Seat Ibiza

Seat Ibiza z segmentu B to obecnie jeden z najpopularniejszych modeli hiszpańskiej marki, będący owocem współpracy z Volkswagenem i korzystający z większości technologii użytych przy produkcji Volkswagena Polo. Mało kto jednak wie, że pierwsza generacja Ibizy, która na rynku pojawiła się w 1984 roku, konstrukcyjnie była jednak zbliżona do Fiata Ritmo (na niektórych rynkach w ofercie znajdował się nawet Seat Ritmo), a jednostki napędowego stworzono we współpracy z Porsche. Dopiero kolejne generacje Ibizy powstały w oparciu o volkswagenowską technologię. Seat Ibiza II zadebiutował na rynku w 1993 roku, w 2002 roku pojawiła się trzecia generacja modelu, zaś w 2010 - czwarta. Na bazie drugiej i trzeciej generacji powstał również sedan Cordoba (także wersja coupe - SX i kombi - Vario). Od 2010 roku w sprzedaży na europejskim rynku znajduje się również kombi, czyli Seat Ibiza ST.

Opinia eksperta

<p>Ibiza emanuje takim wdziękiem jak mało który z jej konkurentów, dzięki czemu powinna cieszyć się sporym powodzeniem. Tym bardziej że mały Seat świetnie radzi sobie nie tylko w mieście, ale i poza nim. Auto daje dużo przyjemności z jazdy.</p>

Ibiza emanuje takim wdziękiem jak mało który z jej konkurentów, dzięki czemu powinna cieszyć się sporym powodzeniem. Tym bardziej że mały Seat świetnie radzi sobie nie tylko w mieście, ale i poza nim. Auto daje dużo przyjemności z jazdy.

Maciej Ziemek
redaktor "auto motor i sport"

Testy samochodów Seat Ibiza

Seat Ibiza Testy samochodów używanych 13 marca 2022, 16:00

Używany Seat Ibiza (2008-2017) - zwinny, ale trzeszczący

Pozostaje w cieniu Polo i Fabii, chociaż wygląda atrakcyjniej i ma bardziej sportowe właściwości jezdne. Jest też praktyczny, łatwy w obsłudze i tani w eksploatacji.

seat ibiza Testy samochodów używanych 12 lutego 2021, 10:30

Używany Seat Ibiza (2008-2015) - Zwinny mieszczuch

Mimo atrakcyjniejszego wyglądu i bardziej sportowych właściwości jezdnych Seat Ibiza pozostaje w cieniu Volkswagena Polo i Skody Fabii.

Seat Ibiza FR Pierwsza jazda 13 września 2017, 12:23

Seat Ibiza FR - młoda duchem

Nieprzeciętnie wygląda, świetnie jeździ i ma wszelkie przydatne dodatki. Raport z jazdy Ibizą 5. generacji  z silnikiem 1.5 TSI.

REKLAMA

Wiadomości dotyczące modelu Seat Ibiza

Seat Ibiza i Arona facelift 2021 Wydarzenia 29 czerwca 2021, 06:00

Seat Ibiza i Arona po face liftingu – znamy ceny

Seat ogłasza ceny odświeżonych wersji dwóch popularnych miejskich modeli – Ibiza i Arona. Dodajmy, że najwięcej zmian znajdziemy w kabinach obu aut.

Seat Ibiza i Arona facelift 2021 Wydarzenia 20 kwietnia 2021, 06:00

Seat Ibiza i Seat Arona gruntownie odświeżone

Dwa modele Seata, miejska Ibiza i mały SUV Arona, przeszły face lifting. Projektanci nie tylko odświeżyli design, ale i dostosowali oba samochody do najnowszych osiągnięć technologicznych koncernu.

Seat Ibiza FR Black Wydarzenia 18 października 2019, 14:35

Seat Ibiza i Leon w wersji FR Black

Seat Ibiza FR Black i Seat Leon FR Black to nowe, limitowane wersje popularnych modeli hiszpańskiej marki.