyjątkiem. W ogóle nie jest jak Porsche, maluch i crossover. Z tymi pierwszymi łączy go jedynie umieszczenie silnika, z drugim, wysokość nadwozia. Oto najdziwniejszy mieszczuch ostatnich lat - Renault Twingo.

Renault Twingo Pierwsza jazda 15 lutego 2012, 11:16

Renault Twingo – pierwsze wrażenie

Renault stawia na indywidualizm. Czy tą drogą uda mu się wyjść na swoje? Zmodyfikowany mały „francuz" będzie musiał mocno się napocić, aby sprostać atakom rywali.

REKLAMA

Wiadomości dotyczące modelu Renault Twingo

Renault Twingo Z.E. Wydarzenia 25 lutego 2020, 09:39

Renault Twingo Z.E. Nowy „elektryk” w rodzinie

Rodzina elektrycznych modeli Renault powiększa się o model Twingo Z.E. Auto rywalizować będzie m.in. ze Skodą Citigo-e iV.

Renault Twingo GT Wydarzenia 18 lipca 2017, 11:00

Renault Twingo GT – znamy ceny

Można już zamawiać Twingo GT – w tej chwili to auto jedyne w swoim rodzaju.

Renault Twingo Wydarzenia 23 lipca 2014, 15:30

Renault Twingo: Zabaweczka

Debiutuje kolejny model w stylu vintage – do Mini i Fiata 500 dołącza Twingo, czyli Renault 5 w nowym wcieleniu, z napędem, którym może trwale zapisać się w historii motoryzacji.  

REKLAMA