Suzuki

Rozwiń
Markę Suzuki zaprezentowano już w 1909 roku, ale do II Wojny Światowej produkowała głownie urządzenia dla przemysłu tkackiego. W końcówce lat 30. powstało zaledwie kilka prototypów silników spalinowych, które później napędzały głównie rowery i motocykle. W latach 50. pojawił się pierwszy rower z silnikiem o nazwie "Power Free". W miarę zwiększającego się popytu na motocykle Suzuki powstało przedsiębiorstwo Suzuki Motor Corporation. W 1955 roku powstaje pierwszy samochód tej marki - Suzulight (360 cm³, dwusuw). Suzuki od początku interesowało się nowinkami technologicznymi. Już w latach 50. ich pojazdy posiadały napęd na przednie koła i niezależne zawieszenie wszystkich czterech kół. Te rozwiązania w przemyśle motoryzacyjnym zaczęto powszechnie używać dopiero kilka dekad później.
Lata 60. i 70. to ciągły rozwój firmy - Mitsubishi wprowadza do sprzedaży silniki do motorówek, pierwszą terenówkę LJ oraz motocykl GT750. Najpopularniejsze modele to: Swift, Jimny, Alto, Grand Vitara. Firma Mitsubishi produkuje samochody i motocykle m.in. w Kanadzie, na Filipinach, w Kolumbii, w USA, czy w Hiszpanii. Mitsubishi jest jednym z największych dystrybutorów motocykli na świecie.

Testy samochodów marki Suzuki

Suzuki Jimny Pierwsza jazda 27 listopada 2021, 15:00

Suzuki Jimny w wersji ciężarowej: Specjalista w przebraniu - TEST

Mały, zgrabny, sympatyczny – taki jest z zewnątrz. Po bliższym poznaniu okazuje się, że Suzuki Jimny od dalekich podróży autostradą woli zadania w terenie.

Suzuki Vitara Pierwsza jazda 8 sierpnia 2021, 14:50

Suzuki Vitara: Twardy zawodnik - TEST

W czasach, kiedy wszystko próbuje wyglądać jak SUV, łatwo przegapić prawdziwego SUV-a. Suzuki Vitara nie pozostawia jednak żadnych wątpliwości co do swojego charakteru.

Suzuki SX4 S-Cross Hybrid Elegance Sun Testy 2 sierpnia 2021, 16:35

Suzuki SX4 S-Cross: zastrzyk elektronów - TEST

Debiut Suzuki SX4 S-Crossa to rok 2013, ale po drodze SUV ten przeszedł kilka istotnych zmian. Najważniejsza z nich to pojawienie się napędu hybrydowego, któremu bliżej przyglądamy się w kilkudniowym teście.

REKLAMA

Wiadomości dotyczące marki Suzuki

Suzuki S-Cross 2021 Wydarzenia 25 listopada 2021, 13:23

Nowy Suzuki S-Cross – oficjalna premiera, cennik modelu

Suzuki S-Cross to nowy model, ale oparty o dobrze znane z poprzednika rozwiązania i na nowo zaprojektowany. Znamy już ceny następcy SX4 S-Crossa.

Suzuki SX4 S-Cross 2021 Wydarzenia 15 listopada 2021, 17:13

Nowy Suzuki SX4 S-Cross przed premierą

Suzuki zapowiada światową premierę nowego modelu. I choć oprócz zdjęcia reflektora oficjalnie niewiele wiemy, to wszystko wskazuje na to, że przed nami debiut następcy Suzuki SX4 S-Crossa.

Skoda Kamiq Monte Carlo Wydarzenia 14 listopada 2021, 06:00

10 najtańszych crossoverów do miasta – Ranking

Popularność miejskich crossoverów rośnie niezwykle szybko i można się spodziewać, że z czasem zajmą miejsce klasycznych samochodów klasy B i C. Oto lista najtańszych crossoverów do miasta oferowanych na polskim rynku.

Dealerzy - tu kupisz samochód marki Suzuki

Japan Motors 
małopolskie

Japan Motors 

al.Powstańców Śląskich 22, 30-570 Kraków
www.japanmotors-suzuki.pl
Suzuki Japan Motors
małopolskie

Suzuki Japan Motors

Jasnogórska 60, 31-358 Kraków
www.japanmotors-suzuki.pl
Japan Motors 
mazowieckie

Japan Motors 

Krasnobrodzka 5, (Trasa Toruńska róg Krasnobrodzkiej), 03-214 Warszawa
www.japanmotors-suzuki.pl