Suzuki

Rozwiń
Markę Suzuki zaprezentowano już w 1909 roku, ale do II Wojny Światowej produkowała głownie urządzenia dla przemysłu tkackiego. W końcówce lat 30. powstało zaledwie kilka prototypów silników spalinowych, które później napędzały głównie rowery i motocykle. W latach 50. pojawił się pierwszy rower z silnikiem o nazwie "Power Free". W miarę zwiększającego się popytu na motocykle Suzuki powstało przedsiębiorstwo Suzuki Motor Corporation. W 1955 roku powstaje pierwszy samochód tej marki - Suzulight (360 cm³, dwusuw). Suzuki od początku interesowało się nowinkami technologicznymi. Już w latach 50. ich pojazdy posiadały napęd na przednie koła i niezależne zawieszenie wszystkich czterech kół. Te rozwiązania w przemyśle motoryzacyjnym zaczęto powszechnie używać dopiero kilka dekad później.
Lata 60. i 70. to ciągły rozwój firmy - Mitsubishi wprowadza do sprzedaży silniki do motorówek, pierwszą terenówkę LJ oraz motocykl GT750. Najpopularniejsze modele to: Swift, Jimny, Alto, Grand Vitara. Firma Mitsubishi produkuje samochody i motocykle m.in. w Kanadzie, na Filipinach, w Kolumbii, w USA, czy w Hiszpanii. Mitsubishi jest jednym z największych dystrybutorów motocykli na świecie.

Testy samochodów marki Suzuki

Suzuki Across Testy 24 czerwca 2021, 06:00

Suzuki Across: szybki i oszczędny – TEST

Suzuki Across jest najszybszym modelem Suzuki w ofercie, mimo że mówimy o niemal 2-tonowym SUV-ie. Jest też bodaj najoszczędniejszym i zarazem jedynym autem tej marki, który pokona ponad 70 km „na prądzie”.

Suzuki Vitara 1.4 Boosterjet 2WD 6AT Elegance Test 11 czerwca 2021, 16:56

Suzuki Vitara: sprawdzone rozwiązania - TEST

Suzuki Vitara jest u nas niezwykle popularnym SUV-em. Auto dzielnie opiera się upływowi lat, a w odmłodzeniu oferty pomóc ma hybrydowy napęd. W teście Vitara 1.4 BoosterJet Hybrid 2WD Elegance.

Suzuki SX4 S-Cross Hybrid Elegance Sun Testy 2 czerwca 2021, 16:35

Suzuki SX4 S-Cross: zastrzyk elektronów - TEST

Debiut Suzuki SX4 S-Crossa to rok 2013, ale po drodze SUV ten przeszedł kilka istotnych zmian. Najważniejsza z nich to pojawienie się napędu hybrydowego, któremu bliżej przyglądamy się w kilkudniowym teście.

REKLAMA

Wiadomości dotyczące marki Suzuki

Suzuki Swift Wydarzenia 5 czerwca 2021, 06:00

Najtańsze auta miejskie klasy B - RANKING

Ceny nowych aut galopują – w 2020 roku były średnio o 10% wyższe niż rok wcześniej, w 2021 nadal rosną. Czy 50 tys. zł wystarczy by kupić nowy, miejski samochód klasy B?

Suzuki Jimny z homologacją ciężarową Wydarzenia 27 stycznia 2021, 14:28

Suzuki Jimny powrócił: bez kanapy, z nową ceną

Suzuki Jimny znów pojawił się w ofercie, ale w mocno zmienionej wersji, to znaczy z homologacją ciężarową. Pozbawiony m.in. tylnej kanapy terenowy model nie jest jednak wcale tańszy. Ile kosztuje?

Toyota RAV4 Plug-in Hybrid Wydarzenia 30 grudnia 2020, 06:00

Toyota RAV4 Plug-in Hybrid – znamy ceny

Toyota RAV4 Plug-in Hybrid wchodzi do sprzedaży. Poznaliśmy jej cennik i trzeba przyznać, że tanio nie jest. Jak ceny RAV4 mają się do pokazanego niedawno, bliźniaczego Suzuki Across?

Dealerzy - tu kupisz samochód marki Suzuki

Japan Motors 
małopolskie

Japan Motors 

al.Powstańców Śląskich 22, 30-570 Kraków
www.japanmotors-suzuki.pl
Suzuki Japan Motors
małopolskie

Suzuki Japan Motors

Jasnogórska 60, 31-358 Kraków
www.japanmotors-suzuki.pl
Japan Motors 
mazowieckie

Japan Motors 

Krasnobrodzka 5, (Trasa Toruńska róg Krasnobrodzkiej), 03-214 Warszawa
www.japanmotors-suzuki.pl
REKLAMA