Seat Altea

W segmencie minivanów przedstawicielem hiszpańskiej marki jest oferowany w trzech wersjach nadwoziowych Seat Altea. Model ten został zaprojektowany przez Waltera de'Silvę i pojawił się na rynku w 2004 roku. Dwa lata później dołączyła do niego przedłużona wersja (z tym samym rozstawem osi) - Altea XL, zaś rok później wariant uterenowiony - Altea Freetrack, który był pierwszym modelem w gamie hiszpańskiej marki z napędem na wszystkie koła. W 2009 roku Seat Altea został poddany drobnemu liftingowi, który objął niektóre elementy przedniej części nadwozia.

Opinia eksperta

<p>Wymiana skrzyni DSG i turbo świadczą o tym, że nikt nie jest doskonały – a przecież ten silnik i ta skrzynia sprawdzają się od Audi po Skodę. Altea XL ma wiele zalet, a główne wady to sztywne resorowanie i hałas.</p>

Wymiana skrzyni DSG i turbo świadczą o tym, że nikt nie jest doskonały – a przecież ten silnik i ta skrzynia sprawdzają się od Audi po Skodę. Altea XL ma wiele zalet, a główne wady to sztywne resorowanie i hałas.

Roman Popkiewicz
redaktor "auto motor i sport"

Testy samochodów Seat Altea

Seat Altea XL Pierwsza jazda 5 maja 2011, 09:03

Seat Altea XL – czas na botoks

Atrakcyjny wygląd i obszerne wnętrze to zalety Altei XL. Komfort prowadzenia zapewnia dwusprzęgłowa przekładnia DSG.

Nissan, Qashqai, Peugeot, 3008, Seat, Altea Testy porównawcze 23 września 2010, 10:19

Qashqai, 3008, Altea – sztuka udawania

Tradycyjna klasyfikacja nie nadąża. Seat Altea był jednym z pierwszych modeli, jaki pokazał jej język. Dziś pokazują go również Nissan Qashqai i Peugeot 3008 - ten pierwszy otwarcie udając SUV-a, drugi zaś robiąc to z pewną dozą nieśmiałości.

Seat Altea XL Pierwsza jazda 5 listopada 2009, 10:29

Seat Altea XL 1.6 CNG – czysty zysk

100 kilometrów za 15 złotych. Niskie koszty eksploatacji auta na gaz ziemny kontra trochę gorsze osiągi oraz mniejsze ładowność i pojemność bagażnika.

REKLAMA

Wiadomości dotyczące modelu Seat Altea

Koniec Seata Altea i wersji XL Wydarzenia 21 sierpnia 2015, 14:00

Koniec Seata Altea i wersji XL

W hiszpańskiej marce kończy się pewna era. Po przeszło dekadzie producent wycofuje ze sprzedaży model Altea oraz jego powiększony wariant XL.

Seatem w Kieleckie Turystyka 13 maja 2009, 09:58

Seatem w Kieleckie

Blisko, ale niedrogo. Kryzys zniweczył Twoje plany na urlop w Monte Carlo? Nie szkodzi. Rozważ wyjazd w Kieleckie.

Angelika Jakubowska - Miss Polonia 2008 Wydarzenia 12 grudnia 2008, 15:04

Miss Polonia 2008 i Seat Altea!

W dniu 11 grudnia odbyło się uroczyste przekazanie SEAT-a Altei - nagrody w konkursie Miss Polonia 2008. Kluczyki trafiły w ręce Angeliki Jakubowskiej - Miss Polonia 2008.

REKLAMA