SsangYong

Rozwiń
Koreańską markę SsangYong (kor. dwa smoki) założono w 1954 roku. Początkowo marka SsangYong zajmowała się tylko sprzedażą aut terenowych, w latach 60. budowała jeepy dla armii USA. W 1977 roku firma zmieniła nazwę na Dong-A Motor. Obecna nazwa funkcjonuje od 1988 roku, kiedy firmę przejęła grupa Ssangyong Business.
Od 1991 roku SsangYong współpracowała z koncernem Daimler-Benz. Niektóre pojazdy koreańskiej marki posiadały wiele podzespołów Mercedesa. W 1999 roku SsangYong został kupiony przez Daewoo, ale ta współpraca, ze względów finansowych, trwała tylko rok. Później, do 2004, SsangYong występował pod własną marką, a potem, w 2009 roku przejął go chiński koncern. Jednak SsangYong przynosił duże straty i na początku roku zaprzestano produkcji. Dopiero rok później firmę przejęło przedsiębiorstwo Mahindra & Mahindra Limited. W 2011 roku SsangYong rozpoczął budowę sieci dealerskiej w Polsce. Dziś istnieje już 21 salonów i serwisów w całej Polsce. W sprzedaży są cztery modele: kompaktowy SUV Korando, duży SUV Rexton, pickup Actyon Sports i van Rodius. Najtańszy SsangYong kosztuje 73 984 zł.

Testy samochodów marki SsangYong

Ssangyong Tivoli Pierwsza jazda 21 grudnia 2022, 16:00

SsangYong Tivoli: Jak się wyróżnić - TEST

Bogate wyposażenie i dynamiczny silnik – tym SsangYong Tivoli chce się wyróżnić w klasie Nissana Juke’a i Peugeota 2008. Nie dodaje jednak tego, co określa się jako wrażenia z jazdy.

Ssangyong Rexton Pierwsza jazda 31 października 2022, 14:00

SsangYong Rexton: Uczeń starej szkoły - TEST

SsangYong Rexton jest egzotyczny i wyjątkowy nie tylko ze względu na niezbyt często widywaną na ulicach markę. To SUV, który ma atrybuty rasowej terenówki – skonstruowano go na ramie, a napęd 4x4 jest w nim dołączany.

SsangYong Rexton Pierwsza jazda 16 stycznia 2022, 15:00

SsangYong Rexton: Z dwóch światów - TEST

Rexton, największy model w ofercie SsangYonga, wygląda jak luksusowy SUV, ale ma zdolności auta typowo terenowego. Sprawdziliśmy, co w praktyce daje połączenie cech modeli z różnych światów.

Wiadomości dotyczące marki SsangYong

SsangYong Korando e-Motion Wydarzenia 14 kwietnia 2022, 10:30

SsangYong Korando e-Motion – elektryczny SUV już w Polsce

SsangYong Korando e-Motion to pierwsza w pełni elektryczna odmiana koreańskiego SUV-a. Samochód swoją polską premierę miał podczas targów Poznań Motor Show 2022.

Mercedes EQC 4x42 Wydarzenia 31 października 2021, 06:00

8 ostatnich prawdziwych samochodów terenowych – Przegląd rynku

Solidna konstrukcja na ramie, blokady mechanizmów różnicowych, napęd 4x4 – samochody terenowe w Polsce z prawdziwego zdarzenia sprzedaje dziś zaledwie kilku producentów. Wśród nich są prawdziwe oryginały oraz modele, o których mogłeś nie wiedzieć.

SsangYong Korando Wydarzenia 20 maja 2021, 10:37

SsangYong ma nowego importera w Polsce

Marka SsangYong cieszy się umiarkowaną popularnością w Polsce, niemniej na naszych drogach widać coraz więcej tych koreańskich SUV-ów. Teraz dystrybucją zajmie się nowy importer – Grupa PTH.