Seat Alhambra

Seat Alhambra to przedstawiciel segmentu vanów. Pierwsza generacja Alhambry pojawiła się na rynku w 1996 roku i była efektem współpracy koncernów Volkswagen oraz Ford. Wraz z rodzinnym Seatem na rynku pojawiły się bliźniacze Volkswagen Sharan oraz Ford Galaxy. W 2000 roku Seat Alhambra zostaje poddany faceliftingowi, zmianie ulega przede wszystkim przednia część nadwozia oraz jego wnętrze. Dwa lata później na wystawie w Genewie zaprezentowana zostaje druga generacja Seata Alhambry, która dzieli wspólne rozwiązania już tylko z Volkswagenem Sharanem.

Opinia eksperta

<p>Cechy praktyczne Alhambry się nie starzeją. Dołożone do tego dynamika, ekonomia i wyposażenie czynią Seata świetnym autem. Nawet jeśli dość drogim.</p>

Cechy praktyczne Alhambry się nie starzeją. Dołożone do tego dynamika, ekonomia i wyposażenie czynią Seata świetnym autem. Nawet jeśli dość drogim.

Roman Popkiewicz
redaktor "auto motor i sport"

Testy samochodów Seat Alhambra

Seat Alhanbra Testy samochodów używanych 30 sierpnia 2021, 17:12

Używany Seat Alhambra (2010-2020) - Prosty w formie

Alhambra wyróżnia się obszernym i praktycznym wnętrzem. jest jednym z pierwszych po latach modeli koncernu VW, którego prawie wszystkie silniki można polecić.

Seat Alhambra Testy długodystansowe 19 lipca 2017, 13:02

Seat Alhambra - test długodystansowy

Ma tyle wdzięku co miejski autobus, ale w Alhambrze nie chodzi o to, jak wygląda, ale ile skrywa treści. Przed nią intensywny spacer – taki na 50 tys. km.

Seat Alhambra Pierwsza jazda 21 lutego 2014, 08:36

Seat Alhambra: Prosty jak kwadrat

W największym skrócie – Seat Alhambra jest jak przeszklony mały pokój na kołach, brakuje tylko żyrandola i balkonu.

REKLAMA

Wiadomości dotyczące modelu Seat Alhambra

Seat Alhambra Wydarzenia 8 lipca 2018, 13:17

Seat Alhambra - samochód nowoczesnej rodziny

Wszechstronny, nowoczesny, dynamiczny i oszczędny – to słowa które, zdaniem producenta, najlepiej oddają charakter Seata Alhambry. Dlaczego Seat Alhambra ma być dobrym wyborem na rodzinne auto?

Seat Alhambra facelifting Wydarzenia 16 lipca 2015, 15:28

Jeździmy Seatem Alhambrą po faceliftingu

Hiszpanie delikatnie zmodyfikowali rodzinnego vana - Alhambrę. Zmiany zewnętrzne są kosmetyczne. Sprawdzamy, co jeszcze zmieniło się w odświeżonym Seacie Alhambra.

Seat Alhambra facelifting Wydarzenia 7 lipca 2015, 13:31

Seat Alhambra przechodzi facelifting

Zmiany w odświeżonej Alhambrze są bardzo dyskretne. Z zewnątrz oprócz nowych lamp nie zanotowaliśmy większych modyfikacji. Seat Alhambra po faceliftingu jest oszczędniejsza i lepiej wyposażona.

REKLAMA