REKLAMA

Renault ZOE

Renault Zoe po raz pierwszy zaprezentowano w 2005 roku w Genewie pod nazwą Renault Zoe City Car Concept. Model ten nie miał jednak żadnych wspólnych cech z zaprezentowanym po raz pierwszy w 2009 roku we Frankfurcie prototypem, który ukazywał wizję małego auta z napędem elektrycznym. Prototyp napędzany silnikiem elektrycznym osiągnął moc maksymalną 95 KM. W 2010 roku podczas targów motoryzacyjnych w Paryżu zaprezentowano koncepcyjne Renault Zoe, które po dokonaniu kilku modernizacji, stało się modelem produkcyjnym. Małe Zoe zostało zbudowane na płycie podłogowej Clio.

Testy samochodów Renault ZOE

Renault Zoe ZE50 R135 Pierwsza jazda 4 października 2019, 13:24

Renault Zoe ZE 50. Test i dane techniczne

Renault Zoe to jeden z najpopularniejszych aut elektrycznych w Europie. Na rynek wchodzi jego nowa odsłona, z większym zasięgiem i mocą silnika.

Elektryczne modele Renault Test 12 lutego 2010, 10:50

Elektryczne modele Renault – To nie bajka

Prototypy na baterie. Renault nie żartuje - od 2011 roku zamierza produkować na dużą skalę kilka modeli o napędzie elektrycznym. Mieliśmy wyjątkową okazję nie tylko przyjrzeć się z bliska prototypom tych samochodów, ale też wybrać się nimi w trasę.

REKLAMA

Wiadomości dotyczące modelu Renault ZOE

samochody elektryczne Wydarzenia 10 lutego 2021, 11:59

Sprzedaż elektrycznych aut na świecie – prowadzi Europa

Sprzedaż samochodów z wyłącznie elektrycznym napędem (BEV) i hybryd typu plug-in (PHEV) mimo pandemii znacznie w 2020 roku wzrosła. Największym rynkiem dla takich aut stała się Europa, która w zeszłym roku zdeklasowała Chiny. W Polsce sprzedaż także poszła w górę.

Skoda Citigo-e Wydarzenia 31 stycznia 2021, 06:00

Przywileje dla aut elektrycznych

Kierowcy samochodów elektrycznych będą mieli coraz więcej przywilejów, a życie właścicieli aut spalinowych będzie utrudniane na wszelkie sposoby. Jednak żeby kierowcy rzeczywiście przesiedli się na elektryki, trzeba ich do tego zachęcić mocnymi argumentami, a nie tylko restrykcjami. Zachęty i przywileje odnoszą skutek, czego dowodem jest Norwegia, pierwszy kraj, w którym w 2020 roku aut elektrycznych sprzedało się więcej niż z innymi rodzajami napędów.

Renault Zoe Wydarzenia 2 grudnia 2020, 06:00

Renault liderem w sprzedaży aut elektrycznych

Na koniec września do Renault należało blisko 16,7% rynku samochodów elektrycznych, co dało marce po raz kolejny pozycję lidera rankingu.

REKLAMA