Suzuki

Rozwiń
Markę Suzuki zaprezentowano już w 1909 roku, ale do II Wojny Światowej produkowała głownie urządzenia dla przemysłu tkackiego. W końcówce lat 30. powstało zaledwie kilka prototypów silników spalinowych, które później napędzały głównie rowery i motocykle. W latach 50. pojawił się pierwszy rower z silnikiem o nazwie "Power Free". W miarę zwiększającego się popytu na motocykle Suzuki powstało przedsiębiorstwo Suzuki Motor Corporation. W 1955 roku powstaje pierwszy samochód tej marki - Suzulight (360 cm³, dwusuw). Suzuki od początku interesowało się nowinkami technologicznymi. Już w latach 50. ich pojazdy posiadały napęd na przednie koła i niezależne zawieszenie wszystkich czterech kół. Te rozwiązania w przemyśle motoryzacyjnym zaczęto powszechnie używać dopiero kilka dekad później.
Lata 60. i 70. to ciągły rozwój firmy - Mitsubishi wprowadza do sprzedaży silniki do motorówek, pierwszą terenówkę LJ oraz motocykl GT750. Najpopularniejsze modele to: Swift, Jimny, Alto, Grand Vitara. Firma Mitsubishi produkuje samochody i motocykle m.in. w Kanadzie, na Filipinach, w Kolumbii, w USA, czy w Hiszpanii. Mitsubishi jest jednym z największych dystrybutorów motocykli na świecie.

Testy samochodów marki Suzuki

Suzuki SX4 S-Cross Testy samochodów używanych 26 października 2022, 12:55

Używany Suzuki SX4 S-Cross (2013-2021) - Solidny do bólu

Suzuki SX4 S-Cross od poprzedniego SX4 jest dłuższy, ma obszerniejszą kabinę i większy bagażnik. Ten niedoceniany, niepozorny model to jedno z najtrwalszych aut w Europie.

Suzuki Vitara Testy samochodów używanych 28 lipca 2022, 06:00

Używane Suzuki Vitara (2015-) - Twardziel

Jej poprzednik o nazwie Grand Vitara był SUV-em z wyjątkowym talentem do jazdy w terenie. Suzuki Vitara jest crossoverem stworzonym do miejskiej, a nie terenowej jazdy.

Swift, i20, Fabia Testy porównawcze 1 maja 2022, 12:00

Skoda Fabia kontra Hyundai i20 i Suzuki Swift z podstawowymi silnikami - TEST

Są małe, ale często to na ich barkach spoczywa najwięcej zadań. Nawet jeśli pełnią rolę drugiego auta w rodzinie, służą do załatwiania wielu podstawowych spraw – to nimi wozimy dzieci do szkoły, jeździmy do pracy i po zakupy. O testowe punkty walczą Hyundai i20, Skoda Fabia i Suzuki Swift.

Wiadomości dotyczące marki Suzuki

Suzuki Vitara Strong Hybrid Wydarzenia 10 marca 2022, 10:18

Suzuki Vitara Strong Hybrid, czyli debiut pełnej hybrydy

Nazwa Strong Hybrid może sugerować wersję o większej mocy, tymczasem tak nie jest. Chodzi tu bowiem o pierwszą pełną hybrydę Suzuki i odróżnienie jej od Vitary Hybrid, która jest hybrydą, tyle że miękką.

Suzuki S-Cross 2021 Wydarzenia 25 listopada 2021, 13:23

Nowy Suzuki S-Cross – oficjalna premiera, cennik modelu

Suzuki S-Cross to nowy model, ale oparty o dobrze znane z poprzednika rozwiązania i na nowo zaprojektowany. Znamy już ceny następcy SX4 S-Crossa.

Suzuki SX4 S-Cross 2021 Wydarzenia 15 listopada 2021, 17:13

Nowy Suzuki SX4 S-Cross przed premierą

Suzuki zapowiada światową premierę nowego modelu. I choć oprócz zdjęcia reflektora oficjalnie niewiele wiemy, to wszystko wskazuje na to, że przed nami debiut następcy Suzuki SX4 S-Crossa.

Dealerzy - tu kupisz samochód marki Suzuki

Suzuki Japan Motors
małopolskie

Suzuki Japan Motors

Jasnogórska 60, 31-358 Kraków
www.japanmotors-suzuki.pl
Japan Motors 
małopolskie

Japan Motors 

al.Powstańców Śląskich 22, 30-570 Kraków
www.japanmotors-suzuki.pl
Japan Motors 
mazowieckie

Japan Motors 

Krasnobrodzka 5, (Trasa Toruńska róg Krasnobrodzkiej), 03-214 Warszawa
www.japanmotors-suzuki.pl